Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Novinky, Strana 3

Pestrobarevné novinky z Prahy i Bavorska

Rok 2021 je již v plném proudu a všichni bychom si přáli, abychom si pivo mohli co nejdříve vychutnávat ve společnosti přátel ve svých oblíbených podnicích. Čekání na trochu normálnější dobu si naštěstí můžeme zatím krátit alespoň domácím degustováním pestrých novinek, které si v posledních dnech našly cestu do naší pivotéky a na e-shop.

 

Pražská Sibeeria slaví první výročí od otevření vlastního pivovaru. Během tohoto jednoho roku Sibeeria stihla rozšířit své portfolio o nové stálice, uvařit několik limitovaných „jednorázovek“ či začít stáčet také do velkých lahví a do plechovek. Nejvýraznějším počinem pivovaru však byl celoroční projekt, kdy každý měsíc uvařil jinou New England IPA – od dvakrát za studena chmeleného Ledna přes odlehčený Červenec až po extrémně mangový Prosinec. A zdá se, že kreativita a pracovitost sládkům vydržely i do nového roku.

Pokud vás loňská NEIPA série bavila a vždy jste se těšili na nový měsíc (stejně jako my a naši štamgasti), pak pro vás máme dobrou zprávu – Sibeeria rozjela sérii novou, pojmenovanou IPA TONE. Pod tímto názvem budou vydávány jak West Coast IPA (označení 01), tak New England IPA (označení 02), přičemž u každého piva se přesně dozvíte poměr použitých chmelů. Zatím máme v plechovkách pouze skvělou nadýchanou IPA TONE 0201, ale velmi brzy přibudou také další kousky.

Never Too Old (dostupný v malých i velkých lahvích) je 27stupňový Imperial Stout s kokosem. Jak napovídá název, toto pivo stárne do krásy, a je tak ideální k archivaci. Rozhodně ale neuděláte chybu ani tehdy, pokud ho vypijete rovnou. Vyšší praženost je krásně vyvážena přidaným kokosem, přesto však pivo není sladké. Ideální tmavý silák do současných mrazů.

 

Permon nám zavezl ovocnou bombu – Mango Double NEIPA je 18stupňová IPA s ovesnými vločkami, laktózou a mangovým pyré. Hutné tělo, intenzivní chmelení Citrou, spousta manga a vyšší prokvašení z tohoto piva dělají silný, a přesto skvěle pitelný milkshake.

 

Od létajícího pivovaru Four Elements nám dorazila dvě piva, respektive jedno pivo ve dvou variantách. Vanilla Scotch Ale je nakuřovaný polotmavý Scotch Ale, do kterého byla přidána madagaskarská vanilka – nabízí tak specifickou uzenou vůni vyváženou karamelovým tělem a jemnou nasládlou chutí. Pokud máte rádi barikovaná piva, pak vás ještě více zaujme verze tohoto piva, která dozrávala na dubovém dřevu spolu s blendem kokosových rumů z Dominikánské republiky – tělo je výrazně sladové a sušenkové, ve vůni můžeme cítit dubové dřevo a lehkou nakouřenost, v chuti dominují vanilka s kokosem.

 

A abychom nezůstali pouze u nás, představujeme také nový zahraniční pivovar v naší nabídce – FrauGruber z Bavorska, který postupně nabývá na popularitě po celé Evropě, a to především pro své úžasné Hazy IPAs. Momentálně máme v nabídce následujících pět piv ve 440ml plechovkách:

24/7 – Dry-Hopped Helles

Fraugruberlicious Cherry – Sour Ale s třešněmi

Travel Fever – Double New England IPA

Digital Detox – New England IPA

Pineapple Express – New England IPA (náš tip!)

 

Doufáme, že si v naší nabídce každý najde to své pivo na zpříjemnění údajně nejotravnějšího měsíce v roce :)

Nálož vánočních piv 2020

Nejkrásnější, nejhektičtější, nejpohodovější, nejnáročnější… Období adventu a Vánoc lze charakterizovat mnoha přívlastky, které si často dokonce protiřečí. Ale i když to zní jako klišé, neměli bychom zapomínat, že dárky nejsou to nejdůležitější a že bychom se měli snažit, aby ty příjemné chvíle převažovaly nad těmi stresujícími. A letos to platí dvojnásob! Pivovary se i tentokrát činily a uvařily množství sezónních speciálů, které dokážou chvíle s rodinou a nejbližšími ještě více zpříjemnit.

