Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Pivní Novinky Vrcholu Léta

Dobrý den, važení!

Minulý týden jsme oslavili 7. výročí pivotéky. Sedm náročných a šťastných let děláme to, co nás baví a naplňuje - zkoumáme svět skrz pivní sklenice, skrz rozmanitost pivních druhů a stylů. Pozorujeme a směřujeme vývoj chutí našich milých zákazníků.

Celou dobu se řídíme 5 hlavními principy. 

  1. Vybírat kvalitní pivo bez výrobních vad
  2. Vlastní dovoz
  3. Chlazený sklad
  4. Rychlá obměna nabídky
  5. Hluboké znalosti o pivu, které rádi sdílíme s našimi zákazníky 

Dále si budeme opět povídat o tom, co nás všechny baví, o řemeslném pivu.
Sibeeria se včas připravila na červenec! Je tu další New England IPA ze série odvážného předsevzetí - řada 12 NEIPA podle 12 měsíců. Červenec schválně není silákem, ale je lehký, pitelný a šťavnatý, prostě to, co si chcete dát uprostřed léta.

Chmel Galaxy udává směr citrusu, broskve a mučenky, chmel Chinook rozvíjí kořeněné a jehličnaté tóny. Hlavní myšlenkou byla vyváženost, preciznost a pitelnost.
Ochutnejte a posuďte, jestli se to povedlo.
Sibeeria Červenec 0,75
 

Černý Potoka Abyss West Coast IPA

Od chmelového mistra kouzelníka Václava Vomáčka. Abyss znamená "propast", což je tak trochu temnější a záhadný název, ale Vašek má tyto slovní hry velice rád, vždyť jeho létající pivní projekt je pojmenován podle černého potoka. Zeptala jsem se Vaška, jaký byl u tohoto piva nápad, jaká myšlenka, a tak máte odpověď z první ruky.

Abyss IPA by měla směřovat hodně do jehličí a vůně šumavského lesa po dešti. Tráva, smůla, pryskyřice. Takový ten návrat ke klasickým IPA hodnotám, od kterých jsme zabrousili daleko do ovocných vůní. Hořkost chmelu Centennial vás pořádně osvěží v horký den.
 

Falkon Krasohled

Uvařit klasický ležák je umění, říkají sládci. Ale víte proč? Protože za jednoduchostí světlého sladu a jemnou průzračnou vůní ušlechtilého českého chmele nelze skrýt chyby nebo schovat nedbalosti. Zkrátka sládek musí být opravdovým mistrem a musí moc dobře vědět, v jakých detailech je skryt ďábel.

Ležák Krasohled byl uvařen v pivovaru Kamenice nad Lipou, kde byl spodně kvašen tradičním způsobem v otevřených kádích. Jako základ byl použit český humnový slad od pana Klusáčka z Kounic. Chmely jsou taktéž lokální, a to Bio Premiant a Saaz Comfort ze Žatce. Krasohled je ukázkou toho nejkvalitnějšího, co Česká republika má.
 
Podívejte se na nebe - oblaka, mraky, hra světel... Cloud Scanner NEIPA od Černého potoky byla jednou z prvních zakalených IPA v České republice. Sladové tělo zůstává beze změn, zato s chmelem Vašek odvážně experimentuje.

Tuto várku pan sládek vyšperkoval kombinací chmelů Galaxy a Nelson Sauvin. První odrůda pochází z Austrálie, druhá z Nového Zélandu a jejich vůně vás očaruje.

Představte si mísu čerstvě nakrájeného, dobře vyzrálého tropického ovoce, jemnou vůni hroznového vína Sauvignon Blanc a angreštu. To je ono! Přesně tak voní tato IPA. Přivoňte a ochutnejte :)
 

Falkon Tyjátr Lokalní IPA 0,75

Přesně před týdnem jsme se v pivotéce bavili, že už dlouho nikdo neudělal IPA s českým chmelem. A hle, najednou dorazil Tyjátr od Falkona.

Tyjátr je India Pale Ale, kde 50 % chmelení tvoří odrůda Kazbek, dalších 25 % objemu představuje nová žatecká odrůda Eris (5571), zbytek pak obstaral německý chmel Mandarina Bavaria. Tělo je silné, 17stupňové. Ve výsledku máte IPA z lokálních surovin, což je v dnešní době celosvětového trhu velmi cenné. Chuť je výrazná a ovocná, pivo stále dobře pitelné.
 
Dále následuje kapitola kyselých piv.

Otevírá ji rozmarýnová novinka od Permona - Rosemary Sour s laktózou. Je to lehce kyselkavé pivo, oslazené trochou mléčného cukru. Rozmarýn a jeho úžasná vůně připomínající rozpálené chorvatské pláže a moře dělá toto pivo skutečnou esencí léta.

Pitelnost je extrémní, osvěžení je zárukou.
 
Pivovar Antoš v posledních týdnech přivedl hned několik zajímavých nápadů s různým ovocem - kyseláče s ananasem, žlutým kiwi, jahodou a moruší.
Nakupujte na eshopu, nebo přijďte rovnou do pivotéky ve Slavíkově ulici,

máme otevřeno každý den:
Po-So 11-21
Ne 15-21


Mějte se krásně, buďte zdrávi a pijte pivo :) 
 
  • Home
  • Design Shoptetak.cz