Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Nálož vánočních piv 2020

Nejkrásnější, nejhektičtější, nejpohodovější, nejnáročnější… Období adventu a Vánoc lze charakterizovat mnoha přívlastky, které si často dokonce protiřečí. Ale i když to zní jako klišé, neměli bychom zapomínat, že dárky nejsou to nejdůležitější a že bychom se měli snažit, aby ty příjemné chvíle převažovaly nad těmi stresujícími. A letos to platí dvojnásob! Pivovary se i tentokrát činily a uvařily množství sezónních speciálů, které dokážou chvíle s rodinou a nejbližšími ještě více zpříjemnit.

 

Loňskými vánočními bestsellery se jednoznačně staly čtyři kousky od Zichovce, které se pro velký úspěch letos vracejí.

Letošní Vánočka je 13stupňová Session IPA (oproti loňské verzi světlého ležáku) s příjemným chmelovým aroma, která je úžasně pitelná.

Rohlíček je Imperial Milk Stout s vanilkou. Krásně voňavé tmavé pivo potěší milovníky sladkého.

I když dospělí často nevěří, že dárky nosí Ježíšek, po několika doušcích této silné Double IPA snadno změní názor každý.

Chmelová Nadílka byla v Zichovci obzvláště štědrá. Dvakrát za studena chmelená Double New England IPA ukrývá extrémní množství aromatických ovocných chmelů perfektně zabalených v nejjemnějším a nejšťavnatějším balení z ječných a pšeničných sladů a ovesných vloček.

 

Sibeeria k Vánocům navařila dvě piva, která jsou prostě BOŽÍ!

Boží ležák je spodně kvašená světlá třináctka s těmi nejvybranějšími českými chmely. Sladový základ tvoří tradiční plzeňský slad, který je doplněn britským sladem Maris Otter. Díky příjemné hořkosti a vysoké pitelnosti je ideální pro kohokoliv, kdo rád zkouší nová kvalitní piva, ale zároveň je spíše konzervativní a dává přednost spodně kvašené klasice.

Boží NEIPA je silnější New England IPA – voňavá, šťavnatá a s hromadou chmelu. Vyšší množství ječných sladů, pšenice i ovsa se stará o jemné a plné 19stupňové tělo, zatímco trojice chmelových odrůd Idaho 7, Cashmere a Citra ohromí explozí ovocných tónů ve vůni i v chuti.

 

Pražský létající pivovar Chroust představuje sérii Vánoce 20, která obsahuje tři různá piva, z nichž se každé točí kolem jiné speciální přísady.

Kokos vychází z oblíbené $10 Milkshake IPA, kterou obohatil o raw kokosové plátky ze Srí Lanky. Tento Milkshake s krémovou strukturou, šťavnatým tělem a kokosovou vůní i chutí se skvěle hodí nejen k pečení cukroví.

Med je netradiční Saison, v němž dominuje med s pomerančem. Silně aromatické a lehce nasládlé pivo navodí tu správnou vánoční atmosféru.

O tom, že Marshmallow nemilují jen děti, vás přesvědčí tento dezertní nasládlý Stout s jemným tělem a příchutí právě oné oblíbené růžové pochoutky.

 

To je prozatím vše, ale nebojte, další vánoční speciály budou následovat v nejbližších dnech :)

  • Home
  • Design Shoptetak.cz