Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Novinky

Moderní IPAs od Fuerst Wiacek z Německa

Na přelomu jara a léta 2020 jsme poprvé měli v nabídce piva od berlínského pivovaru Fuerst Wiacek. Tenkrát to byly pouze tři druhy, ale co chybělo v kvantitě, bylo vyváženo vysokou kvalitou, a tak jsme se nemohli dočkat, až vám budeme moci nabídnout další počiny tohoto moderního německého pivovaru. Kdo si počká, ten se dočká, a Fuerst Wiacek je zpátky v našich pivotékách! Ani tentokrát není nabídka extra široká (celkem šest druhů), ale můžete si být jistí, že se jedná o jedny z nejlepších IPAs ve střední Evropě. A navíc mají moc povedené etikety.

 

Dream #12 – Série Dream je především o experimentování. Dvanáctý přírůstek do série je experimentem s množstvím chmelu. Jedná se o Double New England IPA, kterou sládci nachmelili za studena osvědčenými odrůdami Citra a Mosaic, a to v celkové intenzitě 40 gramů chmelu na 1 litr piva!

Dream #13 – Dalším experimentem v sérii Dream je extra lehká Session IPA (nebo také Micro IPA) s pouhými 2,8 % alkoholu. I s takto nízkým obsahem alkoholu si pivo zachovává překvapivě plné tělo. Na chmelení za studena byly použity odrůdy Mosaic, Cashmere, Sabro a Columbus, díky nimž v sobě tato IPA kombinuje modernější tóny tropického ovoce a kokosu s oldschoolovějším profilem pryskyřice a citrusů.

Duotone – Pěkně zakalená a hutná American IPA, které studené chmelení vyváženou dvojicí odrůd Mosaic a Amarillo dodalo tóny tropického ovoce a pomerančů, ale také příjemnou hořkost.

Scary Cassettes – Šťavnatá New England IPA s plným tělem, na jejíž chmelení za studena byly použity odrůdy Citra a Idaho 7, které pivu dodaly tóny citrusů, bylinek a ananasu.

Hotline – Double Hazy IPA za studena nachmelená odrůdami Citra, Idaho 7 a Amarillo. Tahle trojice se vyznačuje širokou škálou citrusových tónů, od limetek přes mandarinky až po grepy, a to vše podpořeno decentními tóny bylinek.

After Party – V tomto moderním lehkém New England Pale Ale se na studeném chmelení setkaly odrůdy Citra, Sabro a Columbus. Tahle trojice se postarala o zajímavou kombinaci tónů citrusů, kokosu a pryskyřice.

 

Tahle piva by měl ochutnat každý správný chmeložrout :)

Skotský pivovar Vault City v BeerGeeku

Máme obrovskou radost, že se naše nabídka nově rozrostla o pivovar Vault City ze skotského Edinburghu. Vault City se nejvíce zaměřují na kyselá piva, která vyrábějí poctivě z prvotřídních ingrediencí a s dodržením náležitého procesu kvašení. Ve svých receptech jdou často až na stylovou hranici toho, co ještě označujeme jako Sour Ale, a zcela výjimečně nahlédnou také do jiných pivních žánrů. Dorazilo nám od nich 14 piv, která můžeme rozdělit do následujících tří skupin.

 

Základní kyseláče

Brave Noise – Osvěžující Mixed Fermentation Sour Ale s ananasem, za studena nachmelený odrůdami Mosaic a Sabro, které podporují tropickou vůni a chuť.

Cherry Skies – Plný Sour Ale, do něhož byly přidány sladce šťavnaté třešně, trpký ibišek a voňavá vanilka.

Raspberry Sour – Šťavnatý a svěže trpký Sour Ale s malinami z úpatí skotského pohoří Cairngorms.

Strawberry Skies – Silnější Sour Ale se sladkými jahodami, osvěžujícím ibiškem a aromatickou vanilkou.

Tropical Sour – Pořádně tropický a osvěžující Sour Ale s ananasem, marakujou a guavou.

Raspberry Kir Royale – Perlivý a příjemně trpký Mixed Fermentation Sour Ale s malinami a bílými vinnými hrozny, inspirovaný francouzským koktejlem.

 

Tekuté dezerty

Sweet Cherry Bakewell Sour – Pastry Sour Ale s třešněmi, mandlemi a vanilkou, inspirovaný anglickým koláčem Bakewell Tart.

