Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Co ochutnat v listopadu?

Další týden, další novinky na e-shopu. Opět jsme pro vás vybrali několik tipů, které stojí za pozornost – listopadová NEIPA od Sibeerie, přírůstky do rodiny Wild Creatures, nové české plechovky, sladké Stouty z Norska a po delší době také české řemeslné cidery od Klimenta.

 

Sibeeria Listopad

Pivovar Sibeeria se blíží do finále svého letošního projektu plného New England IPA. Předposledním kouskem v sérii je Listopad. Sytě žlutooranžová barva ladí k aktuálnímu období. Na chmelení byly použity odrůdy Ekuanot, Citra, Nelson Sauvin a Huell Melon, které se postaraly o aroma tropického ovoce. Přestože se jedná o "sedmnáctku", díky nižšímu prokvašení má Listopad pouhých 5,8 % alkoholu, extra jemné a šťavnaté tělo a mírně vyšší ovocnou sladkost. Už teď se těšíme, co si sládci chystají na prosinec.

 

Wild Creatures

Z Moravy nám dorazily poslední dva druhy z aktuální podzimní série pivovaru Wild Creatures. Tears of St Laurent je spontánně kvašené pivo, do kterého byly přidány hrozny vinné révy svatovavřinecké odrůdy a které následně dozrávalo v sudech právě po svatovavřineckém. Chuť je nakyslá, výrazně hroznová, rybízová až švestková s lehkým dřevitým dozníváním. Do piva Te Rheum byla naproti tomu přidána rebarbora. Výsledek je výrazně kyselý s mírnou nasládlostí, díky níž je pivo jemnější.

 

Nové české plechovky

Českým beergeekům se pomalu, ale jistě plní sny, neboť čím dál více řemeslných pivovarů začíná stáčet svá piva do praktických plechovek. O jejich výhodách se snažíme informovat již dlouho, ale stručné opakování není na škodu – plechovky výborně izolují od přístupu světla a vzduchu (čímž pivo vydrží déle čerstvé), navíc jsou lehké a snadno přenosné v tašce či batohu. Do „plechové party“ se přidaly další dva české pivovary – Chroust a Matuška. V půllitrových plechovkách tak nyní nabízíme Age of Galaxy (West Coast IPA), Visions (New England IPA), Raptor (American IPA) a sezónního Sv. Martina (Bock).

 

Norské Pastry Stouty

Dny se krátí a ochlazují, což bývá doba, kdy mnoho pivních nadšenců dává přednost silným Stoutům před IPAs či ležáky. Své o tom ví i norský pivovar Cervisiam z Osla, od nichž máme dva fantastické Imperial Pastry Stouty. Cookies & Scream obsahuje maliny, kakao a vanilku, a nabízí tak unikátní spojení ovocné trpkosti a čokoládové sladkosti. Pecanisher dozrávaný v sudech po Bourbonu a žitné Whiskey pod silným alkoholovým aroma skrývá neuvěřitelně jemné tělo plné sladkých pekanových oříšků.

 

Kliment cidery

Přestože hlavní sezóna ciderů již skončila, snažíme se stále mít v nabídce alespoň skromný výběr toho nejlepšího z domácí produkce. Momentálně tak u nás najdete čtyři druhy od řemeslné cidrerie Kliment – Extra Brut 2018, Brut 2014, Demi Sec 2017 a Demi Sec 2017 Special (oproti klasické verzi má méně alkoholu). Vyberou si tak příznivci sladších i sušších ciderů.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz