Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Pestrobarevné novinky z Prahy i Bavorska

Rok 2021 je již v plném proudu a všichni bychom si přáli, abychom si pivo mohli co nejdříve vychutnávat ve společnosti přátel ve svých oblíbených podnicích. Čekání na trochu normálnější dobu si naštěstí můžeme zatím krátit alespoň domácím degustováním pestrých novinek, které si v posledních dnech našly cestu do naší pivotéky a na e-shop.

 

Pražská Sibeeria slaví první výročí od otevření vlastního pivovaru. Během tohoto jednoho roku Sibeeria stihla rozšířit své portfolio o nové stálice, uvařit několik limitovaných „jednorázovek“ či začít stáčet také do velkých lahví a do plechovek. Nejvýraznějším počinem pivovaru však byl celoroční projekt, kdy každý měsíc uvařil jinou New England IPA – od dvakrát za studena chmeleného Ledna přes odlehčený Červenec až po extrémně mangový Prosinec. A zdá se, že kreativita a pracovitost sládkům vydržely i do nového roku.

Pokud vás loňská NEIPA série bavila a vždy jste se těšili na nový měsíc (stejně jako my a naši štamgasti), pak pro vás máme dobrou zprávu – Sibeeria rozjela sérii novou, pojmenovanou IPA TONE. Pod tímto názvem budou vydávány jak West Coast IPA (označení 01), tak New England IPA (označení 02), přičemž u každého piva se přesně dozvíte poměr použitých chmelů. Zatím máme v plechovkách pouze skvělou nadýchanou IPA TONE 0201, ale velmi brzy přibudou také další kousky.

Never Too Old (dostupný v malých i velkých lahvích) je 27stupňový Imperial Stout s kokosem. Jak napovídá název, toto pivo stárne do krásy, a je tak ideální k archivaci. Rozhodně ale neuděláte chybu ani tehdy, pokud ho vypijete rovnou. Vyšší praženost je krásně vyvážena přidaným kokosem, přesto však pivo není sladké. Ideální tmavý silák do současných mrazů.

 

Permon nám zavezl ovocnou bombu – Mango Double NEIPA je 18stupňová IPA s ovesnými vločkami, laktózou a mangovým pyré. Hutné tělo, intenzivní chmelení Citrou, spousta manga a vyšší prokvašení z tohoto piva dělají silný, a přesto skvěle pitelný milkshake.

 

Od létajícího pivovaru Four Elements nám dorazila dvě piva, respektive jedno pivo ve dvou variantách. Vanilla Scotch Ale je nakuřovaný polotmavý Scotch Ale, do kterého byla přidána madagaskarská vanilka – nabízí tak specifickou uzenou vůni vyváženou karamelovým tělem a jemnou nasládlou chutí. Pokud máte rádi barikovaná piva, pak vás ještě více zaujme verze tohoto piva, která dozrávala na dubovém dřevu spolu s blendem kokosových rumů z Dominikánské republiky – tělo je výrazně sladové a sušenkové, ve vůni můžeme cítit dubové dřevo a lehkou nakouřenost, v chuti dominují vanilka s kokosem.

 

A abychom nezůstali pouze u nás, představujeme také nový zahraniční pivovar v naší nabídce – FrauGruber z Bavorska, který postupně nabývá na popularitě po celé Evropě, a to především pro své úžasné Hazy IPAs. Momentálně máme v nabídce následujících pět piv ve 440ml plechovkách:

24/7 – Dry-Hopped Helles

Fraugruberlicious Cherry – Sour Ale s třešněmi

Travel Fever – Double New England IPA

Digital Detox – New England IPA

Pineapple Express – New England IPA (náš tip!)

 

Doufáme, že si v naší nabídce každý najde to své pivo na zpříjemnění údajně nejotravnějšího měsíce v roce :)

  • Home
  • Design Shoptetak.cz