Guava Banana Banoffee Toffee Smoothie – Britským dezertem Banoffee inspirovaný Pastry Sour Ale s guavou, banány a karamelem.

Apple Cherry Cinnamon Swirl – Chuťově komplexní Pastry Sour Ale s jablky, třešněmi, skořicí a vanilkou, inspirovaný skořicovou rolkou.

Coffee Poached Pear Praline Crumble – Vyváženě jemný Pastry Sour Ale s kávou, hruškami, karamelem a pekanovými ořechy, inspirovaný dezertem ze soutěže Master Chef.

Apple Bramble Cinnamon Cobbler – Ovocným cobblerem inspirovaný trpko-sladký Pastry Sour Ale s jablky, ostružinami, skořicí a vanilkou.

 

Kolaborační speciality

Karleksmums Imperial Pastry Stout (s Nerdbrewing ze Švédska) – Masivní Imperial Pastry Stout s čokoládou, kávou, kokosem a vanilkou inspirovaný skandinávským dezertem kärleksmums.

Bruichladdich Barrel Aged Whisky Sour (s Brewgooder ze Skotska) – Sour Ale dozrávaný s meduňkou lékařskou a vřesovým medem po dobu 9 měsíců v sudech po skotské Whisky Bruichladdich.

SDIPA Strata (s Alpha Delta z Anglie) – Double Sour IPA nachmelená odrůdou Strata, jež svěží kyselý základ obohacuje o výrazné tóny citrusů, marakuji, bylinek a lesních plodů.

 

Tak která pivní pochoutka ze Skotska vás zaujala nejvíc? :)

 

Česká produktivita a pobaltský výběr

Všechny tři naše pivotéky (a samozřejmě i eshop) se poslední týdny plnily novými pivy až neuvěřitelným tempem, a tak jsme v průběhu března naskladnili cca 70 nových produktů. Výběr je nyní tedy opravdu velký, což je dobrá zpráva. Na druhou stranu může být orientace v tolika novinkách trochu náročnější, tak si v nich pojďme udělat přehled. Nejprve se podíváme na domácí piva a poté na dovážky z Pobaltí – konkrétně od lotyšského pivovaru Arpus a estonského pivovaru Tanker.

 

České březnové novinky

 • Thrills Citra On Me – Double Hazy IPA s jemným pšeničným a ovesným tělem, nachmelená pouze odrůdou Citra.
 • Thrills Echt IPA – Starou školou inspirovaná hořká a suchá IPA.
 • Clock DDH Wheat Ale – Wheat Ale s intenzivní vůni díky dvojitému studenému chmelení Sabrem a chmelovým blendem Cryo Pop.
 • Budějovický Budvar / Clock Bohemian Idols – Příjemně hořký 12stupňový světlý ležák nachmelený českými odrůdami Saaz Late a Kazbek.
 • Černý potoka Session Scanner Nelson Sabro – Session New England IPA s tóny tropického ovoce, citrusů, peckovin a kokosu díky chmelení odrůdami Nelson a Sabro.
 • Matuška Baby – Díky přídavku červené řepy narůžovělý American Pale Ale uvařený k příležitosti MDŽ, nachmelený chmelovým blendem Pink Boots.
 • Matuška La Playa – Skvěle pitelný Wheat Ale s tóny ananasu, limetky a kokosu, díky nachmelení Sabrem a El Doradem.
 • SQBRU Duna – Zakalený a chmelově krásně voňavý kříženec White IPA a Hopfenweizenu s banánovými tóny weizenových kvasnic.
 • SQBRU Pluto – Pořádně dank West Coast IPA nachmelená odrůdami Simcoe, Idaho 7 a Columbus s osvěžující hořkostí a suchým dozníváním.
 • Zichovec You Can Brew It – Session New England IPA s ibiškem uvařená k příležitosti MDŽ, nachmelená chmelovým blendem Pink Boots.
 • Zichovec Husaria (plechovka / lahev) – Velmi lehké Grodziskie s příjemně nakouřenou pšeničnou a čistě hořkou chutí.
 • Zichovec NEIPA Talus (plechovka / lahev) – Šťavnatá 17stupňová New England IPA nachmelená pouze moderní odrůdou Talus s bohatými tóny květin, lesních plodů, vanilky a dřeva.

 

Rozjetá Sibeeria

Jak už začíná být zvykem, obzvláště produktivní byl pivovar Sibeeria.

 • Sibeeria Moon Landing (plechovka / lahev) – Poctivě nachmelená American IPA čirá jako West Coast, ale jemná a šťavnatá jako New England.
 • Sibeeria Star Factory – Neprůhledná a hladká New England IPA nachmelená odrůdami Nelson Sauvin a Citra s tóny vanilky a manga.
 • Sibeeria / Funky Fluid Yummy/Gelato Strawberry & Rhubarb – Pastry Sour Ale s jahodami, rebarborou a vanilkou, který v sobě spojuje skvělé pivní série Yummy od Sibeerie a Gelato od Funky Fluidu.
 • Sibeeria Nectarine Sorbet (plechovka / lahev) – Lehký a kysele osvěžující Berliner Weisse s jemnou sladkostí přidaných nektarinek.
 • Sibeeria I Talus My NEIPA (plechovka / lahev) – New England IPA nachmelená pouze moderní odrůdou Talus s tóny kokosu, citrusů a borovic. 
 • Sibeeria / Piggy Jean-Pierre Lager – Netradiční 11stupňový světlý ležák s britským sladem Chevalier a francouzskými chmely Triskel a Barbe Rouge.
 • Sibeeria Big Maple Tree – Masivní Imperial Stout, který vyvažuje intenzivní hořkost a praženost se sladkostí kanadského javorového sirupu.

 

Modernita z Lotyšska

Pivovar Arpus máme v nabídce již podruhé, ale určitě ne naposledy. Moc nás baví, že působí až minimalistickým stylem, a zároveň jsou jejich piva veskrze moderní – od nabízených pivních stylů, přes použité suroviny, až po designové etikety. Samozřejmostí je prvotřídní kvalita, kterou potvrzují i vysoká hodnocení na Untappd.

 

Milovníci sauny z Estonska

Saunování patří v Estonsku k oblíbeným kratochvílím, a tak není divu, že se stalo inspirací pro několik piv našeho oblíbeného pivovaru Tanker, který máme v nabídce již poněkolikáté. Momentálně máme od Tankeru mimo jiné také několik nealkoholických piv a jedno bezlepkové.

 • Tanker Freedom to Roam – Kyselý a zároveň jemný borůvkový Berliner Weisse refermentovaný norskými Kveik kvasnicemi.
 • Tanker The Three Graces – Parádně kyselý a svěže trpký Sour Ale s kdoulemi, angreštem a aronií, jemně nachmelený odrůdou Nelson Sauvin.
 • Tanker Sauna Session – Neobvyklý osvěžující Pale Ale s výraznou vůní a chutí přidaných březových listů.
 • Tanker Masinaõli – Extrémně pražená a hodně hořká Black IPA.
 • Tanker Hallucination – Výrazně voňavý, silný a příjemně hořký India Pale Lager.
 • Tanker Taruk – Čistě sladový a poctivě nachmelný 12stupňový Pilsner.
 • Tanker Gluten Morgen – Lehká a skvěle pitelná bezlepková IPA s tóny citrusů a borovic a příjemnou hořkostí.
 • Tanker Sauna Session 0% – Nealkoholické pivo vařené s pravými březovými listy, které se používají v estonských saunách.
 • Tanker Mazu – Velmi osvěžující a nabuzující nealkoholický Berliner Weisse s maté a yuzu.
 • Tanker Popelsin – Parádně osvěžující nealkoholický Berliner Weisse netradičně ochucený pomerančem a mrkví.
Návrat Freigeistu a další novinky začátku března

Po delší době máme opět piva z našeho spřáteleného pivovaru Freigeist Bierkultur ze Stolbergu v nejzápadnější části Německa. Momentálně máme od Freigeistu 8 různých piv a jako obvykle se jedná především o staré, tradiční a někdy též dosti raritní pivní styly, často však moderně pojaté. Jen se podívejte na následující výčet a věříme, že budete upřímně zvědaví, jak ta piva asi chutnají.

