Osobní odběr PO-NE Slavíkova 1047/10, Praha. Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Novinky

Dánské pivní experimenty od To Øl

V pátek 7. února jsme naskladnili dlouho očekávanou zásilku piv z Dánska od našich kamarádů z pivovaru To Øl . To Øl, což v překladu znamená "dvě piva", byl založen jako létající pivovar v roce 2010. Během uplynulé dekády si vybudoval silnou důvěru a lásku milovníků piva z celého světa. Hlavním sládkem je zrzavý a vousatý Dán ‎Tore Gynther, který vypadá jako divoký viking, ale nese v sobě spoustu znalostí, nadšení a lásky k pivu. Loni se To Ol se konečně usadil ve vlastních prostorech a začal ostrý provoz pivovaru.

Podle mého názoru je to správná strategie, kdy člověk, který má touhu podnikat, tvrdě ale jistě pracuje na vývoji svého produktu a buduje značku díky kvalitě a povědomí o svých zákaznících, kteří s ním sdílejí svoje dojmy (spíše než sehnat obrovské investice a tlačit reklamu z každého billboardu. Dále vám představím několik sérií piv, které nyní zaří na regálech v BeerGeek pivotéce.

Kolekce To Øl 1 ton of... 3x 0,33

Název serie piv "1 Ton of..." jednoduše znamená, že do varny byla přidána přesně jedna tuna něčeho. Říkáte si čeho? Třeba ovoce! Tentokrát máme dvě verze, a to s višněmi a s borůvkami.
Obě piva jsou kyselá, mají vysokou stupňovitost a spolu s tím i vyšší podíl zbytkového cukru, který pomáhá vyvažuje intenzivní, ale elegantní kyselkavost. Chuť vám připomene hutný řecký jogurt s marmeládou. Opravdu luxusní zážitek. K párování s jídlem doporučujeme jednoduchou bublaninu s příslušným ovocem, která podtrhne vrstevnatost piva.

Kolekce To Øl Sur 5x 0,33

Sur je druhá série kyseláčů, tentokrát ale kyselkavých Single Hop IPA. Single Hop znamená, že na celou várku byla použita pouze jedna odrůda chmele tak, aby co nejvíce vynikla a abychom mohli okoštovat její vlastnosti v plné kráse.
Celkem máme lahviček s pěti různými chmely: Mosaic, Tettnanger, Lemondrop, Idaho 7 a Citra. Každá odrůda je jiná a tato série vám dává příležitost uspořádat si pivní edukativni večer a jednotlivé odrůdy lépe poznat a porovnat. Pivo je zábava!

 

Kolekce To Øl Gose To... 3x 0,33

Série Gose to... je také zaměřena na kyselkavou chuť, rozšířenou ale různými experimenty

Dvojitý pšeničný ale s mangem, guavou a třtinovým cukrem. Chmel Mosaic doplňuje ovocnou linku a dodává jemnou chmelovost s pomerančovými tony. Ve finále pivo dozrávalo na dubových třískách, namáčených v jamajském rumu.

Připravte se na procházku borovicovým lesem! Toto gose bylo uvařeno se smrkovými výhonky. Vzhled je klasicky zakalený, zlaté barvy. Vůně je jemná citronová, s podtónem šampaňské jiskry. Smrkové výhonky dobarvují obraz borovicového lesa, zalitého slunečními paprsky v letní den.

To Øl  Gose To Sønderjysk Kaffebord 0,33
Toto pivo je inspirováno tradicí z jihu Dánska, kde je na území zvaném Jižní Jutland každý návštěvník vesnice přivítán prostřeným stolem s kávou a jednadvaceti druhy zákusků. To je vzorná pohostinnost! Jedná se o tmavé gose obohacené kávovými zrnky tak, aby byla zvýrazněna chuť praženého ječmene. Celý chuťový zážitek sjednocuje vanilka, která je oblíbenou ingrediencí v mnoha zákuscích.
Je váš únor suchý?