 

Loňskými vánočními bestsellery se jednoznačně staly čtyři kousky od Zichovce, které se pro velký úspěch letos vracejí.

Letošní Vánočka je 13stupňová Session IPA (oproti loňské verzi světlého ležáku) s příjemným chmelovým aroma, která je úžasně pitelná.

Rohlíček je Imperial Milk Stout s vanilkou. Krásně voňavé tmavé pivo potěší milovníky sladkého.

I když dospělí často nevěří, že dárky nosí Ježíšek, po několika doušcích této silné Double IPA snadno změní názor každý.

Chmelová Nadílka byla v Zichovci obzvláště štědrá. Dvakrát za studena chmelená Double New England IPA ukrývá extrémní množství aromatických ovocných chmelů perfektně zabalených v nejjemnějším a nejšťavnatějším balení z ječných a pšeničných sladů a ovesných vloček.

 

Sibeeria k Vánocům navařila dvě piva, která jsou prostě BOŽÍ!

Boží ležák je spodně kvašená světlá třináctka s těmi nejvybranějšími českými chmely. Sladový základ tvoří tradiční plzeňský slad, který je doplněn britským sladem Maris Otter. Díky příjemné hořkosti a vysoké pitelnosti je ideální pro kohokoliv, kdo rád zkouší nová kvalitní piva, ale zároveň je spíše konzervativní a dává přednost spodně kvašené klasice.

Boží NEIPA je silnější New England IPA – voňavá, šťavnatá a s hromadou chmelu. Vyšší množství ječných sladů, pšenice i ovsa se stará o jemné a plné 19stupňové tělo, zatímco trojice chmelových odrůd Idaho 7, Cashmere a Citra ohromí explozí ovocných tónů ve vůni i v chuti.

 

Pražský létající pivovar Chroust představuje sérii Vánoce 20, která obsahuje tři různá piva, z nichž se každé točí kolem jiné speciální přísady.

Kokos vychází z oblíbené $10 Milkshake IPA, kterou obohatil o raw kokosové plátky ze Srí Lanky. Tento Milkshake s krémovou strukturou, šťavnatým tělem a kokosovou vůní i chutí se skvěle hodí nejen k pečení cukroví.

Med je netradiční Saison, v němž dominuje med s pomerančem. Silně aromatické a lehce nasládlé pivo navodí tu správnou vánoční atmosféru.

O tom, že Marshmallow nemilují jen děti, vás přesvědčí tento dezertní nasládlý Stout s jemným tělem a příchutí právě oné oblíbené růžové pochoutky.

 

To je prozatím vše, ale nebojte, další vánoční speciály budou následovat v nejbližších dnech :)

Co ochutnat v listopadu?

Další týden, další novinky na e-shopu. Opět jsme pro vás vybrali několik tipů, které stojí za pozornost – listopadová NEIPA od Sibeerie, přírůstky do rodiny Wild Creatures, nové české plechovky, sladké Stouty z Norska a po delší době také české řemeslné cidery od Klimenta.

 

Sibeeria Listopad

Pivovar Sibeeria se blíží do finále svého letošního projektu plného New England IPA. Předposledním kouskem v sérii je Listopad. Sytě žlutooranžová barva ladí k aktuálnímu období. Na chmelení byly použity odrůdy Ekuanot, Citra, Nelson Sauvin a Huell Melon, které se postaraly o aroma tropického ovoce. Přestože se jedná o "sedmnáctku", díky nižšímu prokvašení má Listopad pouhých 5,8 % alkoholu, extra jemné a šťavnaté tělo a mírně vyšší ovocnou sladkost. Už teď se těšíme, co si sládci chystají na prosinec.

 

Wild Creatures

Z Moravy nám dorazily poslední dva druhy z aktuální podzimní série pivovaru Wild Creatures. Tears of St Laurent je spontánně kvašené pivo, do kterého byly přidány hrozny vinné révy svatovavřinecké odrůdy a které následně dozrávalo v sudech právě po svatovavřineckém. Chuť je nakyslá, výrazně hroznová, rybízová až švestková s lehkým dřevitým dozníváním. Do piva Te Rheum byla naproti tomu přidána rebarbora. Výsledek je výrazně kyselý s mírnou nasládlostí, díky níž je pivo jemnější.

 

Nové české plechovky

Českým beergeekům se pomalu, ale jistě plní sny, neboť čím dál více řemeslných pivovarů začíná stáčet svá piva do praktických plechovek. O jejich výhodách se snažíme informovat již dlouho, ale stručné opakování není na škodu – plechovky výborně izolují od přístupu světla a vzduchu (čímž pivo vydrží déle čerstvé), navíc jsou lehké a snadno přenosné v tašce či batohu. Do „plechové party“ se přidaly další dva české pivovary – Chroust a Matuška. V půllitrových plechovkách tak nyní nabízíme Age of Galaxy (West Coast IPA), Visions (New England IPA), Raptor (American IPA) a sezónního Sv. Martina (Bock).

 

Norské Pastry Stouty

Dny se krátí a ochlazují, což bývá doba, kdy mnoho pivních nadšenců dává přednost silným Stoutům před IPAs či ležáky. Své o tom ví i norský pivovar Cervisiam z Osla, od nichž máme dva fantastické Imperial Pastry Stouty. Cookies & Scream obsahuje maliny, kakao a vanilku, a nabízí tak unikátní spojení ovocné trpkosti a čokoládové sladkosti. Pecanisher dozrávaný v sudech po Bourbonu a žitné Whiskey pod silným alkoholovým aroma skrývá neuvěřitelně jemné tělo plné sladkých pekanových oříšků.

 

Kliment cidery

Přestože hlavní sezóna ciderů již skončila, snažíme se stále mít v nabídce alespoň skromný výběr toho nejlepšího z domácí produkce. Momentálně tak u nás najdete čtyři druhy od řemeslné cidrerie Kliment – Extra Brut 2018, Brut 2014, Demi Sec 2017 a Demi Sec 2017 Special (oproti klasické verzi má méně alkoholu). Vyberou si tak příznivci sladších i sušších ciderů.

Divoká Morava, čerstvé chmely, nadílka od BrewDog

Opět pro vás vybíráme to nejzajímavější z e-shopových novinek. Domácí produkce se tento týden nese ve znamení pivovaru Wild Creatures a piv s čerstvým chmelem; ze zahraničí jsme vybrali čtyři nové kousky od oblíbeného BrewDoga ze Skotska.

 

Wild Creatures

V našem minulém newsletteru jste se mohli dočíst o aktuálních plánech tohoto moravského pivovaru, který je na tuzemské scéně díky svým spontánně kvašeným pivům naprosto jedinečný a zaslouženě sklízí pochvalné ohlasy. Tento týden nám dorazily další dva výborné počiny.

Fly with Me Sour Cherries (2018) je Wild Ale, který byl pod dvanácti měsících v dubových sudech dokvašen višněmi moravské odrůdy Fanal, díky nimž je výsledek extra kyselý a poctivě ovocný.

Grapes of Moravia (2019) je Wild Ale dokvašovaný v dubových sudech hrozny z moravských vinic, a to konkrétně odrůdou Cabernet Moravia. Můžete se těšit na komplexní zážitek, v němž ucítíte kyselkavost hroznů a dřevitý charakter sudů.

 

Čerstvé chmely

Také tento týden přistála na e-shopu piva chmelená čerstvě sklizeným nesušeným chmelem. Konkrétně se jedná o Matuška Wet Hop Ale, Matuška Wet Hop Lager a Mazák Fresh Hop Lager Kazbek. Každé pivo je jiné, všechny však hezky prezentují specifické vlastnosti čerstvého chmele.

 

BrewDog

Tuto skotskou legendu netřeba zdlouhavě představovat, pojďme se rovnou podívat, co nového nám dorazilo.

Pokud hledáte jednoduché, ale spolehlivé a hořké osvěžení, Session West Coast IPA jménem Jagged Edge je jasnou volbou.