 • Blaupause – Tradiční německý styl Weizenbock v netradičním provedení s přidanými borůvkami.
 • Room 1742 – Osvěžující Gose s mrkví a zázvorem.
 • Freigeist Chleudert den Purschen zu Poden – Kanadskou snídaní inspirovaný nakuřovaný Imperial Stout s javorovým sirupem.
 • Charlemagne – Polotmavý plný žitný Doppelbock, který je výborně vyvážený, s čitelnou linkou žitného sladu.
 • Schimmelreiter – Extra silné (14 % alkoholu) spontánně kvašené tmavé pivo v raritním stylu Danziger Jopenbier pocházejícím z Gdaňsku.
 • Stock Ale – V tancích dlouho odleželý Stock Ale v britském stylu s komplexním a vyváženým sladovým tělem a subtilním aroma amerických chmelů.
 • Amis Volume 4 – Silnější, ale osvěžující Gose se šťávou z fíků, koriandrem a mořskou solí.
 • Amis Volume 5 – Nezvykle silné Gose se šťávou z vinných hroznů, rozmarýnem, zázvorem a pomerančovou kůrou. Dozrávané dva roky v dubových sudech.

 

Tři nová piva (přesněji tři IPAs) nám dorazila také od skotského BrewDoga. Všechny tři moderní IPAs nachmeleny přesně třemi různými odrůdami. Obzvláště poutavý je "bonbónový" kousek Parma Violets, který rozhodně stojí za vyzkoušení.

 • Basic Shake – Lehká krémová Milkshake IPA s tóny kiwi, liči a lesních plodů z chmelových odrůd Ariana, Cascade a Chinook.
 • Parma Violets – Květinově voňavá New England IPA s příchutí bonbónů Parma Violets, nachmelená odrůdami Citra, Simcoe a HBC 692.
 • Arcade Made – Double New England IPA s tóny marakuji, jahod, bylinek a pryskyřice, nachmelená odrůdami Strata, Zappa a Centennial.

 

A co česká produkce? Hned na čtyřech novinkách pod hlavičkou dvou pivovarů se podílel Jiří Bauer, jeden z nejlepších českých sládků, kterého jste mohli potkávat také za barem a mezi lednicemi u nás v pivotéce :)

 • Valeč Sanace – Jarně svěží Witbier se špaldou, koriandrem, kůrou z citrusů a devaterem bylin z lihovaru Landcraft.
 • Valeč Práh – Řízné a suše prokvašené Helles v mnichovském stylu s německým chmelem Hallertau Tradition, dozrávané s dubovým dřevem.
 • Sibeeria No Coast No Problem – Hořký a zakalený India Pale Ale s tóny meruněk, manga a vanilky, nachmelený moderními českými odrůdami NŠH15 a NŠH90.
 • Sibeeria Rest in Space – New England IPA s chmelovým blendem Cryo Pop, který pivu dodává intenzivní tóny mandarinek, broskví, tropického ovoce a citrusů.

 

Také jsme v pivotéce po nějaké době přivítali dva navrátilce od Zichovce a jednoho navrátilce (který v mezičase převlékl pivně-stylový kabátek) od Falkona.

 • Zichovec Cloud Sorachi Ace – Netradiční Saison za studena nachmelený japonskou odrůdou Sorachi Ace.
 • Zichovec Apricot Milk Power – Voňavá, jemná, šťavnatá a úžasně ovocná Milkshake IPA s meruňkami.
 • Falkon Kiss Please – Harmonický a výborně pitelný Porter s vanilkou macerovanou v karibském rumu.

 

Tak na který kousek máte největší chuť? :)

Vánoční piva 2021 se blíží

Ani jsme se nenaděli, rok utekl jako voda, a Vánoce jsou už zase za rohem. Pojďme se bez zdržování podívat na vánoční piva, na která se letos můžete těšit. Některá z nich již v pivotéce máme, další nám dorazí v nejbližších dnech.

 

Zichovec

Vánočka – 13stupňová Session IPA s příjemným chmelovým aroma a vysokou pitelností.

Rohlíček – tekutá verze oblíbeného cukroví v podobě Imperial Milk Stoutu s vanilkou.

Ježíšek – masivní Double IPA s plným tělem a řádnou chmelovou hořkostí.

Nadílka – zakalená, hutná a šťavnatá Double New England IPA napěchovaná tóny tropického ovoce z aromatických chmelů.

 

Sibeeria

Boží ležák – spodně kvašená světlá třináctka s plzeňským a britským sladem a těmi nejvybranějšími českými chmely.

Boží NEIPA – silnější, ale jemná New England IPA s úžasně ovocnými tóny chmelů Idaho 7, Cashmere a Citra.

