Nealko

          O svůj oblíbený nápoj se nemusíte ochuzovat ani v případě, že řídíte nebo si chcete zachovat čistou hlavu z jiných důvodů. Na trhu je stále více a více pivovarů, které se rozhody vyjít vstříc právě řidičům a abstinentům. Za nealkoholická piva se v Čechách smějí označovat piva s obsahem alkoholu nižším než 0,5%.
          Experimenty s nealky začaly již po 2. světové válce, ale jistě není překvapením, že jejich kvalita stále stoupá a dnes jsou mnohdy k nerozeznání od těch alkoholických.
          Nealkoholické pivo lze získat několika způsoby. Mezi nejčastější patří odbourání alkoholu z již uvařeného klasického piva, a to buď  pomocí vakuové destilace, kdy se za sníženého tlaku alkohol odpaří, nebo dialýzy, kdy se alkohol odvede na principu rozdílné koncentrace prostředí. Existují však také technologie, které již na samém počátku zabrání většímu množství alkoholu. Zmínit můžeme například zkvašení sladiny s nízkým obsahem sacharidů, "znehybnění" kvasinek, které pak nemohou produkovat ethanol nebo použití speciálních kvasinek, které samy o sobě vytvářejí pouze malé množství alkoholu.
          Dost ale bylo teorie. Vyzkoušejte sami, že piva s absencí alkoholu rozhodně nemusí znamenat absenci chuti :) 

 
  • Řadit dle:
  • 2 položek celkem

Stránka 1/1

Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies.