Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Pivní Novinky Vrcholu Léta

Dobrý den, važení!

Minulý týden jsme oslavili 7. výročí pivotéky. Sedm náročných a šťastných let děláme to, co nás baví a naplňuje - zkoumáme svět skrz pivní sklenice, skrz rozmanitost pivních druhů a stylů. Pozorujeme a směřujeme vývoj chutí našich milých zákazníků.

Celou dobu se řídíme 5 hlavními principy. 

 1. Vybírat kvalitní pivo bez výrobních vad
 2. Vlastní dovoz
 3. Chlazený sklad
 4. Rychlá obměna nabídky
 5. Hluboké znalosti o pivu, které rádi sdílíme s našimi zákazníky 

Dále si budeme opět povídat o tom, co nás všechny baví, o řemeslném pivu.
Sibeeria se včas připravila na červenec! Je tu další New England IPA ze série odvážného předsevzetí - řada 12 NEIPA podle 12 měsíců. Červenec schválně není silákem, ale je lehký, pitelný a šťavnatý, prostě to, co si chcete dát uprostřed léta.

Chmel Galaxy udává směr citrusu, broskve a mučenky, chmel Chinook rozvíjí kořeněné a jehličnaté tóny. Hlavní myšlenkou byla vyváženost, preciznost a pitelnost.
Ochutnejte a posuďte, jestli se to povedlo.
Sibeeria Červenec 0,75
 

Černý Potoka Abyss West Coast IPA

Od chmelového mistra kouzelníka Václava Vomáčka. Abyss znamená "propast", což je tak trochu temnější a záhadný název, ale Vašek má tyto slovní hry velice rád, vždyť jeho létající pivní projekt je pojmenován podle černého potoka. Zeptala jsem se Vaška, jaký byl u tohoto piva nápad, jaká myšlenka, a tak máte odpověď z první ruky.

Abyss IPA by měla směřovat hodně do jehličí a vůně šumavského lesa po dešti. Tráva, smůla, pryskyřice. Takový ten návrat ke klasickým IPA hodnotám, od kterých jsme zabrousili daleko do ovocných vůní. Hořkost chmelu Centennial vás pořádně osvěží v horký den.
 

Falkon Krasohled

Uvařit klasický ležák je umění, říkají sládci. Ale víte proč? Protože za jednoduchostí světlého sladu a jemnou průzračnou vůní ušlechtilého českého chmele nelze skrýt chyby nebo schovat nedbalosti. Zkrátka sládek musí být opravdovým mistrem a musí moc dobře vědět, v jakých detailech je skryt ďábel.

Ležák Krasohled byl uvařen v pivovaru Kamenice nad Lipou, kde byl spodně kvašen tradičním způsobem v otevřených kádích. Jako základ byl použit český humnový slad od pana Klusáčka z Kounic. Chmely jsou taktéž lokální, a to Bio Premiant a Saaz Comfort ze Žatce. Krasohled je ukázkou toho nejkvalitnějšího, co Česká republika má.
 
Podívejte se na nebe - oblaka, mraky, hra světel... Cloud Scanner NEIPA od Černého potoky byla jednou z prvních zakalených IPA v České republice. Sladové tělo zůstává beze změn, zato s chmelem Vašek odvážně experimentuje.

Tuto várku pan sládek vyšperkoval kombinací chmelů Galaxy a Nelson Sauvin. První odrůda pochází z Austrálie, druhá z Nového Zélandu a jejich vůně vás očaruje.

Představte si mísu čerstvě nakrájeného, dobře vyzrálého tropického ovoce, jemnou vůni hroznového vína Sauvignon Blanc a angreštu. To je ono! Přesně tak voní tato IPA. Přivoňte a ochutnejte :)
 

Falkon Tyjátr Lokalní IPA 0,75

Přesně před týdnem jsme se v pivotéce bavili, že už dlouho nikdo neudělal IPA s českým chmelem. A hle, najednou dorazil Tyjátr od Falkona.

Tyjátr je India Pale Ale, kde 50 % chmelení tvoří odrůda Kazbek, dalších 25 % objemu představuje nová žatecká odrůda Eris (5571), zbytek pak obstaral německý chmel Mandarina Bavaria. Tělo je silné, 17stupňové. Ve výsledku máte IPA z lokálních surovin, což je v dnešní době celosvětového trhu velmi cenné. Chuť je výrazná a ovocná, pivo stále dobře pitelné.
 
Dále následuje kapitola kyselých piv.

Otevírá ji rozmarýnová novinka od Permona - Rosemary Sour s laktózou. Je to lehce kyselkavé pivo, oslazené trochou mléčného cukru. Rozmarýn a jeho úžasná vůně připomínající rozpálené chorvatské pláže a moře dělá toto pivo skutečnou esencí léta.

Pitelnost je extrémní, osvěžení je zárukou.
 
Pivovar Antoš v posledních týdnech přivedl hned několik zajímavých nápadů s různým ovocem - kyseláče s ananasem, žlutým kiwi, jahodou a moruší.
Nakupujte na eshopu, nebo přijďte rovnou do pivotéky ve Slavíkově ulici,

máme otevřeno každý den:
Po-So 11-21
Ne 15-21


Mějte se krásně, buďte zdrávi a pijte pivo :) 
 
 • Home
 • Design Shoptetak.cz

  Přihlaste se prosím znovu

  Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

  Děkujeme za pochopení.

  Přihlášení