Boží Stout – krásně hutný Stout s prvotřídní výběrovou kávou z pražské pražírny Candycane Coffee a špetkou vanilky.

 

Clock

Vánoční ležák – již tradiční polotmavý ležák v americkém stylu díky intenzivnímu chmelení odrůdou Citra.

Zlatý prasátko 2021 – pivní styl tohoto svátečního piva se každý rok mění, letos to bude Kveik IPA s chmely Talus a Citra.

Tekutý kapřík 2021 – také toto pivo je každý rok jiné, v letošní verzi půjde o moderní hybridní styl Cold IPA s chmelem Mosaic.

 

BrewDog

12 Beers of Christmas – skotský BrewDog opět připravil dárkovou krabici s 12 plechovkami, letos se však každá z nich obsahuje jiné pivo:

 • Punk IPA – legendární IPA
 • Lost Lager – za studena chmelený Pilsner v německém stylu
 • Elvis Juice – osvěžující IPA s grapefruitem
 • Hazy Jane – zakalená a šťavnatá New England IPA
 • Hoppy XMAS – příjemně sladová IPA s intenzivní chmelovou citrusovostí
 • Dead Pony Club – Session West Coast IPA s patřičnou hořkostí a citrusovými tóny
 • Jagged Edge – čistá West Coast IPA s výraznou hořkostí
 • Hazy Jane Guava – tropická New England IPA s přídavkem guavy
 • Lost in Mango – za studena chmelený Pilsner v německém stylu s přídavkem manga
 • Velvet Cake – Pastry Stout s pekanovými ořechy a slaným karamelem
 • Planet Pale – svěží American Pale Ale s ovocnými tóny amerických chmelů
 • Mallow Laser Quest – štědře nachmelená, ale zároveň jemná Milkshake IPA s marshmallows a ananasem
Mikkeller zpět v BeerGeeku!

Legendární dánský pivovar Mikkeller netřeba představovat. Jeden z nejvýznamnějších evropských craftových pivovarů provází BeerGeek již od počátků naší existence a my jsme rádi, že se do naších lednic pravidelně vrací. V aktuální zásobě najdeme kousky nejen z "hlavního" kodaňského pivovaru, ale také z Mikkeller San Diego a Mikkeller Baghaven, který se specializuje na spontánně kvašená piva dozrávaná v dřevěných sudech. Podívejme se na rychlý přehled, co u nás momentálně najdete.

 

Samozřejmě nemohou chybět pořádně nachmelené Pale Ales a IPAs: Do Stuff Together, Side Eyes, Evergreen, Heated Seats, Burst, Windy Hill a Humle Nord California.

V nabídce spodně kvašených piv si konzervativnější pivaři mohou vybrat světlý ležák Midsummer Dream nebo vídeňský ležák Iskold Classic; milovníci méně tradičního pojetí "spodňáků" mohou sáhnout po India Pale Lager jménem American Dream Dry-Hopped nebo po silné višňové dvojici Doublebock Frederiksdal Cherries a Trippelbock Frederiksdal Cherries.

Pestrou paletu barev, vůní a chutí najdeme u kyselých piv, ať už se jedná o malinový Hallo Ich Bin Berliner Double Raspberry, divoké Spontanacai, Spontandoubleblueberry a Spontancherry Frederiksdal, anebo Barrel Aged selekci od Mikkeller Baghaven – Art of Decadence je plný různých druhů ovoce a vanilky, Rubus of Rose má krásně trpkou chuť po malinách, Feast of Solitude v sobě ukrývá šťavnaté meruňky, De Bijen obsahuje sladký med a Bière de Cabaret je extra suchý a pitelný Farmhouse Table Beer s pouhými 4 % alkoholu.

S blížícím se podzimem a chladnými dny přijde vhod nějaký Imperial Stout. Pokud chcete něco opravdu silného a hutného, doporučujeme George Bourbon Barrel Aged s kávou a vanilkou; pokud byste si spíše rádi zpříjemnili nedělní brunch, pak byste rozhodně neměli minout Beer Geek Peanut Butter Shake s kávou, kakaem a arašídovým máslem.

Pro všechny, kdo nemůžou lepek, je tu Peter Pale and Mary Gluten Free – osvěžující bezlepkový Pale Ale s tóny borovic a tropického ovoce.