Únor je kontroverzní měsíc. Někdo abstinuje a dodržuje suchý únor, jiní se naopak nevzdávají a pokračují ve svém oblíbeném alkoholovém koníčku. Nejdůležitější je podle mě možnost si svědomitě zvolit to, co je vám bližší. Přiznám se, že za léta, co dělám s alkoholem, si občas ráda dám pauzu na týden nebo dva, ale však víte... obor volá, a já musím obětovat játra, aby se k vám dostalo to nejlepší pivo.

Jako beergeekové máme laťku nastaveno vysoko. Avšak i nealkoholické pivo může být dobré! Teď se s vámi podělím, co nám v rodině chutná.

Naším favoritem je BrewDogova Punk AF v plechovce. Chutná skoro jako originální Punk IPA, ale je zcela zbavena alkoholu. Krásná chmelová vůně, sladové tělo, prostě vše jak má být. Ano, mám doma schovaný karton pro svoji spotřebu :))

Dále pak následuje nealko pšeničné od Maisel's Weisse a Schneider Weisse. Kvůli vysokému obsahu bílkovin v pšeničném sladu si pivo zachová výrazné plné tělo, charakteristické pro německý weissbier - však to znáte! Spousta zákazníků volí jako oblíbené nealko právě tuto variantu.

Maisel & Friends Pale Ale Alcohol Free má krásnou vůni grapefruitů a trochu pomerančů. Barva je kalně zlatá a pěna bílá. Tohle je lehké a krémové pivo, jemně nasycené a moc dobré.

Plný bohaté chuti, přesto však téměř nealkoholický. To je osvěžující ejl Big Easy z britského pivovaru Thornbridge, který obsahuje pouhých 0,5% alkoholu. Pivo bylo chmelené americkými chmely. Je tedy krásně voňavé a nabité tóny šťavnatých broskví, meruněk a citrusů. Tento kousek je pěkně lehoučký a výborně se popíjí!

Každé z námi ochutnaných nealko piv mělo jinou chuť a náladu. BrewDog Nanny State je karamelové a hořké, Punk AF - chmelové a osvěžující, Maisel & Friends Pale Ale Alcohol Free citronovo-chmelové a s plným tělem, Schneider Weisse Nealko - kořeněná a banánová pšenice skoro klasické chuti. Zkratka i během suchého odlehčovacího února nemusíte zůstávat na suchu. Než ochutnáte všechna nealka - hele, únor už skončil! (odkáz na piva s tagem #suchyunor)

Co se týká alkoholických novinek, máme je také! Stručný seznam od českých výrobců, rozdělený podle jednotlivých craftových pivovarů:

Raven Winter Enigma - jednochmelová zimní IPA. Proč zimní? Protože tělo je silnější a plnější, aby nás zahřálo v zimě. Chmel Enigma a jeho typická bonbonovo-citronová hořkost podporuje sladový základ. Zkratka, pivo je kořeněné, chmelové s dlouhotrvajícím teplým dozníváním.

Matuška Robust Stout je v kostce čokoládovo-kávová rozinková lahůdka v pivní podobě. Struktura piva je sametová až krémová, pěna tuhá a smetanová. Hořkost vyšší, v dlouhém doznívání ucítíte tóny pražené, hořké čokolády, lehce oříškové, trochu bylinné, grepové kůry a sušených švestek, trochu medové. Robust Stout je tmavé svrchně kvašené pivo od nejrenomovanějšího českého řemeslného pivovaru Matuška.

Další společenský svátek v podobě Svatého Valentýnu bude příští týden. Sládci zareagovali na tuto výzvu pivem s červenou řepou! Ano, čtete správně, řepa totiž nejen obarví pivo do veselé růžové barvy, ale přidá zcela nečekaný odstín chuti. Máme tu dva speciály: jeden od Permona, druhý od Antoše.

Permon Joe in the Garden Gose 0,5
Nový Permoní kamarád Joe (specialista na limitované várky) při vaření várky tohohle zajímavého kyseláče vyhrabal ze své zahrádky oblíbené bylinky a zeleninu. Jemná slanost s vyváženou sladkou chutí červené řepy v bylinkové harmonii s čerstvým rozmarýnem, koriandrem a kuličkami jalovce. Příjemný a osvěžující kyseláč s mořskou solí.

Antoš Honey Pink Ale 0,5 
Ryze valentýnský speciál, vařený jednou za rok. Je to světlé pivo, okořeněné voňavým lesním medem a koriandrem. Překvapte svou drahou polovičku nebo kamaráda, kterého máte rádi :)

Clock z Potštejna zase uvařil žitnou IPA ze serie No Idols! Podíl žita v sypání zintenzivní vnímání pivní chuti, přidává mu zcela jinou dimenzi. Žitná IPA má kořeněné, plné, ale suché tělo, intenzivní říz, delší doznání. Vůně je bohatá, citrusová s tóny manga, melounů, pryskyřice, pikantnosti, trocha obilnosti a žitného chleba.

Dánský létající pivovar To Øl se usadil! V loňském roce vybudoval zcela nový pivovar. To Øl City tak slouží jako základna s moderním vybavením, linkou na lahvování i plechovkování, stejně tak má dostatek místa na barrel-aged program a v blízké době zde bude otevřena jejich vlastní palírna. Včera jsme naložili zásilku v To Øl City a dneska uskladnili v našem chlazeném skladu v Praze. 

Ode dnešního večera jsou výjimečná dánská piva dostupná v kamenné prodejně Pivotéka BeerGeek (Slavíkova 10, Praha 3). Usilovně pracujeme i nad přidáním novinek na eshop. Máme hodně druhů piv, ale od každého je jen malé množství. Tak neváhejte! 

Krásný víkend Vám přejeme :)

Moderní nachmelená piva od Cloudwater

Kvalita piva je pojem, kterým se naše podnikání řídí od roku 2012. Už 7 let vyhledáváme nejzajímavější kousky a dovážíme je do České republiky.
Před 5 dny dorazila do našeho chlazeného skladu nová zásilka piv z Anglie od pivovaru Cloudwater, který byl založen v Manchesteru v roce 2013 Paulem Jonsem.


V roce 2018 byl Cloudwater zvolen tisíci uživateli portálu RateBeer jako druhý nejlepší pivovar ve světě. A to je obrovský úspěch.
Cloudwater proslul svým nekompromisním přístupem a precizností vůči všem procesům v pivovaru.
Proč jsme vlastně tak pyšní na dovoz piv od Cloudwater?

Jsme šťastní, že můžeme českým milovníkům piva nabídnout to nejlepší a nejmodernější.


Přehlídku plechovek od Cloudwater najdete na našem webu.

 

https://pivoteka.beergeek.cz/znacka/cloudwater/

Přiběh Adventního Pivního Kalendáře

A potřetí je tady náš Adventní Pivní Kalendář. Přátelé, je k tomu malý příběh. Vážně jsem přemýšlela, jestli jsem natolik odvážná se pustit do toho adventního šílenství potřetí. První myšlenka udělat český pivní kalendář s tím úplně nejlepším pivem mě napadla už v roce 2017, ale tehdy to ještě nebylo možné, náš pivní svět ještě nebyl dostatečně rozmanitý.

Čas běžel, věci se měnily, a v roce 2018 (už v dubnu!) jsme se do toho pustili. První ročník to bylo hodně hustý, strašně dlouho jsme hledali kartonážní fabriku, která by byla ochotna se podílet na vývoji nového tvaru tak, aby výsledný karton stál akceptovatelnou částku. Testovali jsme různé tvary i materiály, až jsme to dotlačili k výsledku: krásná, pevná kartonová krabice, která potěší svým zpracováním. Na designu pracoval geniální Jakub Wdowka z jednoho z nejlepších grafických ateliérů Artbuerau.

Samozřejmě jsem chtěla, aby v tom kalendáři nebylo jen tak něco obyčejného. Ukecávala jsem pivovarské, aby trochu zapracovali a vymysleli něco hezkého, unikátního. Třeba nějaké pivo, které ještě vůbec nebylo v jejich nabídce. A s některými se to fakt povedlo! Uvařili speciální pivko jenom pro nás. A za to jsem nesmírně vděčná. Samo o sobě lahvování do třetinek taky není žádná sranda. Skoro nikdo to předtím nedělal. Obdivovala jsem, se jak celá ta naše pivovarská rodina spojila, jeden pivovar pomáhal druhému s lahvováním i logistikou, byla to paráda. My sami jsme v pěti lidech, tehdy v úplně prázdné hale, balili každou lahvičku do bílého hedvábného papíru, jako malé milované miminko do zavinovačky. Ano, jsme trochu blázni - a já věřím, že to má smysl.

