Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Je váš únor suchý?

Únor je kontroverzní měsíc. Někdo abstinuje a dodržuje suchý únor, jiní se naopak nevzdávají a pokračují ve svém oblíbeném alkoholovém koníčku. Nejdůležitější je podle mě možnost si svědomitě zvolit to, co je vám bližší. Přiznám se, že za léta, co dělám s alkoholem, si občas ráda dám pauzu na týden nebo dva, ale však víte... obor volá, a já musím obětovat játra, aby se k vám dostalo to nejlepší pivo.

Jako beergeekové máme laťku nastaveno vysoko. Avšak i nealkoholické pivo může být dobré! Teď se s vámi podělím, co nám v rodině chutná.

Naším favoritem je BrewDogova Punk AF v plechovce. Chutná skoro jako originální Punk IPA, ale je zcela zbavena alkoholu. Krásná chmelová vůně, sladové tělo, prostě vše jak má být. Ano, mám doma schovaný karton pro svoji spotřebu :))

Dále pak následuje nealko pšeničné od Maisel's Weisse a Schneider Weisse. Kvůli vysokému obsahu bílkovin v pšeničném sladu si pivo zachová výrazné plné tělo, charakteristické pro německý weissbier - však to znáte! Spousta zákazníků volí jako oblíbené nealko právě tuto variantu.

Maisel & Friends Pale Ale Alcohol Free má krásnou vůni grapefruitů a trochu pomerančů. Barva je kalně zlatá a pěna bílá. Tohle je lehké a krémové pivo, jemně nasycené a moc dobré.

Plný bohaté chuti, přesto však téměř nealkoholický. To je osvěžující ejl Big Easy z britského pivovaru Thornbridge, který obsahuje pouhých 0,5% alkoholu. Pivo bylo chmelené americkými chmely. Je tedy krásně voňavé a nabité tóny šťavnatých broskví, meruněk a citrusů. Tento kousek je pěkně lehoučký a výborně se popíjí!

Každé z námi ochutnaných nealko piv mělo jinou chuť a náladu. BrewDog Nanny State je karamelové a hořké, Punk AF - chmelové a osvěžující, Maisel & Friends Pale Ale Alcohol Free citronovo-chmelové a s plným tělem, Schneider Weisse Nealko - kořeněná a banánová pšenice skoro klasické chuti. Zkratka i během suchého odlehčovacího února nemusíte zůstávat na suchu. Než ochutnáte všechna nealka - hele, únor už skončil! (odkáz na piva s tagem #suchyunor)

Co se týká alkoholických novinek, máme je také! Stručný seznam od českých výrobců, rozdělený podle jednotlivých craftových pivovarů:

Raven Winter Enigma - jednochmelová zimní IPA. Proč zimní? Protože tělo je silnější a plnější, aby nás zahřálo v zimě. Chmel Enigma a jeho typická bonbonovo-citronová hořkost podporuje sladový základ. Zkratka, pivo je kořeněné, chmelové s dlouhotrvajícím teplým dozníváním.

Matuška Robust Stout je v kostce čokoládovo-kávová rozinková lahůdka v pivní podobě. Struktura piva je sametová až krémová, pěna tuhá a smetanová. Hořkost vyšší, v dlouhém doznívání ucítíte tóny pražené, hořké čokolády, lehce oříškové, trochu bylinné, grepové kůry a sušených švestek, trochu medové. Robust Stout je tmavé svrchně kvašené pivo od nejrenomovanějšího českého řemeslného pivovaru Matuška.

Další společenský svátek v podobě Svatého Valentýnu bude příští týden. Sládci zareagovali na tuto výzvu pivem s červenou řepou! Ano, čtete správně, řepa totiž nejen obarví pivo do veselé růžové barvy, ale přidá zcela nečekaný odstín chuti. Máme tu dva speciály: jeden od Permona, druhý od Antoše.

Permon Joe in the Garden Gose 0,5
Nový Permoní kamarád Joe (specialista na limitované várky) při vaření várky tohohle zajímavého kyseláče vyhrabal ze své zahrádky oblíbené bylinky a zeleninu. Jemná slanost s vyváženou sladkou chutí červené řepy v bylinkové harmonii s čerstvým rozmarýnem, koriandrem a kuličkami jalovce. Příjemný a osvěžující kyseláč s mořskou solí.

Antoš Honey Pink Ale 0,5 
Ryze valentýnský speciál, vařený jednou za rok. Je to světlé pivo, okořeněné voňavým lesním medem a koriandrem. Překvapte svou drahou polovičku nebo kamaráda, kterého máte rádi :)

Clock z Potštejna zase uvařil žitnou IPA ze serie No Idols! Podíl žita v sypání zintenzivní vnímání pivní chuti, přidává mu zcela jinou dimenzi. Žitná IPA má kořeněné, plné, ale suché tělo, intenzivní říz, delší doznání. Vůně je bohatá, citrusová s tóny manga, melounů, pryskyřice, pikantnosti, trocha obilnosti a žitného chleba.

Dánský létající pivovar To Øl se usadil! V loňském roce vybudoval zcela nový pivovar. To Øl City tak slouží jako základna s moderním vybavením, linkou na lahvování i plechovkování, stejně tak má dostatek místa na barrel-aged program a v blízké době zde bude otevřena jejich vlastní palírna. Včera jsme naložili zásilku v To Øl City a dneska uskladnili v našem chlazeném skladu v Praze. 

Ode dnešního večera jsou výjimečná dánská piva dostupná v kamenné prodejně Pivotéka BeerGeek (Slavíkova 10, Praha 3). Usilovně pracujeme i nad přidáním novinek na eshop. Máme hodně druhů piv, ale od každého je jen malé množství. Tak neváhejte! 

Krásný víkend Vám přejeme :)

  • Home
  • Design Shoptetak.cz