Solidní výběr nabízí Mikkeller také na poli nealkoholických piv. Chmelem se nešetřilo na Weird Weather a Henry & His Science, moderní pšenici zastupuje Drink'in the Sun a fanoušci kyselých piv si vyberou z trojice Limbo Raspberry, Limbo Riesling a Limbo Yuzu.

 

Vybírejte online nebo se zastavte v naší pivotéce :)

Co přinesl začátek září?

Prázdniny sice skončily, ale počasí nám stále přeje. Pojďme se podívat, jaké novinky nám na toto povedené babí léto připravily české pivovary.

Pivovar Zichovec oslavuje 9 let své existence nádherně zakalenou a šťavnatou (ale s 10 % alkoholu také nebezpečně silnou) Anniversary Triple NEIPA. S oblíbenými chmely Sabro a Citra není těžké si tuto výroční dobrotu zamilovat.

Vysočanská Sibeeria vypustila další dvě IPAs. Chmelem posedlá Hopsese (v plechovkách i lahvích) je 13stupňová pořádně prokvašená Session West Coast IPA se suchým a hořkým dozníváním. Naproti tomu Tapawera (také v plechovkách i lahvích) je ukázkově šťavnatá New England IPA nacpaná chmelem Nelson Sauvin z čerstvé sklizně z nové chmelnice u novozélandského městečka Tapawera.

Nový kyseláč do série Sour Station přidal prostějovský Axiom. Tentokrát byl do základového Berliner Weisse přidán černý rybíz, pražený černý pepř a koření škumpa, čímž vznikl příjemně trpký a kořeněný Sour Station Black Currant.

 

Kromě domácích piv se v naší nabídce nově objevilo také pár zahraničních kousků.

Pokud hledáte piva z pivařsky exotických a nepříliš tradičních zemí, rozhodně by vám neměl uniknout pivovar Gweilo z Hong Kongu. Aktuálně máme tři druhy – Session IPA, Pale Ale a Rainbow Sherbet Sour (kyseláč s malinami a citrónovou kůrou) – všechny velmi osvěžující s obsahem alkoholu pod 5 %.

Od dvou matadorů amerického západu máme nově Stone Viking Space Probe (Double IPA) a Sierra Nevada Barrel-Aged Narwhal (Bourbon Barrel Aged Imperial Stout).

A výčet uzavírá jednoduchý, ale učebnicový Helles Landbier od legendární bavorského pivovaru Schneider Weisse.

Pestrobarevné novinky z Prahy i Bavorska

Rok 2021 je již v plném proudu a všichni bychom si přáli, abychom si pivo mohli co nejdříve vychutnávat ve společnosti přátel ve svých oblíbených podnicích. Čekání na trochu normálnější dobu si naštěstí můžeme zatím krátit alespoň domácím degustováním pestrých novinek, které si v posledních dnech našly cestu do naší pivotéky a na e-shop.

 

Pražská Sibeeria slaví první výročí od otevření vlastního pivovaru. Během tohoto jednoho roku Sibeeria stihla rozšířit své portfolio o nové stálice, uvařit několik limitovaných „jednorázovek“ či začít stáčet také do velkých lahví a do plechovek. Nejvýraznějším počinem pivovaru však byl celoroční projekt, kdy každý měsíc uvařil jinou New England IPA – od dvakrát za studena chmeleného Ledna přes odlehčený Červenec až po extrémně mangový Prosinec. A zdá se, že kreativita a pracovitost sládkům vydržely i do nového roku.

Pokud vás loňská NEIPA série bavila a vždy jste se těšili na nový měsíc (stejně jako my a naši štamgasti), pak pro vás máme dobrou zprávu – Sibeeria rozjela sérii novou, pojmenovanou IPA TONE. Pod tímto názvem budou vydávány jak West Coast IPA (označení 01), tak New England IPA (označení 02), přičemž u každého piva se přesně dozvíte poměr použitých chmelů. Zatím máme v plechovkách pouze skvělou nadýchanou IPA TONE 0201, ale velmi brzy přibudou také další kousky.

Never Too Old (dostupný v malých i velkých lahvích) je 27stupňový Imperial Stout s kokosem. Jak napovídá název, toto pivo stárne do krásy, a je tak ideální k archivaci. Rozhodně ale neuděláte chybu ani tehdy, pokud ho vypijete rovnou. Vyšší praženost je krásně vyvážena přidaným kokosem, přesto však pivo není sladké. Ideální tmavý silák do současných mrazů.