V době, kdy je všechno postaveno jen na tom, jak vysoká je marže, musí být někdo, kdo řekne, že to stejně bude dělat podle svého. Já prostě chci, aby každý náš zákazník zažil ten krásný pocit jako v dětství! 24 krásných rán, kdy budete rozbalovat jemný šustivý papír a odhalovat překvapení ukryté uvnitř.

Za tím naším kalendářem stojí práce mnoha českých sládků - starších a zkušených i odvážných nováčků, kteří se nebáli vstoupit na pivovarskou půdu. Mnoho z nich se nebojí experimentovat a posouvat ten obor dále. Letos jsme zažili krásný rozkvět pro Česko nových pivních stylů, stejně tak si upevnily svoji pozici oblíbená piva kyselkavé chuti, zároveň máme pořád stálou lásku ke klasickým ležákům, proběhly ale i úspěšné experimenty s dozráváním piva v dřevěných sudech, a za to vše vděčíme šikovným českým ručičkám.

Kupte pivní adventní kalendář pro sebe, nebo pro kamaráda/kamarádku, pro přítele/přítelkyni, pro manžela/manželku, pro dědečka/babičku. Je to nevšední dárek a skutečná přehlídka toho nejlepšího ze současného českého pivovarnictví.

https://pivoteka.beergeek.cz/adventni-pivni-kalendar/

Máte rádi New England IPA? V tom případě honem sem!

Připravili jsme si pro vás nabídku zbrusu nových a skvělých českých New England IPAs. Tímto článek bychom na ně rádi upozornili a zlehka vám je jednu po druhé představili.

 

Obrázek článku

 

Když to vezmeme zleva, tak tu máme úžasnou a krásně jemně zakalenou NEIPA od létajícího pivovaru Černý Potoka, která se jmenuje Stargazer. Je úžasně ovocná a dominují zde výrazné tóny žlutého melounu.

Dále tu pak najdeme silnou imperiální 10$ Milkshake IPA od létajícího pivovaru Chroust, která i má přes svou sílu v sobě ukrytou krémovou jemnost, kterou pak doplňují tóny meruněk, citrusů a bezového květu.

Pak si představíme New England IPA Columbus od podštejnského pivovaru Clock, která vynikají použitím jen jednoho druhu chmele. Tedy chmele Columbus, který ejlu propůjčil tóny citrónové trávy, pomerančové kůry, koření, tabáku a vanilky.

Máme taky mix chutí, tak ještě doplníme tu ananasovou. Ananasová je totiž NEIPA Whore Of Babylon od pivovaru Crazy Clown, který na její uvaření použil nemalou dávku ananasu. Doplňují ji ještě tóny grepfruitu a citrónové kůry.

Jako předposlední tady sice není NEIPA, ale velice speciální West Coast IPA od rodinného pivovaru Zichovec. Ta byla uvařena k narození malé Viktorky ze Zichovce a jmenuje se Přejeme Ti hlavně to zdravíčko, ty naše štěstíčko.

U Zichovce ještě zůstaneme a představíme si tedy už doopravdy New England IPA. Tahle NEIPA Galaxy + Mosaic byl uvařena s dvěma chmely. Určitě už jste uhodli, že se jedná právě od chmely Galaxy a Mosaic. Ovocná, šťavnatá a osvěžující.

Chutné české NEIPAs, imperiální stout, IPL a netradiční belgické lambiky

Máme pro Vás, takhle pěkně před víkendem, další pivní novinky, které bychom Vám určitě rádi doporučili ochutnat.


Chroust 10$ Milkshake IPAChroust 10$ Milkshake IPA 18

Další dolarová New England IPA od pivovaru Chroust a tentokrát je rovnou imperiální.
 