Nemůžete se zrovna rozhodnou, jestli máte větší chuť na IPA nebo na kyseláč? Sour IPA Fake Empire za vás tento problém vyřeší, protože kombinuje to nejlepší z obou stylů.

Možná to neslyšíte úplně nejraději, ale BrewDog by vám rád připomněl, že Vánoce se blíží. Při popíjení citrusové IPA Hoppy Xmas však budou svátky nejen veselé, ale i nachmelené.

A sladká tečka na závěr dnešního výčtu? Layer Cake je Pastry Stout s marshmallows, vanilkou a kakaem. Pro dezert tak nemusíte jen do cukrárny, ale i do pivotéky.

TOP 5 říjnových novinek

Na e-shop jsme přidali část z mnoha nových piv, která nám do pivotéky byla zavezena v posledních týdnech, postupně budou přibývat další. Přehled přírůstků včetně několika výhodných degustačních sad najdete v newsletteru (ve vašem mailu či zde, pokud jej zatím neodebíráte) a přímo na e-shopu s označením NOVINKA. Teď se důkladněji podíváme na pár kousků, které nás obzvláště baví.

 

 

Sibeeria Sorachi’s Wet Dream Wet Hop Pale Ale. Přelom září a října bývá ve znamení piv uvařených z čerstvě sklizeného nesušeného chmele (tzv. Wet Hop). Sibeeria nezůstala stranou a představila netradiční Single Malt Wet Hop Pale Ale se 4,5 % alkoholu. Základ tvoří britský slad Maris Otter, jehož zásluhou má pivo lehké tělo s tóny sušenek a oříšků. V den várky sklizený japonský chmel Sorachi Ace dodává mírně kokosovou a kořeněnou chuť. A o příjemné ovocné aroma se postaral poměrně nový kmen kvasnic vyšlechtěných anglickým pivovarem Verdant. Tenhle netradiční počin byste si neměli nechat ujít.

 

Chroust Visions New England IPA. Nové kvasnice Verdant si našly cestu také do pivovaru Chroust, kde však byly použity v úplně odlišném receptu. Visions je zakalená, jemná a šťavnatá NEIPA, která byla chmelena osvědčenou dvojicí Citra a Mosaic, kterou doplňuje čím dál populárnější Sabro. Těšit se tak můžete na intenzivní tóny meruněk, citrusů a kokosu.

 

Stu Mostow WRCLW Imperial Pastry Stout French Toast Nitro w/ maple syrup, vanilla and cinnamon. Milovníci sladkého by měli zpozornět. Naši oblíbení Stu Mostow z polské Vratislavi uvařili Imperial Stout s 10 % alkoholu ve stylu populárních francouzských toustů. Pro dosažení toho správného efektu sladké snídaně byla do piva přidána laktóza, javorový sirup, vanilka a skořice. Výsledkem je opravdový dezert s vyšší sladkostí a viskozitou, zároveň jemný a alkoholově hřejivý. Jako bonus je pivo nasyceno dusíkem, proto doporučujeme nalévat do sklenice zprudka a kolmo, abyste si mohli naplno užít kaskádový nitro efekt, díky němuž je pivo ještě krémovější.

 

Stu Mostow WILD6 Biere de soif Apricot Wild Ale w/ apricot. „Biere de soif“ můžeme z francouzštiny do češtiny přeložit jako „pivo na žízeň“, což je vzhledem k chuti docela výstižné, ale s 8,5 % alkoholu (který téměř není cítit) doporučujeme hasit žízeň opatrně :) Tento Wild Ale dozrával po dobu jednoho roku v dřevěných sudech spolu s divokými kvasnicemi a meruňkami, které se také podílely na sekundární fermentaci. Výsledek je intenzivně meruňkový, kyselý, mírně nasládlý a díky spontánnímu kvašení příjemně „funky“.

