Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Dýňová piva, divoká krása z Moravy, piva z Chorvatska

Dobrý den, vážení!

Sezóna podzimních piv je tu.
Většina pivovarů oslavuje dýňovými pivy, inspirovanými barvami a vůněmi podzimu. Jiné se zase pouští do méně očividných experimentů.

Dýňová piva jsou vařena většinou s přidáním perníkového koření, které zvýrazňuje jemnou chuť pečené dýně nebo dýňového pyré.

Z Plzně, Slaného a Sokolova k nám dorazily tři druhy Pumpkin Ales. Skvělá možnost dát si sezónní pivní styl k večernímu dlabání dýně.

Raven I Love You Pumpkin 0,75 179 Kč 
Permon Pumpkin Ale 0,5 69 Kč
Jihlavský radniční Pumpkin Ale 0,75 129 Kč
 
Jirka, Michal a Ruslan – sládci v pivovaru Sibeeria – také přemýšleli o podzimním tématu, a tak vznikla dvě nová piva: Ledoborec (Imperial Baltic Porter) a Podzim 2020 (Black New England IPA).
 
K podzimu patří také chmelová kapitola. Kromě dýní jde totiž také o sezónu česání chmele na chmelnicích. To vše znamená, že můžeme vychutnat piva z čerstvého, nesušeného a nezpracovaného chmele, takzvaně Wet Hop
Momentálně tu máme dva Wet Hop kousky. Zichovecký ležák s čerstvým chmelem Harmonie a od Sibeerie Sorachi's Wet Dream s chmelem Sorachi Ace. Unikátní možnost přivonět si ke křehkým chmelovým aroma v nejčerstvější podobě. 
 
Na Moravě se mezitím zrodilo skutečné kouzlo. Kouzelnice spontánně fermentovaných piv Jitka Ilčíková spojila své síly s plzeňským pivovarem Raven, což přidalo mikulovskému projektu Wild Creatures nový rozměr.

Jitka se i nadále bude věnovat tajemství výroby, zatímco Láďa Vrtiš se bude starat o distribuci. Piva Wild Creatures stabilně obsazují špičku žebříčku na českém Untappd, a to díky své unikátní chuti a spojení pivního řemesla s vinařskou tradicí.
Jedná se o spontánně fermentované ales, často s přidáním lokálních moravských surovin jako jsou meruňky, hroznové víno nebo višně. Následně všechny druhy dozrávají v dubových sudech a pak se perlí v lahvích. Je to dlouhý, složitý a riskantní proces, který vyžaduje velkou míru ruční práce a nadšení. 

Momentálně máme od Wild Creatures tři druhy. Všechny jsou vhodné pro archivaci a jako nevšední dárek pro milovníky piva a vína. 
 
Ze zahraniční sekce bych vám ráda představila piva z prosluněného Chorvatska, které mnozí z nás jistě letos navštívili. Chorvatská piva nejsou jen Karlovačko, Ožujsko a Laško. Chorvatsko, stejně jako Česko, zažívá velký boom malých pivovarů.

V našem baru jsme plánovali velkou přehlídku současné chorvatské pivní scény spolu s lokálními sládky, ale letošní podmínky tomu nepřály. Rozhodli jsme se, že aspoň dovezeme nějaké lahvičky a plechovky, abyste se mohli s Chorvatskem seznámit trochu jinak.

Máme tu zastoupení těch nejlepších druhů od Zmajska pivovara, Nova Runda, PriMarius, Medvedgrad a Pulfer.
Chorvatské pivo
 

Pro ty, kdo se chystají uvařit pivo doma - máme velkou zasobu čerstvě našrotováného zakladního sladu. K tomu kvasnice a chmely v lednici. 

Nakupujte na eshopu, nebo přijďte rovnou do pivotéky ve Slavíkově ulici, máme otevřeno Po-So 11-20, Ne 15-20.

Mějte se krásně, buďte zdrávi a pijte pivo :) 
  • Home
  • Design Shoptetak.cz