Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Dlouhý a zajímavý newsletter o pivu od BeerGeeka

 

Každý den je hned lepší,

když víš, že v lednici na tebe čeká zajímavé pivo k večerní degustaci.

Co nového a zajímavého tu máme?

CELOROČNÍ SÉRIE IPA TONE

Pivovar Sibeeria nás celý loňský rok zásoboval každý měsíc jednou novou New England IPA. Letos nás čeká jiná série, připravená ve spolupráci s grafickým studio Artbuerau: IPA TONE. Tady se snoubí vybroušený design a dokonalé řemeslo sládků. Ochutnala jsem všechny momentálně dostupné druhy a je to WOW!

Budou potěšeni i ti z vás, kdo čekají na pořádný West Coast. Řada IPA TONE totiž bude obsahovat jak New England IPA, tak i West Coast IPA. První vlaštovky jsme poskládali do sady, vřele a od srdce doporučuju.

OCHUTNÁM VŠE
 

Coco Chanel

Po dlouhé odmlce se vrací oblíbená paní Coco. Sice časem ztratila příjmení Chanel, ale my víme, o koho jde ???? Velmi oblíbený kokosový Porter pro všechny, kdo se na něj tak dlouho těšili (a nejen pro ně)!

Juchuuuuu!!!
 

Frau Gruber

Z Německa k nám doputoval nový a velice zajímavý pivovar FrauGruber. Pivovar byl založen dvěma kamarády Matthiasem Gruberem a Enzem Frauenschuhem. Enzo vystudoval jednu z nejlepších pivovarnických škol Weihenstephaner a poté sbíral praktické zkušenosti v pivovaru Riegele. FrauGruber přináší německou kvalitu vylepšenou nápaditostí mladých sládků.

V lednici máme 5 druhů jejich piv.

24/7 je za studena chmelený Helles v prvotřídním německém provedení.

Digital Detox je dvakrát za studena chmelená IPA s chmely Citra a Galaxy.

Pineapple Express je IPA se zajímavou kombinací aromatických chmelů Idaho7, BRU-1 a Citra, jejichž kompozice připomíná vůni ananasu.

Travel Fever je Double IPA uvařená ve spolupráci s kodaňskou pivotékou KIHOSKH s chmely Mosaic, Citra, Galaxy a HBC 692 – těšte se na tóny tropického ovoce a grapefruitu.

FrauGruberlicious Cherry je vysoce aromatické dezertní kyselé pivo s třešněmi.

 

Kvasinka Morpheus, belgický domácí mazliček

Pokračujeme dále na západ k belgickým pivům. Samozřejmě u nás najdete klasické belgické Strong Ales jako třeba Chimay ve všech třech odstínech, Gouden Carolus, Rochefort, Delirium nebo Westmalle.

Mezi zajímavější výrobce pak patří Alvinne. Jejich piva jsou méně známá mezi širokou veřejností, ale jsou velmi oblíbená mezi beergeeky. Alvinne je známý svými experimenty s fermentací. Dokonce mají i svůj "domácí" kmen, který pojmenovali Morpheus. Někdo má psa, někdo kočku, ale tady jsou domácím mazlíčkem kvasnice ???? Tomu říkám opravdová láska k pivu.

Pomocí kmenu Morpheus se v Alvinne fermentuje se většina piv. Na chování tohoto kmenu mají vliv různé okolnosti, a právě hra s prostředím, ve kterém se Morpheus vyskytuje, koriguje pak konečnou chuť piva.

Máme tu čtyři druhy, které je velice zajímavé porovnat – ve všech je stejný kmen kvasnic, ale rozdíl je ve sladovém základu a sekundární fermentaci.

Belgická piva Alvinne

Sigma – tmavý kyselkavý a nasládlý belgický silný Ale ve stylu Flemish Old Bruin s 8 % alkoholu. Ve vůni najdete švestky, maliny, balsamico, malinový džem, dřevo a tabákové listí.

Omega – světlý belgický Ale kyselkavých chutí. Ve vůni najdete jahody a bílé broskve, odstíny slámy a dubového dřeva.

Cuvée Anna – směs polotmavých kyselých Ales, devět měsíců dozrávaných v pěti různých dubových sudech po červeném vínu. Samozřejmě ruku k dílu přiložil kvasnicový kmen Morpheus. V chuti najdete višně naložené v červeném vínu, vanilku či rozinky. Velmi kyselé pivo s intenzivním ovocným aroma a příjemnými tóny vína.

Cuvée de Mortagne Vermouth – silný Quadrupel, který po dobu devíti měsíců dozrával v 2500litrových sudech po Vermouthu. Pivo nese ohromující zážitek. Velkolepou chuť ocení jak milovníky piva, tak vína. Chuťový profil se rozkročil mezi vinným a pivním světem. Je to chiméra, ale chiméra krásná, do které se jistě zamilujete.

Ve vůni najdeme lehký nádech starého dubového dřeva, červené Beaujolais, borůvkový džem, kořeněnost Vermouthu, šalvěj a sušený tymián. Chuť se vrství mezi tóny kandovaných pekanů, tmavých sladů a kyselkavých lesních borůvek v hruškovém sirupu. Doznívání je přetrvávající, teplé, alkoholové, kořeněné s dozvukem tříslovin a zeleného jablka. Vskutku složité pivo pro odvážné a zvídavé ????

Chcí Morpheusa domu
 
Logo

Pivotéka BeerGeek funguje podle běžné otevírací doby. Vaše objednávky vyřizujeme co nejdříve. V případě doručení kurýrem bude váš nákup doručen ještě před víkendem v případě objednání do čtvrtka11:00.

V nejbližších týdnech pro vás připravujeme novinky z USA od pivovarů Trillium, Ale Smith a Cascade.

Mějte se krásně, buďte zdrávi a pijte pivo!

Facebook icon Instagram icon Website icon
 
 
  • Home
  • Design Shoptetak.cz