 

De Moersleutel Double Roast Planadas Imperial Stout w/ coffee. De Moersleutel v překladu znamená „montážní klíč“. Tento nizozemský pivovar založili čtyři bratři, kteří se věnovali pivovarskému inženýrství a jejich preciznost a zaměření na kvalitu je znát z každého piva. Double Roast Planadas je 10% Imperial Stout s kávou pocházející z kolumbijské farmy Planadas, kterou zpracovala dánská pražírna Coffee Collective. Pokud se zajímáte o výběrovou kávu, pak jistě víte, že Coffee Collective patří mezi nejlepší a nejoblíbenější pražírny v Evropě. To se projevilo i na výsledném pivu, které je velice vyvážené, příjemně pražené a kávové s tóny karamelu a ovoce. Za zmínku stojí, že na Untappd má průměrné hodnocení 4,11, což je úctyhodné skóre. Doporučujeme místo odpolední kávy :)

Dánské pivní experimenty od To Øl

V pátek 7. února jsme naskladnili dlouho očekávanou zásilku piv z Dánska od našich kamarádů z pivovaru To Øl . To Øl, což v překladu znamená "dvě piva", byl založen jako létající pivovar v roce 2010. Během uplynulé dekády si vybudoval silnou důvěru a lásku milovníků piva z celého světa. Hlavním sládkem je zrzavý a vousatý Dán ‎Tore Gynther, který vypadá jako divoký viking, ale nese v sobě spoustu znalostí, nadšení a lásky k pivu. Loni se To Ol se konečně usadil ve vlastních prostorech a začal ostrý provoz pivovaru.

Podle mého názoru je to správná strategie, kdy člověk, který má touhu podnikat, tvrdě ale jistě pracuje na vývoji svého produktu a buduje značku díky kvalitě a povědomí o svých zákaznících, kteří s ním sdílejí svoje dojmy (spíše než sehnat obrovské investice a tlačit reklamu z každého billboardu. Dále vám představím několik sérií piv, které nyní zaří na regálech v BeerGeek pivotéce.

Kolekce To Øl 1 ton of... 3x 0,33

Název serie piv "1 Ton of..." jednoduše znamená, že do varny byla přidána přesně jedna tuna něčeho. Říkáte si čeho? Třeba ovoce! Tentokrát máme dvě verze, a to s višněmi a s borůvkami.
Obě piva jsou kyselá, mají vysokou stupňovitost a spolu s tím i vyšší podíl zbytkového cukru, který pomáhá vyvažuje intenzivní, ale elegantní kyselkavost. Chuť vám připomene hutný řecký jogurt s marmeládou. Opravdu luxusní zážitek. K párování s jídlem doporučujeme jednoduchou bublaninu s příslušným ovocem, která podtrhne vrstevnatost piva.

Kolekce To Øl Sur 5x 0,33

Sur je druhá série kyseláčů, tentokrát ale kyselkavých Single Hop IPA. Single Hop znamená, že na celou várku byla použita pouze jedna odrůda chmele tak, aby co nejvíce vynikla a abychom mohli okoštovat její vlastnosti v plné kráse.
Celkem máme lahviček s pěti různými chmely: Mosaic, Tettnanger, Lemondrop, Idaho 7 a Citra. Každá odrůda je jiná a tato série vám dává příležitost uspořádat si pivní edukativni večer a jednotlivé odrůdy lépe poznat a porovnat. Pivo je zábava!

 

Kolekce To Øl Gose To... 3x 0,33

Série Gose to... je také zaměřena na kyselkavou chuť, rozšířenou ale různými experimenty

Dvojitý pšeničný ale s mangem, guavou a třtinovým cukrem. Chmel Mosaic doplňuje ovocnou linku a dodává jemnou chmelovost s pomerančovými tony. Ve finále pivo dozrávalo na dubových třískách, namáčených v jamajském rumu.

Připravte se na procházku borovicovým lesem! Toto gose bylo uvařeno se smrkovými výhonky. Vzhled je klasicky zakalený, zlaté barvy. Vůně je jemná citronová, s podtónem šampaňské jiskry. Smrkové výhonky dobarvují obraz borovicového lesa, zalitého slunečními paprsky v letní den.

