Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

TOP 5 říjnových novinek

Na e-shop jsme přidali část z mnoha nových piv, která nám do pivotéky byla zavezena v posledních týdnech, postupně budou přibývat další. Přehled přírůstků včetně několika výhodných degustačních sad najdete v newsletteru (ve vašem mailu či zde, pokud jej zatím neodebíráte) a přímo na e-shopu s označením NOVINKA. Teď se důkladněji podíváme na pár kousků, které nás obzvláště baví.

 

 

Sibeeria Sorachi’s Wet Dream Wet Hop Pale Ale. Přelom září a října bývá ve znamení piv uvařených z čerstvě sklizeného nesušeného chmele (tzv. Wet Hop). Sibeeria nezůstala stranou a představila netradiční Single Malt Wet Hop Pale Ale se 4,5 % alkoholu. Základ tvoří britský slad Maris Otter, jehož zásluhou má pivo lehké tělo s tóny sušenek a oříšků. V den várky sklizený japonský chmel Sorachi Ace dodává mírně kokosovou a kořeněnou chuť. A o příjemné ovocné aroma se postaral poměrně nový kmen kvasnic vyšlechtěných anglickým pivovarem Verdant. Tenhle netradiční počin byste si neměli nechat ujít.

 

Chroust Visions New England IPA. Nové kvasnice Verdant si našly cestu také do pivovaru Chroust, kde však byly použity v úplně odlišném receptu. Visions je zakalená, jemná a šťavnatá NEIPA, která byla chmelena osvědčenou dvojicí Citra a Mosaic, kterou doplňuje čím dál populárnější Sabro. Těšit se tak můžete na intenzivní tóny meruněk, citrusů a kokosu.

 

Stu Mostow WRCLW Imperial Pastry Stout French Toast Nitro w/ maple syrup, vanilla and cinnamon. Milovníci sladkého by měli zpozornět. Naši oblíbení Stu Mostow z polské Vratislavi uvařili Imperial Stout s 10 % alkoholu ve stylu populárních francouzských toustů. Pro dosažení toho správného efektu sladké snídaně byla do piva přidána laktóza, javorový sirup, vanilka a skořice. Výsledkem je opravdový dezert s vyšší sladkostí a viskozitou, zároveň jemný a alkoholově hřejivý. Jako bonus je pivo nasyceno dusíkem, proto doporučujeme nalévat do sklenice zprudka a kolmo, abyste si mohli naplno užít kaskádový nitro efekt, díky němuž je pivo ještě krémovější.

 

Stu Mostow WILD6 Biere de soif Apricot Wild Ale w/ apricot. „Biere de soif“ můžeme z francouzštiny do češtiny přeložit jako „pivo na žízeň“, což je vzhledem k chuti docela výstižné, ale s 8,5 % alkoholu (který téměř není cítit) doporučujeme hasit žízeň opatrně :) Tento Wild Ale dozrával po dobu jednoho roku v dřevěných sudech spolu s divokými kvasnicemi a meruňkami, které se také podílely na sekundární fermentaci. Výsledek je intenzivně meruňkový, kyselý, mírně nasládlý a díky spontánnímu kvašení příjemně „funky“.

 

De Moersleutel Double Roast Planadas Imperial Stout w/ coffee. De Moersleutel v překladu znamená „montážní klíč“. Tento nizozemský pivovar založili čtyři bratři, kteří se věnovali pivovarskému inženýrství a jejich preciznost a zaměření na kvalitu je znát z každého piva. Double Roast Planadas je 10% Imperial Stout s kávou pocházející z kolumbijské farmy Planadas, kterou zpracovala dánská pražírna Coffee Collective. Pokud se zajímáte o výběrovou kávu, pak jistě víte, že Coffee Collective patří mezi nejlepší a nejoblíbenější pražírny v Evropě. To se projevilo i na výsledném pivu, které je velice vyvážené, příjemně pražené a kávové s tóny karamelu a ovoce. Za zmínku stojí, že na Untappd má průměrné hodnocení 4,11, což je úctyhodné skóre. Doporučujeme místo odpolední kávy :)

  • Home
  • Design Shoptetak.cz