Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Dánské pivní experimenty od To Øl

V pátek 7. února jsme naskladnili dlouho očekávanou zásilku piv z Dánska od našich kamarádů z pivovaru To Øl . To Øl, což v překladu znamená "dvě piva", byl založen jako létající pivovar v roce 2010. Během uplynulé dekády si vybudoval silnou důvěru a lásku milovníků piva z celého světa. Hlavním sládkem je zrzavý a vousatý Dán ‎Tore Gynther, který vypadá jako divoký viking, ale nese v sobě spoustu znalostí, nadšení a lásky k pivu. Loni se To Ol se konečně usadil ve vlastních prostorech a začal ostrý provoz pivovaru.

Podle mého názoru je to správná strategie, kdy člověk, který má touhu podnikat, tvrdě ale jistě pracuje na vývoji svého produktu a buduje značku díky kvalitě a povědomí o svých zákaznících, kteří s ním sdílejí svoje dojmy (spíše než sehnat obrovské investice a tlačit reklamu z každého billboardu. Dále vám představím několik sérií piv, které nyní zaří na regálech v BeerGeek pivotéce.

Kolekce To Øl 1 ton of... 3x 0,33

Název serie piv "1 Ton of..." jednoduše znamená, že do varny byla přidána přesně jedna tuna něčeho. Říkáte si čeho? Třeba ovoce! Tentokrát máme dvě verze, a to s višněmi a s borůvkami.
Obě piva jsou kyselá, mají vysokou stupňovitost a spolu s tím i vyšší podíl zbytkového cukru, který pomáhá vyvažuje intenzivní, ale elegantní kyselkavost. Chuť vám připomene hutný řecký jogurt s marmeládou. Opravdu luxusní zážitek. K párování s jídlem doporučujeme jednoduchou bublaninu s příslušným ovocem, která podtrhne vrstevnatost piva.

Kolekce To Øl Sur 5x 0,33

Sur je druhá série kyseláčů, tentokrát ale kyselkavých Single Hop IPA. Single Hop znamená, že na celou várku byla použita pouze jedna odrůda chmele tak, aby co nejvíce vynikla a abychom mohli okoštovat její vlastnosti v plné kráse.
Celkem máme lahviček s pěti různými chmely: Mosaic, Tettnanger, Lemondrop, Idaho 7 a Citra. Každá odrůda je jiná a tato série vám dává příležitost uspořádat si pivní edukativni večer a jednotlivé odrůdy lépe poznat a porovnat. Pivo je zábava!

 

Kolekce To Øl Gose To... 3x 0,33

Série Gose to... je také zaměřena na kyselkavou chuť, rozšířenou ale různými experimenty

Dvojitý pšeničný ale s mangem, guavou a třtinovým cukrem. Chmel Mosaic doplňuje ovocnou linku a dodává jemnou chmelovost s pomerančovými tony. Ve finále pivo dozrávalo na dubových třískách, namáčených v jamajském rumu.

Připravte se na procházku borovicovým lesem! Toto gose bylo uvařeno se smrkovými výhonky. Vzhled je klasicky zakalený, zlaté barvy. Vůně je jemná citronová, s podtónem šampaňské jiskry. Smrkové výhonky dobarvují obraz borovicového lesa, zalitého slunečními paprsky v letní den.

To Øl  Gose To Sønderjysk Kaffebord 0,33
Toto pivo je inspirováno tradicí z jihu Dánska, kde je na území zvaném Jižní Jutland každý návštěvník vesnice přivítán prostřeným stolem s kávou a jednadvaceti druhy zákusků. To je vzorná pohostinnost! Jedná se o tmavé gose obohacené kávovými zrnky tak, aby byla zvýrazněna chuť praženého ječmene. Celý chuťový zážitek sjednocuje vanilka, která je oblíbenou ingrediencí v mnoha zákuscích.
  • Home
  • Design Shoptetak.cz