Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Pivovar Siren, Jehož Piva Je Stejně Vábivá Jako Zpěv Sirén.

S velkou radostí vás dnes chci seznámit se staronovým pivovarem z Anglie – Siren Brewing je v našich regálech již podruhé, poprvé jsme piva od Siren dovezli do Česka v roce 2015. Tehdy to byl úplně nový řemeslný pivovar, nyní jsou zavedenější a věhlasnější, ale jejich piva jsou stále skvělá. Z pohledu distributora je velmi těžké najít pivovar, který je malý a zároveň schopný udržovat vysokou kvalitu piv v horizontu několika let, to je téměř zázrak. Ale přesně takový je pivovar Siren z Wokinghamu.
Jako vždy vám zde v newsletteru popíšu piva, která mě zaujala nejvíce.

Od září jsem totálně propadla ležákům. Mám ráda různá piva, ale čistý ležák mě teď doopravdy baví. Je to něco podobného jako svěží vzduch, jako studené ráno při modré obloze a prvních paprscích slunce. Někdy prostě není nad jednoduché a krásné věci! A jaké ležáky uvařili ve Wokinghamu? Máme tu zajímavou trojici:


Moonlight Beams. Imperiální ležák s německým chmelem a kousky dubového dřeva. Wow! Nádherně jemná kombinace, jako by všechny květinové a travnaté vůně noblesního německého chmele byly mistrovsky zasazeny do dubového rámu. To vše s úctyhodnými 7,4 % alkoholu.

Santo je za studena chmelený ležák (India Pale Lager) s odrůdami Magnum, Amarillo, Mosaic, Simcoe a Citra. Tady se hraje na hořkost a citrusy. Ležák je těmto vjemům dobře nakloněn, protože je čistý jako zrcadlově hladký povrch horského jezera a krásně na něm vynikají květinové, citrusové a jehličnaté chmelové vůně.

Sunset to the Sky je klasika v německém stylu Helles. Dlouhé tmavé chodby vlhkých sklepů, kde pravý ležák nabírá sílu a hloubku. O správné chutě se starají žatecký chmel a německé Tettnanger Mittelfruh a Hallertau Blanc.
Doporučuji tato tři piva ochutnat během jednoho večera, abyste mohli porovnat všechny chutě.

Chocolate Cake! Co má společného s pivem? Může inspirovat sládka k vytvoření celé série piv. V případě Siren tu máme sérii Tropical Stoutů podle karibského čokoládového dortu, a to dokonce i v Nitro verzi! Mrkněte na náš web, najdete tam podrobně popsaný každý druh. Doporučujeme objednat celou sadu, kterou najdete tady ????

Říká vám něco „Mavka“? V ukrajinské mytologii je to potvora, která se tváří jako překrásná dívka, která je ovšem velice nebezpečná pro každého muže. Za mě je to top název pro kolaborační Imperial Stout uvařený spolu s ukrajinským pivovarem Varvar. Jedná se o Imperial Stout s ovesnými vločkami, kávou, kokosem, laktózou a chmely Mandarina, Apollo a Cascade – okouzlí vás jako pohádková potvora. Skvělé hodnocení 4,17 bodů na Untappd. Vřele doporučuji!

A na závěr máme ty nejsložitější a nejvrstevnatější věci.

We Are Stardust. Ano, jsme jen prach dalekých hvězd, který se jednou spojil na malé planetě, kde se zrodil zázrak. A ten zázrak jsme my. Každý z nás. Můžeme milovat, užívat si tepla a světla naší hvězdy, můžeme koukat do oblohy, věřit a být vděční, že jsme tu. Tradiční English Ale z prvního mladinového odstřelku, sekundární fermentace v dřevěných sudech spolu s divokými kvasnicemi Brettanomyces.

Gather and Store. Sbírejte, sklízejte a ukládejte! Podzimní blend vycházející z piva refermentovaného v sudech od červeného vína. Pivo vykazuje charakter uzrálých hroznů, bobulí, peckového ovoce, rovnováhu acidity a tříslovin.

Fireside. Pivo inspirované posezením u ohně pod širokou noční oblohou při vyprávění příběhů s hrnkem horkého kakaa. Nezapomenutelný pocit nejen z dětství. Fireside je blendem několika vynikajících tmavých piv, včetně uzeného Porteru Draugen, který s sebou přináší ten správný kouřový tón a náladu. Toto pivo zahřeje na těle i na duši.

Odyssey 11. Imperial Stout s medem a kakaovými lusky dozrávaný v dřevěných sudech po Bourbonu a rumu. Rezonance se dřevem, čokoládovými tóny a jemnou kořenitostí tříslovin zaručuje intenzivní chuťový zážitek. Buď jako Odysseus a neboj se zpěvu Sirén.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz