Osobní odběr PO-NE Slavíkova 1047/10, Praha. Pro odeslání objednávy musíte souhlasit, že jste starší 18-ti let.

Nealko

          O svůj oblíbený nápoj se nemusíte ochuzovat ani v případě, že řídíte nebo si chcete zachovat čistou hlavu z jiných důvodů. Na trhu je stále více a více pivovarů, které se rozhody vyjít vstříc právě řidičům a abstinentům. Za nealkoholická piva se v Čechách smějí označovat piva s obsahem alkoholu nižším než 0,5%.
          Experimenty s nealky začaly již po 2. světové válce, ale jistě není překvapením, že jejich kvalita stále stoupá a dnes jsou mnohdy k nerozeznání od těch alkoholických.
          Nealkoholické pivo lze získat několika způsoby. Mezi nejčastější patří odbourání alkoholu z již uvařeného klasického piva, a to buď  pomocí vakuové destilace, kdy se za sníženého tlaku alkohol odpaří, nebo dialýzy, kdy se alkohol odvede na principu rozdílné koncentrace prostředí. Existují však také technologie, které již na samém počátku zabrání většímu množství alkoholu. Zmínit můžeme například zkvašení sladiny s nízkým obsahem sacharidů, "znehybnění" kvasinek, které pak nemohou produkovat ethanol nebo použití speciálních kvasinek, které samy o sobě vytvářejí pouze malé množství alkoholu.
          Dost ale bylo teorie. Vyzkoušejte sami, že piva s absencí alkoholu rozhodně nemusí znamenat absenci chuti :) 

Bakalar Nealko 500
35 Kč

Skvělá volba pro řidiče a abstinenty od rakovnického Bakaláře. Jejich příjemně chmelené nealko se vyznačuje střední hořkostí a dlouhým dozníváním plným kořeněných a bylinných...

Schneider Weisse TAP 3 Mein Alkoholfreies 0,5  Nealkoholický weissbier
49 Kč

Absence alkoholu, nikoli však chuti. Ta zůstává stejně plná jako u alkoholických piv pivovaru Schneider Weisse. Pivo je světle měděné a zakalené s hustou pěnou. Aroma je...

3 položek celkem