Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Velká degustace piv od Trillium a Cascade

*|MC:SUBJECT|*

 

 

 
Logo

Velká degustace piv od Trillium a Cascade

Co si vyberete? Pivo, které připomíná starý atlas rostlin s ručně kreslenými obrázky, anebo pivo, které je jako pop artový plakát s křiklavými barvami a vzory? Ano, pivo je umění!

Před týdnem k nám dorazila dlouho očekáváná zásilka z Ameriky, a v ní piva od velmi vysoce ceněných pivovarů Trillium a Cascade. Přiznám se, že i když moje srdce už netrpělivě bušilo, nechtělo se mi psát Vám o něčem, co jsem ještě neměla.

Obě jména jsou proslulá svými kyselými pivy, takzvanými American Wild Ales. Jak naznačuje název stylu, jedná se o divoce fermentovaná piva produkovaná v Americe, často inspirovaná belgickými Lambiky.

 

Na našem lineupu bylo celkem 8 piv.

Každé z nich nás totálně ohromilo a okouzlilo. Každé mělo vlastní charakter, svou náladu.

Chutě a vůně se ve sklenici měnily s překvapivou rychlostí, a někdy tyto zatáčky připomínaly jízdu na horské dráze.

 

Trillium

Fated Farmer Cranberry

Fated Farmer Cranberry je American Wild Ale dozrávaný s brusinkami.

Degustaci jsme začali tímto brusinkovým kouskem. Ze sklenice okamžitě zavonělo červené ovoce od brusinek až po maliny, jemná sladkost byla utlumena energickou kyselostí s dobře schovanou hořkostí. Celý dojem lze popsat jako „OMG! Brusinka s jeřabinou!“ Super začátek ????

 
Trillium Fated Farmer Cranberry 750 ml 699 Kč
Trillium Fated Farmer Cranberry 0,75
 

Cascade

Mango Road (2019)

American Wild Ale s mangem, jasmínem a růžovým pepřem.

Wow! To bylo něco. Představte si mango chutney, ovocnou zavařeninu s pepřem, kterou můžete dostat třeba k sýrům. Tak to je ono! Ale nemyslete si, že by šlo o sladký Pastry Sour nebo Milkshake, to vůbec ne. Mango Road od Cascade je kyselé, barevné, experimentující, odvážné! Je to pop art v láhvi a moc nás bavilo!

 
Cascade Mango Road (2019) 500 ml 459 Kč
 

Trillium

Apricot Stonington

New England Wild Saison dozrávaný 16 měsíců v dubových sudech po Chardonnay, a který následně prošel sekundární fermentací na meruňkách.

Neuvěřitelná kombinace slámových tónů, navinulých meruněk a podtónů hroznů, která se po chvíli přemění v čistou vůni čerstvých meruněk. Tato přeměna byla tuze překvapivá a nečekaná. Pivo Apricot Stonington nás totálně okouzlilo svou elegancí. Opět klobouk dolů.

 
Trillium Apricot Stonington 330 ml 319 Kč
Trillium Apricot Stonington
 

Trillium

Orange Muscat Lineage Rye

Velice elegantní suchý Saison, jehož základ tvoří stará polská odrůda žita Orange Muscat, kterou začali pěstovat farmáři v údolích regionu Nové Anglie na severovýchodě USA.

Cílem tohoto piva je ukázat krásu starých obilovin zarámovanou do specifického kvasnicového aromatického profilu. V chutí najdete tóny žlutých květin, vína a kiwi.

 
Trillium Orange Muscat Lineage Rye 330 ml 339 Kč
Trillium Orange Muscat Lineage Rye
 

Trillium

Wild Sinister Kid Double Blackberry & Cabernet Grapes

Po primární fermentaci byl tento Wild Ale dále dozráván s obrovským množstvím ostružin a hroznů vinné révy odrůdy Cabernet, a to z poloviny v sudech po Bourbonu a z poloviny v sudech po červeném víně.

Pivo má sytě fialovou barvu a omráčí Vás intenzivní vůní ostružin následovanými tóny fíků a rozinek. Tělo je hřejivé s nádechem sladkosti, výrazně ovocnou chutí a rafinovanou kyselostí. Tóny Bourbonu zaznívají až na konci a dodávají tu správnou dřevitou tečku.

 
Trillium Wild Sinister Kid Double Blackberry & Cabernet Grapes 330 ml 579 Kč
TRILLIUM WILD SINISTER KID DOUBLE SOUR CHERRY & MALBEC GRAPES
 

Cascade

Mayan Bourbonic (2017)

Mayan Bourbonic je pivo inspirováno tradičním nápojem starověkých Mayů. Jedná se o Imperial Sour Porter, který po dobu dvou let dozrával v sudech po Bourbonu a vínu spolu s datlemi. Po procesu dozrávání bylo do Porteru dále přidáno peruánské kakao, cejlonská skořice a kajenský pepř.

Zatímco ve vůni dominuje aroma Bourbonu, v komplexní chuti se krásně mísí hořkosladké tóny čokolády s delikátním kořením a jemnou sladkokyselou chutí datlí.

 
Cascade Mayan Bourbonic (2017) 500 ml 489 Kč
Cascade Mayan Bourbonic (2017)
 

Cloudwater

41 Free Spaces

Jeden z objevů degustačního večera. Bohaté sametové sladové tělo harmonicky souznívá s kyselkavostí a kořenitostí. Inspirací k tomuto pivu byl zázvorový koktejl Devil's Share.

Během čtyřměsíčního dozrávání v sudech po Bourbonu bylo pivo obohaceno o nové koření, zázvor a muškátový oříšek. Tento speciální Imperial Sour Ale nabízí pomalé a smyslné vychutnávání každého doušku.

 
Cloudwater 41 Free Spaces 375 ml 299 Kč
Cloudwater 41 Free Spaces
 

Cascade

Pistil Whipped

Na závěr jsme si dali úplnou divočinu. A to tedy bylo! Pivo Pistil Whipped je blend několika Sour Blond Ales dozrávaný v dubových sudech po víně spolu s šafránem a heřmánkem. Na první rychlý nádech se zdá, že pivo voní jako lékárnička. Ale pozor! Mám na mysli bylinnou lékárničku u babičky.

Intenzivní trpká vůně sušeného heřmánku rychle ustupuje, jako by sušený květ nasbíral ze vzduchu vlhkost a životní energii. Malý zázrak ve sklenici. S posledním lokem si připadáte, jako byste měli v ruce téměř pugét čerstvých lučních květin. A je to neuvěřitelné.

 
Cascade Pistil Whipped 355 ml 289 Kč
CASCADE BREWING PISTIL WHIPPED
 

Závěrečné shrnutí

Každé! Každé z osmi ochutnaných piv přineslo neočekávaný, nevšední a překvapující chuťový zážitek. Snažila jsem se každé pivo popsat tak, abyste mohli jakoby naživo zažít každý doušek, každý nádech.

Uspořádat svůj vlastní degustační večer můžete jednoduše tady. Přejděte na stránky pivotéky a objednejte malou, střední nebo velkou degustační sadu, anebo si poskládejte svou vlastní z Vámi vysněných piv.

DEGUSTAČNÍ SADY TRILLUM CASCADE
 
  • Home
  • Design Shoptetak.cz