To Øl  Gose To Sønderjysk Kaffebord 0,33
Toto pivo je inspirováno tradicí z jihu Dánska, kde je na území zvaném Jižní Jutland každý návštěvník vesnice přivítán prostřeným stolem s kávou a jednadvaceti druhy zákusků. To je vzorná pohostinnost! Jedná se o tmavé gose obohacené kávovými zrnky tak, aby byla zvýrazněna chuť praženého ječmene. Celý chuťový zážitek sjednocuje vanilka, která je oblíbenou ingrediencí v mnoha zákuscích.
Je váš únor suchý?

Únor je kontroverzní měsíc. Někdo abstinuje a dodržuje suchý únor, jiní se naopak nevzdávají a pokračují ve svém oblíbeném alkoholovém koníčku. Nejdůležitější je podle mě možnost si svědomitě zvolit to, co je vám bližší. Přiznám se, že za léta, co dělám s alkoholem, si občas ráda dám pauzu na týden nebo dva, ale však víte... obor volá, a já musím obětovat játra, aby se k vám dostalo to nejlepší pivo.

Jako beergeekové máme laťku nastaveno vysoko. Avšak i nealkoholické pivo může být dobré! Teď se s vámi podělím, co nám v rodině chutná.

Naším favoritem je BrewDogova Punk AF v plechovce. Chutná skoro jako originální Punk IPA, ale je zcela zbavena alkoholu. Krásná chmelová vůně, sladové tělo, prostě vše jak má být. Ano, mám doma schovaný karton pro svoji spotřebu :))

Dále pak následuje nealko pšeničné od Maisel's Weisse a Schneider Weisse. Kvůli vysokému obsahu bílkovin v pšeničném sladu si pivo zachová výrazné plné tělo, charakteristické pro německý weissbier - však to znáte! Spousta zákazníků volí jako oblíbené nealko právě tuto variantu.

Maisel & Friends Pale Ale Alcohol Free má krásnou vůni grapefruitů a trochu pomerančů. Barva je kalně zlatá a pěna bílá. Tohle je lehké a krémové pivo, jemně nasycené a moc dobré.

Plný bohaté chuti, přesto však téměř nealkoholický. To je osvěžující ejl Big Easy z britského pivovaru Thornbridge, který obsahuje pouhých 0,5% alkoholu. Pivo bylo chmelené americkými chmely. Je tedy krásně voňavé a nabité tóny šťavnatých broskví, meruněk a citrusů. Tento kousek je pěkně lehoučký a výborně se popíjí!

Každé z námi ochutnaných nealko piv mělo jinou chuť a náladu. BrewDog Nanny State je karamelové a hořké, Punk AF - chmelové a osvěžující, Maisel & Friends Pale Ale Alcohol Free citronovo-chmelové a s plným tělem, Schneider Weisse Nealko - kořeněná a banánová pšenice skoro klasické chuti. Zkratka i během suchého odlehčovacího února nemusíte zůstávat na suchu. Než ochutnáte všechna nealka - hele, únor už skončil! (odkáz na piva s tagem #suchyunor)

Co se týká alkoholických novinek, máme je také! Stručný seznam od českých výrobců, rozdělený podle jednotlivých craftových pivovarů:

Raven Winter Enigma - jednochmelová zimní IPA. Proč zimní? Protože tělo je silnější a plnější, aby nás zahřálo v zimě. Chmel Enigma a jeho typická bonbonovo-citronová hořkost podporuje sladový základ. Zkratka, pivo je kořeněné, chmelové s dlouhotrvajícím teplým dozníváním.

Matuška Robust Stout je v kostce čokoládovo-kávová rozinková lahůdka v pivní podobě. Struktura piva je sametová až krémová, pěna tuhá a smetanová. Hořkost vyšší, v dlouhém doznívání ucítíte tóny pražené, hořké čokolády, lehce oříškové, trochu bylinné, grepové kůry a sušených švestek, trochu medové. Robust Stout je tmavé svrchně kvašené pivo od nejrenomovanějšího českého řemeslného pivovaru Matuška.

Další společenský svátek v podobě Svatého Valentýnu bude příští týden. Sládci zareagovali na tuto výzvu pivem s červenou řepou! Ano, čtete správně, řepa totiž nejen obarví pivo do veselé růžové barvy, ale přidá zcela nečekaný odstín chuti. Máme tu dva speciály: jeden od Permona, druhý od Antoše.

