Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Nachmelené říjnové IPA, Stouty od Stu Mostow, ovocné nealko

 

Dobrý den, važení!

Podzim se rozjel naplno a s ním i nové přírůstky v naší pivotéce. Každopádně dnešní přehled je jen částečný výběr, na další pivní novoty se můžete těšit příští (a pravděpodobně i přespříští) týden..

Začněme novinkami z českých luhů a hájů:

Pokud máte chuť na klasickou poctivou českou dvanáctku, neměli byste minout Libertas Bohemian Lager 12%. Sládek Robert Franěk z pivovaru Libertas je v České republice považován za jednoho z největších expertů na vaření ležáků. Po ochutnání této poctivé dvanáctky naprosto souhlasíme.

Ležák je vařen na tři rmuty z humnového sladu, chmelen Žateckým poloraným červeňákem a Premiantem (který dodává lehce kořeněné aroma a vyšší hořkost) a poté leží minimálně sedm týdnů. Perfektní představitel vyváženého českého světlého ležáku.
 
Sibeeria se pomalu blíží do finále svého celoročního projektu a představuje New England IPA Říjen. Chmelená odrůdami Simcoe a Azacca, tato NEIPA přináší v chuti šťavnatou a osvěžující kombinaci citrusů, tropického ovoce a ananasu.

Kromě toho však sládci ze Sibeerie stihli uvařit též Sorachi’s Wet Dream – Pale Ale z britského sladu Marris Otter, čerstvě sklizeného japonského chmelu Sorachi Ace a nových anglických kvasnic od Verdant Brewing. Velice pitelný a neobvykle nachmelený ejl se sušenkovým tělem vás určitě nadchne ve dnech končícího babího léta.

Nové kvasnice Verdant kromě Sibeerie použil také pivovar Chroust do své nové NEIPA jménem Visions. Středně plné tělo s meruňkovým profilem kvasnic je dotaženo k dokonalosti kombinací populárních chmelů Sabro, Citra a Mosaic. Úžasně šťavnatá a ovocná záležitost, kterou byste si neměli nechat ujít.
Degustační sada České říjnové ejly
 
ZDouble Stolen Hazeichovec opět spojil síly s pivovarem Černý potoka a uvařili Double Stolen Haze – plnější verzi legendární New England IPA Stolen Haze.

Nostalgie jede na plné obrátky – superšťavnatá IPA plná aroma a chuti tropického ovoce v ještě lepším provedení, než si ji pamatujete. Tyhle dva pivovary jsou prostě zárukou kvality! 

Zichovec/Černý potoka Double Stolen Haze 0,5 129 Kč
 
Kromě českých piv však máme i solidní zastoupení zahraničních pivovarů:
Polský pivovar Stu Mostow z Vratislavi představuje své dvě populární série WILD a WRCLW.

Ať už máte rádi specifický chuťový profil divokých kvasnic anebo tmavé silnější a hřejivé experimenty s možnými i nemožnými přísadami, Stu Mostow vás nikdy nezklame.
 
Z Holandska nám dorazilo sedm různých, čerstvě do plechovek stočených piv od pivovaru De Moersleutel. Ať už se jedná o čtyři variace na Imperial Stout (s kávou, s tonka boby a čokoládou, s chili papričkami a skořicí nebo s pořádnou náloží experimentálních chmelů), o dvě solidně nachmelené IPA nebo netradičně ochucený kyseláč, tento pivovar nás nepřestane fascinovat svou kreativitou a kvalitou.
 
Několika skvělými nealko kousky přispěli i polští Funky Fluid a Nepomucen.
Nealko Sour Ale napěchovaný marakujou, broskvemi, růžovou guavou a laktózou, díky které je jemnější a sladší.

Funky Fluid Free Gelato Pastry Sour 0,5 - 99 Kč
Nealko Gose vám svou chutí připomene čerstvě vymačkaný pomerančový džus, díky špetce soli je úžasně osvěžující.

Nepomucen Ole Nealko Spanish Gose 0,5 - 79 Kč
For.Rest: Populární IPA se smrkovým jehličím v nealko verzi. Na pohled zakalená, ale v chuti suchá, jehličnatá a zemitá IPA plná typických West Coast chmelů, které dodávají příjemnou hořkost.
Nepomucen For.Rest Nealko 0,5 - 69 Kč
 
Vybírejte na eshopu nebo se stavte přímo v naší pivotéce, budeme se těšit.

Máme otevřeno Po-So 13-20, Ne 15-20.

Mějte se krásně, buďte zdrávi a pijte pivo :) 
Start Shopping
 

  • Home
  • Design Shoptetak.cz