 

Permon nám zavezl ovocnou bombu – Mango Double NEIPA je 18stupňová IPA s ovesnými vločkami, laktózou a mangovým pyré. Hutné tělo, intenzivní chmelení Citrou, spousta manga a vyšší prokvašení z tohoto piva dělají silný, a přesto skvěle pitelný milkshake.

 

Od létajícího pivovaru Four Elements nám dorazila dvě piva, respektive jedno pivo ve dvou variantách. Vanilla Scotch Ale je nakuřovaný polotmavý Scotch Ale, do kterého byla přidána madagaskarská vanilka – nabízí tak specifickou uzenou vůni vyváženou karamelovým tělem a jemnou nasládlou chutí. Pokud máte rádi barikovaná piva, pak vás ještě více zaujme verze tohoto piva, která dozrávala na dubovém dřevu spolu s blendem kokosových rumů z Dominikánské republiky – tělo je výrazně sladové a sušenkové, ve vůni můžeme cítit dubové dřevo a lehkou nakouřenost, v chuti dominují vanilka s kokosem.

 

A abychom nezůstali pouze u nás, představujeme také nový zahraniční pivovar v naší nabídce – FrauGruber z Bavorska, který postupně nabývá na popularitě po celé Evropě, a to především pro své úžasné Hazy IPAs. Momentálně máme v nabídce následujících pět piv ve 440ml plechovkách:

24/7 – Dry-Hopped Helles

Fraugruberlicious Cherry – Sour Ale s třešněmi

Travel Fever – Double New England IPA

Digital Detox – New England IPA

Pineapple Express – New England IPA (náš tip!)

 

Doufáme, že si v naší nabídce každý najde to své pivo na zpříjemnění údajně nejotravnějšího měsíce v roce :)

Nálož vánočních piv 2020

Nejkrásnější, nejhektičtější, nejpohodovější, nejnáročnější… Období adventu a Vánoc lze charakterizovat mnoha přívlastky, které si často dokonce protiřečí. Ale i když to zní jako klišé, neměli bychom zapomínat, že dárky nejsou to nejdůležitější a že bychom se měli snažit, aby ty příjemné chvíle převažovaly nad těmi stresujícími. A letos to platí dvojnásob! Pivovary se i tentokrát činily a uvařily množství sezónních speciálů, které dokážou chvíle s rodinou a nejbližšími ještě více zpříjemnit.

 

Loňskými vánočními bestsellery se jednoznačně staly čtyři kousky od Zichovce, které se pro velký úspěch letos vracejí.

Letošní Vánočka je 13stupňová Session IPA (oproti loňské verzi světlého ležáku) s příjemným chmelovým aroma, která je úžasně pitelná.

Rohlíček je Imperial Milk Stout s vanilkou. Krásně voňavé tmavé pivo potěší milovníky sladkého.

I když dospělí často nevěří, že dárky nosí Ježíšek, po několika doušcích této silné Double IPA snadno změní názor každý.

Chmelová Nadílka byla v Zichovci obzvláště štědrá. Dvakrát za studena chmelená Double New England IPA ukrývá extrémní množství aromatických ovocných chmelů perfektně zabalených v nejjemnějším a nejšťavnatějším balení z ječných a pšeničných sladů a ovesných vloček.

 

Sibeeria k Vánocům navařila dvě piva, která jsou prostě BOŽÍ!

Boží ležák je spodně kvašená světlá třináctka s těmi nejvybranějšími českými chmely. Sladový základ tvoří tradiční plzeňský slad, který je doplněn britským sladem Maris Otter. Díky příjemné hořkosti a vysoké pitelnosti je ideální pro kohokoliv, kdo rád zkouší nová kvalitní piva, ale zároveň je spíše konzervativní a dává přednost spodně kvašené klasice.

Boží NEIPA je silnější New England IPA – voňavá, šťavnatá a s hromadou chmelu. Vyšší množství ječných sladů, pšenice i ovsa se stará o jemné a plné 19stupňové tělo, zatímco trojice chmelových odrůd Idaho 7, Cashmere a Citra ohromí explozí ovocných tónů ve vůni i v chuti.

 

Pražský létající pivovar Chroust představuje sérii Vánoce 20, která obsahuje tři různá piva, z nichž se každé točí kolem jiné speciální přísady.

