Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Pivní Novinky, lehká letní Summer Ales a zakalená pšenična piva

<!doctype html>

*|MC:SUBJECT|*

Konečně můžeme se radovat z tepla a leta, a užívat si oblíbená piva venku na zahradě, v parku, na balkoně, nebo se jen tak posadit na lavičce a dát si vychlazený osvěžující Summer Ale.
Novinek máme dost jak z minulého týdne, tak i novinky od sládků pro tento týden, které dělají radost nám i vám.

Pojďme si pěkně popořadě říct o těch nejzajímavějších z pohledu náročného milovníka piva, jako jste vy.
 
Pivovar Sibeeria v tomto tydnu vypouští do světa novou zakalenou lahůdku I Sabro My NEIPA. Velmi omezený počet bude dostupný v těch pivotékách, které stihly objednat. Když jsem toto pivo ochutnávala, byla jsem očarována krásou a jednoduchostí chuti, ale přitom s neuvěřitlenou plností a intenzitou.

V tomto pivu byla použita relativně nová odrůda chmele Sabro, která má unikátní aromatický profil, ve kterém se spojuje výrazná mandarinka, kokos, tropické ovoce a peckovité ovoce s nádechem cedru, máty a smetany.
 Tento výtvor jsem pomáhala fotit, tak se můžete podívat na fotku. Z této sklenice se chcete okamžitě napít. Je to doopravdy chuťový zážitek! Mimochodem, víte, že vývoj nové chmelové odrůdy trvá až dvacet let, než se finální produkt dostane k rukám sládků?
 
Zichovec sází na humor a představil novinku ve stylu Double New Louny. Záměrně se jedná o neexistující pivní styl, který ale může jednoduše vzniknout tím, že ho někdo začne vařit pravidelně. Proč ne? Seznamte se s Double New Louny - IPA s trochou pšeničného sladu pro plnější tělo, dvojitým chmelením, pomerančovou kůrou, vanilkovými lusky a laktózou.
Hutné aromatické pivo s plným tělem, které zaplní ústa, a se silnou chmelovou vůní, která zasáhne nos. Pomerančové kůry se nebojte, ta jen podporuje a prohlubuje celkový dojem. Vanilka dodává ve vůni pocit sladkosti, který se ale neprojevuje v příliš nasládlou chuť.
 
Létu patří i kořeněná pšenice! Máme jich hned tři.
  1. Clock Goldie v tradičním německém stylu weizenbier, kde se esterová ovocná vůně kvasnic spojuje s bohatým pšeničným tělem, a vytváří tak komplexní zážitek z každého napití. V sytě zlaté barvě jsou zakomponovány vůně hřebíčku a banánů. Rovnováha banánovosti a kořeněnosti je klíčem k dobrému weizenbieru. Clock to určitě umí.
  2. Permonův Pšeničný speciál se vaří celoročné, ale největší radost je dát si ho v létě. Na první pohled upoutá svou slámovou barvou a zakaleností, která je typická pro všechna pšeničná piva. Hořkost je nižší až střední, vůně obilná, sladová, až lehce ovocná - rozeznat můžete například tóny banánu a citronové kůry.
  3. Zichovec Pšenice je kvasnicové pšeničné pivo uvařené v tom nejklasičtějším pojetí ryze německé pivní tradice. Barva je slámová, lehce bledá od hutných kvasinek rozprostřených po celém objemu. Pěna je bílá, vysoká, silná, V chuti najdete krémovost pyré zralých banánů, smetanovost a lehkou kořeněnost.
Sada Pšeničných Piv - 299 Kč
 
Letní sezóna Summer Ales je oficiálně zahájena! Ale víte, co očekávat pod názvem Summer Ale?

Pod tento název spadají lehká sezónní piva, vařená hlavně v létě. Piva mají být světlá, lehká, osvěžující, často s nižším obsahem alkoholu. Lehkost by ale neměla ovlivnit plnost a komplexnost chuti, pivo by tedy nemělo být vodové. Hořkost by se měla držet na dostatečné úrovni tak, aby osvěžila v horký letní den.

Co tu máme ze Summer Ales?

Sibeeria Leto 2020Sibeeria Léto 2020 0,75
Na každé roční období Sibeeria váří nové pivo ve stylu, který tomuto období sedne nejvíce. Léto 2020 proběhne ve znamení West Coast Session IPA.

Je to lehká a pitelná, příjemně chmelově aromatická jedenáctka s 4.2 % alkoholu. Diky pořádnému chmeleni zažijete intenzivní pivní chuť a plnost spolu s odlehčeným obsahem alkoholu.
 
Zichovec Padre Fucho 0,75Zichovec Padre Fucho 0,75

Padre Fucho zichoveckého pivovaru znamená v překladu "pro otce", ale skvěle chutnat bude i matkám a vůbec všem. Je osvěžující, krásně lehké a skvěle pitelné.

Tento letní ejl se vyznačuje lehkou citrusovou vůní i chutí spolu s příjemnými chmelovými tóny. Povedená desítka, kterou zaženete žízeň. 
 
 
Krkonošský Medvěd Summer Sunset Ale 10 0,7Krkonošský medvěd Summer Sunset 0,75

Pivo bylo pořádně chmelené odrůdami Citra, Galaxy, Cascade, Nelson Sauvin a New Zealand Cascade - je tedy pěkně hořké s výraznou chmelovou linkou. Tato APA z dílny Krkonošského medvěda má pouhá 4 % alkoholu, a výborně se tak popíjí.
 
 
Permon Sunny Day 0,5Permon Sunny Day 0,5

V sokolovském Permonu rozhodně nelení! Přes léto nám novinky servírují takovou rychlostí, že sotva stíháme dopíjet. Tentokrát si mladí sládci připravili další sezónní ejl Sunny Day Ale. Je pěkně chmelený čtyřmi odrůdami chmele (Lemondrop, Mosaic, Citra a Cascade), díky kterým je pivko krásně voňavé. K ječnému sladu byl přidán i pšeničný, a tak je tento ejl výborně svěží a krásně zlatavý. Sunny Day Ale je lehký, osvěžující a skvěle pitelný. Co víc si v létě přát. 
 
Online Pivotéka BeerGeek
 
  • Home
  • Design Shoptetak.cz