Permon Joe in the Garden Gose 0,5
Nový Permoní kamarád Joe (specialista na limitované várky) při vaření várky tohohle zajímavého kyseláče vyhrabal ze své zahrádky oblíbené bylinky a zeleninu. Jemná slanost s vyváženou sladkou chutí červené řepy v bylinkové harmonii s čerstvým rozmarýnem, koriandrem a kuličkami jalovce. Příjemný a osvěžující kyseláč s mořskou solí.

Antoš Honey Pink Ale 0,5 
Ryze valentýnský speciál, vařený jednou za rok. Je to světlé pivo, okořeněné voňavým lesním medem a koriandrem. Překvapte svou drahou polovičku nebo kamaráda, kterého máte rádi :)

Clock z Potštejna zase uvařil žitnou IPA ze serie No Idols! Podíl žita v sypání zintenzivní vnímání pivní chuti, přidává mu zcela jinou dimenzi. Žitná IPA má kořeněné, plné, ale suché tělo, intenzivní říz, delší doznání. Vůně je bohatá, citrusová s tóny manga, melounů, pryskyřice, pikantnosti, trocha obilnosti a žitného chleba.

Dánský létající pivovar To Øl se usadil! V loňském roce vybudoval zcela nový pivovar. To Øl City tak slouží jako základna s moderním vybavením, linkou na lahvování i plechovkování, stejně tak má dostatek místa na barrel-aged program a v blízké době zde bude otevřena jejich vlastní palírna. Včera jsme naložili zásilku v To Øl City a dneska uskladnili v našem chlazeném skladu v Praze. 

Ode dnešního večera jsou výjimečná dánská piva dostupná v kamenné prodejně Pivotéka BeerGeek (Slavíkova 10, Praha 3). Usilovně pracujeme i nad přidáním novinek na eshop. Máme hodně druhů piv, ale od každého je jen malé množství. Tak neváhejte! 

Krásný víkend Vám přejeme :)

Moderní nachmelená piva od Cloudwater

Kvalita piva je pojem, kterým se naše podnikání řídí od roku 2012. Už 7 let vyhledáváme nejzajímavější kousky a dovážíme je do České republiky.
Před 5 dny dorazila do našeho chlazeného skladu nová zásilka piv z Anglie od pivovaru Cloudwater, který byl založen v Manchesteru v roce 2013 Paulem Jonsem.


V roce 2018 byl Cloudwater zvolen tisíci uživateli portálu RateBeer jako druhý nejlepší pivovar ve světě. A to je obrovský úspěch.
Cloudwater proslul svým nekompromisním přístupem a precizností vůči všem procesům v pivovaru.
Proč jsme vlastně tak pyšní na dovoz piv od Cloudwater?

Jsme šťastní, že můžeme českým milovníkům piva nabídnout to nejlepší a nejmodernější.


Přehlídku plechovek od Cloudwater najdete na našem webu.

 

https://pivoteka.beergeek.cz/znacka/cloudwater/

Přiběh Adventního Pivního Kalendáře

A potřetí je tady náš Adventní Pivní Kalendář. Přátelé, je k tomu malý příběh. Vážně jsem přemýšlela, jestli jsem natolik odvážná se pustit do toho adventního šílenství potřetí. První myšlenka udělat český pivní kalendář s tím úplně nejlepším pivem mě napadla už v roce 2017, ale tehdy to ještě nebylo možné, náš pivní svět ještě nebyl dostatečně rozmanitý.

Čas běžel, věci se měnily, a v roce 2018 (už v dubnu!) jsme se do toho pustili. První ročník to bylo hodně hustý, strašně dlouho jsme hledali kartonážní fabriku, která by byla ochotna se podílet na vývoji nového tvaru tak, aby výsledný karton stál akceptovatelnou částku. Testovali jsme různé tvary i materiály, až jsme to dotlačili k výsledku: krásná, pevná kartonová krabice, která potěší svým zpracováním. Na designu pracoval geniální Jakub Wdowka z jednoho z nejlepších grafických ateliérů Artbuerau.