Kokos vychází z oblíbené $10 Milkshake IPA, kterou obohatil o raw kokosové plátky ze Srí Lanky. Tento Milkshake s krémovou strukturou, šťavnatým tělem a kokosovou vůní i chutí se skvěle hodí nejen k pečení cukroví.

Med je netradiční Saison, v němž dominuje med s pomerančem. Silně aromatické a lehce nasládlé pivo navodí tu správnou vánoční atmosféru.

O tom, že Marshmallow nemilují jen děti, vás přesvědčí tento dezertní nasládlý Stout s jemným tělem a příchutí právě oné oblíbené růžové pochoutky.

 

To je prozatím vše, ale nebojte, další vánoční speciály budou následovat v nejbližších dnech :)

Co ochutnat v listopadu?

Další týden, další novinky na e-shopu. Opět jsme pro vás vybrali několik tipů, které stojí za pozornost – listopadová NEIPA od Sibeerie, přírůstky do rodiny Wild Creatures, nové české plechovky, sladké Stouty z Norska a po delší době také české řemeslné cidery od Klimenta.

 

Sibeeria Listopad

Pivovar Sibeeria se blíží do finále svého letošního projektu plného New England IPA. Předposledním kouskem v sérii je Listopad. Sytě žlutooranžová barva ladí k aktuálnímu období. Na chmelení byly použity odrůdy Ekuanot, Citra, Nelson Sauvin a Huell Melon, které se postaraly o aroma tropického ovoce. Přestože se jedná o "sedmnáctku", díky nižšímu prokvašení má Listopad pouhých 5,8 % alkoholu, extra jemné a šťavnaté tělo a mírně vyšší ovocnou sladkost. Už teď se těšíme, co si sládci chystají na prosinec.

 

Wild Creatures

Z Moravy nám dorazily poslední dva druhy z aktuální podzimní série pivovaru Wild Creatures. Tears of St Laurent je spontánně kvašené pivo, do kterého byly přidány hrozny vinné révy svatovavřinecké odrůdy a které následně dozrávalo v sudech právě po svatovavřineckém. Chuť je nakyslá, výrazně hroznová, rybízová až švestková s lehkým dřevitým dozníváním. Do piva Te Rheum byla naproti tomu přidána rebarbora. Výsledek je výrazně kyselý s mírnou nasládlostí, díky níž je pivo jemnější.

 

Nové české plechovky

Českým beergeekům se pomalu, ale jistě plní sny, neboť čím dál více řemeslných pivovarů začíná stáčet svá piva do praktických plechovek. O jejich výhodách se snažíme informovat již dlouho, ale stručné opakování není na škodu – plechovky výborně izolují od přístupu světla a vzduchu (čímž pivo vydrží déle čerstvé), navíc jsou lehké a snadno přenosné v tašce či batohu. Do „plechové party“ se přidaly další dva české pivovary – Chroust a Matuška. V půllitrových plechovkách tak nyní nabízíme Age of Galaxy (West Coast IPA), Visions (New England IPA), Raptor (American IPA) a sezónního Sv. Martina (Bock).

 

Norské Pastry Stouty

Dny se krátí a ochlazují, což bývá doba, kdy mnoho pivních nadšenců dává přednost silným Stoutům před IPAs či ležáky. Své o tom ví i norský pivovar Cervisiam z Osla, od nichž máme dva fantastické Imperial Pastry Stouty. Cookies & Scream obsahuje maliny, kakao a vanilku, a nabízí tak unikátní spojení ovocné trpkosti a čokoládové sladkosti. Pecanisher dozrávaný v sudech po Bourbonu a žitné Whiskey pod silným alkoholovým aroma skrývá neuvěřitelně jemné tělo plné sladkých pekanových oříšků.

 

Kliment cidery

Přestože hlavní sezóna ciderů již skončila, snažíme se stále mít v nabídce alespoň skromný výběr toho nejlepšího z domácí produkce. Momentálně tak u nás najdete čtyři druhy od řemeslné cidrerie Kliment – Extra Brut 2018, Brut 2014, Demi Sec 2017 a Demi Sec 2017 Special (oproti klasické verzi má méně alkoholu). Vyberou si tak příznivci sladších i sušších ciderů.

 • Home
 • Design Shoptetak.cz