Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

30 Nových Piv! Velikonoční Piva A Piva Z Maltgarden.

*|MC:SUBJECT|*

 

 

 
 

Po sedmi dnech téměř bez novinek nás čeká dlouhá řada týdnů, kdy budeme sotva stíhat přidávat, popisovat a fotit. Taková práce způsobuje velkou žízeň! Naštěstí ji máme čím uspokojit – právě jsem přidala skoro 30 nových piv. Chtěla bych takto veřejně vyjádřit svůj vděk Ondrovi, který všechna piva vkusně popisuje a dlouhé noci pracuje na tom, abyste mohli číst ty nejzajímavější pivní popisky na českém internetu! Děkuji, Ondro ????

A teď k pivům ????

Sibeeria Vesna 20201
 

Rozmanitost je oslňující! Nechci vás však zahltit úplně celým velkým množstvím novinek, a tak zmíním jen ta piva, u kterých jsem si řekla: „Wow, to bych si hned dala!“

 

Sibeeria Vesna 2021

Vesna je jméno slovanské bohyně jara. Toto pivo se vaří v Sibeerii každé jaro, letošní jarní speciál je ve stylu New England Pale Ale. Je krásně suchá, osvěží a pohladí. Když jsem Vesnu ochutnávala, tak voněla jako čerstvý jarní vánek a chutnala jako probouzející se příroda... No prostě to bylo fakt moc dobrý! ????

 

Mazák – velikonoční dvojice

Tmavý ležák a IPA od moravského pivovaru Mazák z Dolních Bojanovic. Od tmavého ležáku nečekejte sladkou chuť, tato verze jde spíš do hořka a do sucha. Zkuste pivní párování, dejte si Mazákův Velikonoční tmavý ležák s beránkem, bude vás to bavit! Na chmelení Velikonoční IPA byl použit velmi oblíbený chmel Sabro spolu s odrůdou Zappa.

MAZÁK VELIKONOČNÍ IPA 0,75L
MAZÁK VELIKONOČNÍ TMAVÝ SPECIÁL 13 0,75L

Přiznejme si upřímně, co dělá tato piva vyloženě velikonočními? Podle mě jen název a etiketa ???? Pravdou ale je, že na etiketách Mazáci skvěle zapracovali, mrkněte. A pak tato výborná piva ochutnejte!

Velikonoční dvojice piv od Mazáka
 

Raven Double Lockdown

Dalším tématem, které se promítlo do české pivní produkce, jsou zavřené okresy. To komplikuje život třeba Láďovi Vrtišovi z Ravena, protože má trvalé bydliště v Praze, ale do práce v pivovaru dojíždí do Plzně. Na památku tohoto zvláštního období karantény (kdo by před rokem věřil, že to potrvá tak dlouho?) v Ravenu uvařili Double IPA s názvem Double Lockdown.

Jedná se o silné 20stupňové pivo s hromadou chmele a vyšší hořkostí, která odráží současné pocity mnoha lidí v době omezeného pohybu. Připíjíme na čas, kdy zase budeme bez lockdownu. Na zdraví!

RAVEN DOUBLE LOCKDOWN 0,7L
 

Výběr od Maltgardenu

V Polsku se nachází jedno báječné místo – sladová zahrada neboli pivovar Maltgarden. Ten proslul svými IPA, které vám rádi představujeme!

Kromě nachmelených kousků ale v Maltgarden rostou i netradiční kyseláče, třeba Corfu Food Advisor – řeckým tzatziki inspirovaný Pastry Sour Ale s růžovou guavou, mangem a okurkou ???? – nebo Trivial Activity – Pastry Sour Ale s Dragon Fruit (neboli pitahayou), mangem a limetou.

MALTGARDEN SUPERNOVA CHALLENGE 0,5L
MALTGARDEN / SEVEN ISLAND ANCIENT CONNECTION 0,5L
Piva od Maltgarden
 

Caligula Amor Acidus ve dvou infuzích

Mladý létající pivovar Caligula nám zavezl pár velmi zajímavých infuzí svého vyhlášeného Berliner Weisse jménem Amor Acidus, což znamená „kyselá láska“, a to dost trefně vystihuje náš vztah ke kyselým pivům ????

Pod zelenou etiketou najdete Berliner Weisse s hruškami, rozmarýnem, zeleným pepřem a sečuánským pepřem.

Pod růžovou etiketou se ukrývá Berliner Weisse se zelenými čínskými čaji Meng Ding a Lu Xue Ya a s kůrou mandarinek, citrónů a bergamotu.

CALIGULA AMOR ACIDUS ROSEMARY 0,75L
CALIGULA AMOR ACIDUS GREEN TEA & CITRUS 0,75L
 

Na ostatní piva se, prosím, pojďme podívat rovnou na e-shop. Všechno jsme tam krásně nafotili a popsali tak, aby ve vás čas strávený na našich stránkách vzbudil žízeň ????

Pivotéka BeerGeek je otevřena každý den (pondělí–sobota 11–21; neděle 15–21). Podle běžné otevírací doby budeme fungovat i na velikonoční prodloužený víkend – nenecháme vás na suchu. Expres doprava do 60 min po Praze funguje krásně, doporučuji vyzkoušet!

Pivotéka BeerGeek
 
 
  • Home
  • Design Shoptetak.cz