Je to šťavnatá nachmelená silačka, která má krémově jemnou strukturu a kterou je radost pít. Spojení sladší chuti s vyváženou hořkostí ještě doplňují příjemné tóny meruněk, citrusů a bezového květu.
 
 
 
 
 
 


Clock Clockwork Columbus Clock Clockwork Columbus

Piva ze série Clockwork od pivaru Clock jsou stylu New England IPA, ale liší se použitým chmelem.
 
Do této várky byl přidán chmel Columbus, který je charakteristický pro své tóny citrónové trávy, pomerančové kůry, koření, tabáku a vanilky. Tohle pivo má spíše nižší hořkost, ale za to má velice plnou chuť, ve které převládají citrusové, borovicové a jemně pryskyřicové tóny.
 
 
 
 
 
 
 

Mazák Imperial StoutMazák Imperial Stout

Antošův imperiální stout má sice sílu v množství alkoholu, ale velice dobře se pije.
 
Díky chmelům Columbus, Chinook a Citra, má příjemnou hořkost, ale zároveň také plnou lehce praženou chuť s výraznými tóny hořké čokolády.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mazák India Pale LagerMazák India Pale Lager

Silnější a bohatě nachmelený India Pale Lager od pivovaru Mazák si vás jistě získá svou skvělou pitelností a vyváženou chutí, která je ležákově příjemná a díky chmelům také výrazně ovocná s jemnými sladovými tóny a tóny bylin. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oud Beersel Geuze Vandervelden 135 years a Oud Beersel Geuze Vandervelden 137 yearsOud Beersel Geuze Vandervelden 135 years

Tyto božské a lahodné lambiky byly uvařeny jako pocta zakladateli pivovaru Oud Beersel, který pivovar založil v 1882.
 
Jedná se o směs jednoletého a tříletého lambiku, které spolu dozrávaly v sudech po vynikajícím itaském víně Brunello di Montalcino. Piva si díky divokým kvasinkám zachovávají svou jemnou kyselost, která je navíc doplněna jemnými tóny červeného vína. V roce 2017 tedy světlo světa poprvé spatřil Vandervelden 135 years a letos máme možnost ochutnat ještě vyzrálejší verzi Vandervelden 137 years.

 

 

 

 

 

Oud Beersel Beerbox Rozenlambiek, Lambic Lapsang Souchong a Lambic Earl GreyOud Beersel

Tady jde o něco naprosto úžasného a naprosto speciálního!
 
Belgický pivovar Oud Beersel uvařil bezvadné lambiky a obohatil je o nevšední suroviny. Těšit se můžete na lambik Rozenlambiek, do kterého byly přidány květy růží, potom na lambik Lapsang Souchong, který je obohacen o infuzi z nakuřovaného čaje Lapsang Souchong a pak také na vynikající lambik s přídavkem čaje Earl Grey, který svou příjemnou hořkostí vyvažuje kyselost lambiku.
Jelikož víme, že malá lahvička u těchto skvostných lambiků opravdu nestačí, připravili jsme si je pro vás v tzv. beerboxu, který má obsah 3,1 l.
Trofej z Lyon Bière Festival 2019. Český marcipánový porter a barrikovaná Black IPA

Tento týden máme tolik novinek, že jsme je museli rozdělit na dvě části. První patří ryze českým pivům, ta druhá pivům francouzským.

Na konci dubna jsme se vypravili s pivovarem Sibeeria, Falkon, Zichovec a Permon na pivní festival Lyon Bière Festival 2019. Šlo nám o to, aby francouzi poznali ten spravný český říz. Festival dopadl výborně!

Chtěli bychom se s vámi podělit o atmosféru Lyonského pivního festivalu alespoň prostředctvím francouzských piv, která jsme vám přivezli na ochutnání. Jde o limitku, nemáme jich moc, protože pořád jsme hlavně hrdí na naše skvělá česká piva :)

 

 

České novinky: barrikovaná Black IPA, Broumy Ale, Marcipanový Porter, NEIPA

 


Antoš Choo Choo Porto BarriqueAntoš Choo Choo Porto Barrique

Jak by se tak dala ještě vyladit pěkná tmavá IPA?
 
V pivovaru Antoš na to kápli a nechali ji 6 měsíců zrát na dubových čipsech, které byly předtím namočené v úžasném portském víně. Výsledkem je krásná tmavá IPA, ve které se snoubí jemná praženost, tóny hořké čokolády a sušených švestek s nádechem silného portského vína.
 
 
 
 
 

Matuška Bílá PerlaMatuška Bílá Perla

Snad ani neuvěříte, co za skvělou záležitost, může vzniknout, když se spojí několik nápadů a několik pivních stylů.
 
Tady se pivovaru Matuška podařilo udělat pivo, které je něco mězi pšeničným ejlem, New England IPA a Witbierem. Vyšla z toho krásně osvěžující a šťavnatá Bílá Perla s výraznými tóny pomeranče, díky přidané pomerančové kůře.
 
 
 
 
 
 
 
 

Černý Potoka StargazerČerný Potoka Stargazer

Tohle si musí zamilovat snad každý.
 
Už mnohokrát jsme se přesvědčili, že Vašek Vomáčko z létajícího pivovaru Černý Potoka to má prostě v malíku a i tentokrát pro vás uvařil skvělé pivo! Tahle osvěžující a šťavnatá New Englad IPA je nadupaná ovocnými vůněmi a chutěmi, kde dominuje hlavně božský žlutý meloun a tropické ovoce.
 
 
 
 
 
 
 

Crazy Clown DecadenceCrazy Clown Decadence

Říkáte si, čím že je tohle pivo tak zvláštní a zajímavé?
 
Napovíme vám. Marcipánem! Ale ne jen tak ledajakým. Pivovaru Crazy Clown se podařilo sehnat v podstatě skoro nedostupný pravý marcipán a do této várky úžasného porteru přidal celých 25kg! Ale nemusíte se bát, v pivu je cítit jen jeho velice příjemný nádech, který podtrhuje chuť tmavého piva. Tenhle porter bychom opravdu doporučili nepřehlížet :)
 
 

Úlovky z Lyon Bière Festival 2019


Brasserie NautileBrasserie Nautile

Poměrně nový francouzský pivovar Brasserie Nautile nás zaujal nejen svým designem lahví, ale také jeho všestranností a jak moc dobrá piva vaří.
 
Jeho cílem je vařit piva na vysoké úrovni, která jsou ve Francii zatím poměrně vzácná, jako IPA, black IPA nebo klasický světlý ejl, ale také vařit kvalitně piva, která jsou už v jejich oblasti známá (farmhouse ejl, porter nebo stout).
 
 
 
 
 
 
 
 

La MinotteLa Minotte

Pivovar La Minotte vznikl v roce 2015 v Marseille.
 
Tenhle poctivý řemeslný pivovar se snaží zůstat stále kreativní a tak i přesto, že má svou řadu 8 stálých piv v nabídce, vždy rád vaří nějaká sezónní nebo kooperační piva. Nyní od nich můžete vyzkoušet například jejich vynikající blond ejl Originale.
 
 
 
 
 
 
 

O'Clock BrewingLa Minotte

Pivovar O'Clock Brewing založili tři kamarádi. Ješte na škole se scházeli v garáži rodičů a dělali svoje první pivovarské pokusy. Po škole bylo jasno, že mají otevřít pivovar. Tihle tři kamarádi fandí intenzivně nachmeleným pivům s jasnou hořkostí. Kliknutím na fotku přejdete na kompletní sortiment tohoto pivovaru.
 
 
 
 
 
 
Tekuté kvasnice na domácí vaření piva

Máme skladem tekute kvasnice na domací výrobu piva White Labs. V lednici jsou naskladněny ve velmi omezeném počtu - po 1 ks.

Jestli vám nejaká ta kvasinka unikne, je možnost předobjednát k dalšímu dovozu ze Spojených Statů.

 

https://pivoteka.beergeek.cz/znacka/white-labs/

white labs yeast

Česká piva, zrající v sudech a voňavé IPAs

Na jaře je všechno takové proměnlivé a nálada sládků taky!

Proto prožíváme období pestrých pivních stylů,

lehce tíhnoucích ke světlejším barvám skrze experimenty s dozráváním v sudech.


Matuska Barrique SaisonMatuška Barrique Saison

Vyhlášený a nejpopulárnější český řemeslný pivovar Matuška a jeho sládek Adam Matuška přišli s Barrique Saisonem.

Jedná se o pivo zrající šest měsíců v dřevěných sudech po noblesním likérovém víně Lokus Červený, které Saisonu dodává na originalitě, ovocnosti a kořenitosti. Pivo následně získává říz přímo v lahvích, stejně tak jako tomu je u pravého Champagne.
 
 
 
 
 
 


Zichovec Mantra - Barrel Aged Doppelbock Zichovec Mantra Dopplebock

Nejdynamičtější Zichovecký pivovar vypustil ven taktéž barrikovaný skvost - Mantra.
 
Je to Doppelbock, pivní styl s důrazem na sladovou složku, kterou zvýraznilo osmiměsíční ležení v barelech po bourbonu. Dřevěný sud dodal do chuti tóny mandlí, vanilky a kokosu s lehkým dřevitým nádechem.
 
 
 
 
 
 
 

Černý Potoka Junior Apocalyptus IPAČerný Potoka Apocalyptus Junior

Václav Vomáčko z Černýho Potoka zase uvařil svoji Junior Apocalyptus IPA.
 
Apocalyptus je nebezpečně dobře pitelné pivko s plným tělem a komplexní chutí nabitou tóny tropického ovoce a citrusů. Chmelilo se odrůdami Mosaic, Citra a Vic Secret, které mohou za intenzivní aroma i příjemnou chmelovou linku prostupující celým tělem. V létajícím pivovaru Černý Potoka zkrátka umí!  
 
 
 
 
 
 
 
 

Sibeeria HopnoticSibeeria Hopnotic DDH DIPA

Pivovar Sibeeria má tento týden novinku v podobě Double Dry Hopped Double IPA.

Neobvyklá je kombinace chmelů Citra, Hallertau Blanc a Motueka. Citrusová vůně se snoubí se složitou a harmonickou vůní chmele Hallertau Blanc. Pomerančová kůra, trpký černý rybíz a jemné pohlazení bezinkovým květem -  všechny odstíny hypnotických vůní zažijte v jedné skleničce Hopnotic - DDH Double IPA.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Crazy Clown All Cats Are BeautifilCrazy Clown All Cats Are Beautiful

Bláznivý Klaun uvařil New England IPA s belgickými kvasnicemi s krásným názvem All Cats Are Beautiful. Pro milovníky koček - jasný must have :)

V tomto pivu se Jakub snažil spojit dvě intenzivní aromatické složky piva – belgické kvasnice a americký chmel v kombinaci Cascade (ve formě wethop), Jarrylo a Callista. Chmele použil neuvěřitelných 21 gramů na litr! A povedlo se! Je to papájovo-hruškový "džus", který nebudete chtít přestat pít, s plnou sladovou chutí, kořenitý s tóny mandarinek, hřebíčku a koriandru.
Co přinesl leden?

Možná jste si ani nevšimli, že první měsíc roku 2019 je už téměř za námi. Není se čemu divit - s dobrý pivem čas utíká tak nějak rychleji :)
Dáme si malé shrnutí, čím jsme vás zatím stihli potěšit. 

Novým pivovarem v naší nabídce je pivovar Garp z Bakova nad Jizerou. Máme od nich nějakou tu klasiku, IPA, Dark Ale...prostě samé dobré kousky!  Poprvé se na našich regálech objevil také pivovar z pražského Ládví. Jmenuje se Cobolis, je poměrně nový, ale pivo rozhodně vařit umí! 
Další super pivko máme i od všem dobře známého pivovaru Zichovec. Tentokrát jde o pořádně silný Single Hop Dip Me Into Mosaic. A do stejného stylu se pustil i dolnobojanovický Mazák se svým Single Hop Ale Southern Cross
CobolisBanner
Kvůli fanouškům jedinečných belgických piv jsme rozšířili i tuto sekci. Co třeba spontánně kvašená pivka pivovaru De la Senne, Chimay nebo 3 Fontainen?
DeLaSenne

 

Nahoru
33 položek celkem