Samozřejmě jsem chtěla, aby v tom kalendáři nebylo jen tak něco obyčejného. Ukecávala jsem pivovarské, aby trochu zapracovali a vymysleli něco hezkého, unikátního. Třeba nějaké pivo, které ještě vůbec nebylo v jejich nabídce. A s některými se to fakt povedlo! Uvařili speciální pivko jenom pro nás. A za to jsem nesmírně vděčná. Samo o sobě lahvování do třetinek taky není žádná sranda. Skoro nikdo to předtím nedělal. Obdivovala jsem, se jak celá ta naše pivovarská rodina spojila, jeden pivovar pomáhal druhému s lahvováním i logistikou, byla to paráda. My sami jsme v pěti lidech, tehdy v úplně prázdné hale, balili každou lahvičku do bílého hedvábného papíru, jako malé milované miminko do zavinovačky. Ano, jsme trochu blázni - a já věřím, že to má smysl.

V době, kdy je všechno postaveno jen na tom, jak vysoká je marže, musí být někdo, kdo řekne, že to stejně bude dělat podle svého. Já prostě chci, aby každý náš zákazník zažil ten krásný pocit jako v dětství! 24 krásných rán, kdy budete rozbalovat jemný šustivý papír a odhalovat překvapení ukryté uvnitř.

Za tím naším kalendářem stojí práce mnoha českých sládků - starších a zkušených i odvážných nováčků, kteří se nebáli vstoupit na pivovarskou půdu. Mnoho z nich se nebojí experimentovat a posouvat ten obor dále. Letos jsme zažili krásný rozkvět pro Česko nových pivních stylů, stejně tak si upevnily svoji pozici oblíbená piva kyselkavé chuti, zároveň máme pořád stálou lásku ke klasickým ležákům, proběhly ale i úspěšné experimenty s dozráváním piva v dřevěných sudech, a za to vše vděčíme šikovným českým ručičkám.

Kupte pivní adventní kalendář pro sebe, nebo pro kamaráda/kamarádku, pro přítele/přítelkyni, pro manžela/manželku, pro dědečka/babičku. Je to nevšední dárek a skutečná přehlídka toho nejlepšího ze současného českého pivovarnictví.

https://pivoteka.beergeek.cz/adventni-pivni-kalendar/

Máte rádi New England IPA? V tom případě honem sem!

Připravili jsme si pro vás nabídku zbrusu nových a skvělých českých New England IPAs. Tímto článek bychom na ně rádi upozornili a zlehka vám je jednu po druhé představili.

 

Obrázek článku

 

Když to vezmeme zleva, tak tu máme úžasnou a krásně jemně zakalenou NEIPA od létajícího pivovaru Černý Potoka, která se jmenuje Stargazer. Je úžasně ovocná a dominují zde výrazné tóny žlutého melounu.

Dále tu pak najdeme silnou imperiální 10$ Milkshake IPA od létajícího pivovaru Chroust, která i má přes svou sílu v sobě ukrytou krémovou jemnost, kterou pak doplňují tóny meruněk, citrusů a bezového květu.

Pak si představíme New England IPA Columbus od podštejnského pivovaru Clock, která vynikají použitím jen jednoho druhu chmele. Tedy chmele Columbus, který ejlu propůjčil tóny citrónové trávy, pomerančové kůry, koření, tabáku a vanilky.

Máme taky mix chutí, tak ještě doplníme tu ananasovou. Ananasová je totiž NEIPA Whore Of Babylon od pivovaru Crazy Clown, který na její uvaření použil nemalou dávku ananasu. Doplňují ji ještě tóny grepfruitu a citrónové kůry.

Jako předposlední tady sice není NEIPA, ale velice speciální West Coast IPA od rodinného pivovaru Zichovec. Ta byla uvařena k narození malé Viktorky ze Zichovce a jmenuje se Přejeme Ti hlavně to zdravíčko, ty naše štěstíčko.

U Zichovce ještě zůstaneme a představíme si tedy už doopravdy New England IPA. Tahle NEIPA Galaxy + Mosaic byl uvařena s dvěma chmely. Určitě už jste uhodli, že se jedná právě od chmely Galaxy a Mosaic. Ovocná, šťavnatá a osvěžující.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz