Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Dýňová piva, divoká krása z Moravy, piva z Chorvatska

Dobrý den, vážení!

Sezóna podzimních piv je tu.
Většina pivovarů oslavuje dýňovými pivy, inspirovanými barvami a vůněmi podzimu. Jiné se zase pouští do méně očividných experimentů.

Dýňová piva jsou vařena většinou s přidáním perníkového koření, které zvýrazňuje jemnou chuť pečené dýně nebo dýňového pyré.

Z Plzně, Slaného a Sokolova k nám dorazily tři druhy Pumpkin Ales. Skvělá možnost dát si sezónní pivní styl k večernímu dlabání dýně.

Raven I Love You Pumpkin 0,75 179 Kč 
Permon Pumpkin Ale 0,5 69 Kč
Jihlavský radniční Pumpkin Ale 0,75 129 Kč
 
Jirka, Michal a Ruslan – sládci v pivovaru Sibeeria – také přemýšleli o podzimním tématu, a tak vznikla dvě nová piva: Ledoborec (Imperial Baltic Porter) a Podzim 2020 (Black New England IPA).
 
K podzimu patří také chmelová kapitola. Kromě dýní jde totiž také o sezónu česání chmele na chmelnicích. To vše znamená, že můžeme vychutnat piva z čerstvého, nesušeného a nezpracovaného chmele, takzvaně Wet Hop
Momentálně tu máme dva Wet Hop kousky. Zichovecký ležák s čerstvým chmelem Harmonie a od Sibeerie Sorachi's Wet Dream s chmelem Sorachi Ace. Unikátní možnost přivonět si ke křehkým chmelovým aroma v nejčerstvější podobě. 
 
Na Moravě se mezitím zrodilo skutečné kouzlo. Kouzelnice spontánně fermentovaných piv Jitka Ilčíková spojila své síly s plzeňským pivovarem Raven, což přidalo mikulovskému projektu Wild Creatures nový rozměr.

Jitka se i nadále bude věnovat tajemství výroby, zatímco Láďa Vrtiš se bude starat o distribuci. Piva Wild Creatures stabilně obsazují špičku žebříčku na českém Untappd, a to díky své unikátní chuti a spojení pivního řemesla s vinařskou tradicí.
Jedná se o spontánně fermentované ales, často s přidáním lokálních moravských surovin jako jsou meruňky, hroznové víno nebo višně. Následně všechny druhy dozrávají v dubových sudech a pak se perlí v lahvích. Je to dlouhý, složitý a riskantní proces, který vyžaduje velkou míru ruční práce a nadšení. 

Momentálně máme od Wild Creatures tři druhy. Všechny jsou vhodné pro archivaci a jako nevšední dárek pro milovníky piva a vína. 
 
Ze zahraniční sekce bych vám ráda představila piva z prosluněného Chorvatska, které mnozí z nás jistě letos navštívili. Chorvatská piva nejsou jen Karlovačko, Ožujsko a Laško. Chorvatsko, stejně jako Česko, zažívá velký boom malých pivovarů.

V našem baru jsme plánovali velkou přehlídku současné chorvatské pivní scény spolu s lokálními sládky, ale letošní podmínky tomu nepřály. Rozhodli jsme se, že aspoň dovezeme nějaké lahvičky a plechovky, abyste se mohli s Chorvatskem seznámit trochu jinak.

Máme tu zastoupení těch nejlepších druhů od Zmajska pivovara, Nova Runda, PriMarius, Medvedgrad a Pulfer.
Chorvatské pivo
 

Pro ty, kdo se chystají uvařit pivo doma - máme velkou zasobu čerstvě našrotováného zakladního sladu. K tomu kvasnice a chmely v lednici. 

Nakupujte na eshopu, nebo přijďte rovnou do pivotéky ve Slavíkově ulici, máme otevřeno Po-So 11-20, Ne 15-20.

Mějte se krásně, buďte zdrávi a pijte pivo :) 
  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení