Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Novinky, Strana 2

Nová piva 2023 – týden 3

Antoš

Very Merry Peachy – Vyvážený a vysoce pitelný Sour Ale s kombinací sladce šťavnatých broskví a tropické papáji.

Very Merry Scary – Halloweenský tmavý Sour Ale s poctivou porcí borůvek, ostružin a šalvěje, která ovocnému pivu dodává netradiční bylinnou vůni.

Very Merry Tropically – Tropický Sour Ale s opojnou vůní a chutí vyzrálého manga v kombinaci s lahodnou kyselostí marakuji.

 

Falkon

Williams Pear Gose – Voňavé silnější "zimní" Gose, které osvěží i zahřeje, s hruškami odrůdy Williams a se skořicí.

 

Chroust

Citra3 – New England Pale Ale nachmelený Citrou v provedení Fresh Frozen, díky čemuž si pivo zachovává výrazné ovocné aroma i chuť typickou pro čerstvý chmel.

 

Sibeeria

Dark Sails (w/ Alvares & MØM) – Pořádně pražený a pitelný American Stout s vůní espressa, nachmelený odrůdou Cascade v Cryo zpracování s tóny citrusů a borovic.

Yummy Pineapple Papaya & Coconut – Plný a tropicky sladký Pastry Sour Ale s ananasem, papájou, kokosem a vanilkou, inspirovaný piña coladou.

 

Zichovec

Foggy Morning – Extra hustě zakalená New England IPA s pestrou směsicí ovocných vůní a chutí díky chmelení blendem Cryo Pop a odrůdami Citra Cryo, Strata a Galaxy.

Koncept – Netradiční pivní styl White Stout, jež napodobuje praženost Stoutu použitím kávy a kakaa, avšak zachovává si světlou barvu. Výsledek je zjemněn vanilkou.

Nová piva 2023 – týden 2

Antoš

Cyclops – Extra hořká IPA nachmelená čtveřicí Callista, Centennial, Citra a Columbus s tóny meruněk, malin, citrusů a pryskyřice.

Prime Crystal – Oblíbená IPA ze Slaného nachmelená americkou odrůdou Crystal, která pivu dodává tóny citrusů a vyváženou hořkost.

 

MadCat

Give Me Back the Sun and Waves – Plná American IPA nachmelená odrůdami Azacca, Citra, Strata a Idaho 7 s okouzlujícím tropickým aroma.

Ležák – Klasický 12stupňový světlý ležák, jaký mají Češi rádi – vařený na dva rmuty, nefiltrovaný, nepasterovaný, plný a hořký.

 

Magic Road

Born to Be Juicy Mango & Calamansi – Extra šťavnatý a příjemně sladký Pastry Sour Ale s tropickým mangem a citrusem calamansi.

Nová piva 2023 – týden 1

Antoš

Antošův ležák – Tradiční 11stupňový světlý ležák s žateckými chmely a moravskými slady vyznačující se plnou chutí, vyšším řízem a jemnou, ale přesto výraznou hořkostí.

God Save the Queen – Voňavá, plná a šťavnatá New England IPA nachmelená odrůdami Galaxy, Enigma a Citra s bohatými tóny tropického ovoce, citrusů a broskví.

Puding Pastry Sour 1 – Sytě žlutý sladký a hutný Pastry Sour Ale s pestrou kombinací banánů, liči, hrušek, broskví, vanilky a marshmallows.

 

Chroust

Kung Fu Hamster – Neuvěřitelně čistá a pitelná Cold IPA nachmelená odrůdami Galaxy a Cashmere, které vytvářejí aroma ananasu, citrusů a koření.

Milkshake IPA Strata – Jemná Milkshake IPA nachmelená výrazně ovocnou odrůdou Strata s tóny peckového ovoce, citrusů, třešní a jahod.

 

NOZIB

NEIPA Adventures #9 Strata Citra – New England IPA nachmelená odrůdami Strata a Citra s tóny jahod, citrusů, manga a konopí.

NEIPA Infused Tangerine – Ovocně šťavnatá New England IPA s přídavkem mandarinek nachmelená odrůdami Citra, Mosaic a Idaho 7.

SOUR Fruit Show #4 Raspberry Passion Fruit – Sour Ale plný sladkých malin a kyselé marakuji.

 

Ovipistán

Premiér – Lehčí a skvěle pitelný 11stupňový světlý ležák z plzeňského sladu nachmelený odrůdami Kazbek a Žatecký poloraný červeňák.

První dáma – Pěkně pražený 14stupňový tmavý ležák s výraznou, ale jemnou hořkostí díky nachmelení odrůdami Žatecký poloraný červeňák a Sládek.

 

Sibeeria

I Love the Smell of Nectaron in the Morning (plechovka / lahev) – Pořádně plná a šťavnatá New England IPA nachmelená moderní novozélandskou odrůdou Nectaron s tóny broskví, marakuji a dalšího tropického ovoce.

Moderní IPAs od Fuerst Wiacek z Německa

Na přelomu jara a léta 2020 jsme poprvé měli v nabídce piva od berlínského pivovaru Fuerst Wiacek. Tenkrát to byly pouze tři druhy, ale co chybělo v kvantitě, bylo vyváženo vysokou kvalitou, a tak jsme se nemohli dočkat, až vám budeme moci nabídnout další počiny tohoto moderního německého pivovaru. Kdo si počká, ten se dočká, a Fuerst Wiacek je zpátky v našich pivotékách! Ani tentokrát není nabídka extra široká (celkem šest druhů), ale můžete si být jistí, že se jedná o jedny z nejlepších IPAs ve střední Evropě. A navíc mají moc povedené etikety.

 

Dream #12 – Série Dream je především o experimentování. Dvanáctý přírůstek do série je experimentem s množstvím chmelu. Jedná se o Double New England IPA, kterou sládci nachmelili za studena osvědčenými odrůdami Citra a Mosaic, a to v celkové intenzitě 40 gramů chmelu na 1 litr piva!

Dream #13 – Dalším experimentem v sérii Dream je extra lehká Session IPA (nebo také Micro IPA) s pouhými 2,8 % alkoholu. I s takto nízkým obsahem alkoholu si pivo zachovává překvapivě plné tělo. Na chmelení za studena byly použity odrůdy Mosaic, Cashmere, Sabro a Columbus, díky nimž v sobě tato IPA kombinuje modernější tóny tropického ovoce a kokosu s oldschoolovějším profilem pryskyřice a citrusů.

Duotone – Pěkně zakalená a hutná American IPA, které studené chmelení vyváženou dvojicí odrůd Mosaic a Amarillo dodalo tóny tropického ovoce a pomerančů, ale také příjemnou hořkost.

Scary Cassettes – Šťavnatá New England IPA s plným tělem, na jejíž chmelení za studena byly použity odrůdy Citra a Idaho 7, které pivu dodaly tóny citrusů, bylinek a ananasu.

Hotline – Double Hazy IPA za studena nachmelená odrůdami Citra, Idaho 7 a Amarillo. Tahle trojice se vyznačuje širokou škálou citrusových tónů, od limetek přes mandarinky až po grepy, a to vše podpořeno decentními tóny bylinek.

After Party – V tomto moderním lehkém New England Pale Ale se na studeném chmelení setkaly odrůdy Citra, Sabro a Columbus. Tahle trojice se postarala o zajímavou kombinaci tónů citrusů, kokosu a pryskyřice.

 

Tahle piva by měl ochutnat každý správný chmeložrout :)

Skotský pivovar Vault City v BeerGeeku

Máme obrovskou radost, že se naše nabídka nově rozrostla o pivovar Vault City ze skotského Edinburghu. Vault City se nejvíce zaměřují na kyselá piva, která vyrábějí poctivě z prvotřídních ingrediencí a s dodržením náležitého procesu kvašení. Ve svých receptech jdou často až na stylovou hranici toho, co ještě označujeme jako Sour Ale, a zcela výjimečně nahlédnou také do jiných pivních žánrů. Dorazilo nám od nich 14 piv, která můžeme rozdělit do následujících tří skupin.

 

Základní kyseláče

Brave Noise – Osvěžující Mixed Fermentation Sour Ale s ananasem, za studena nachmelený odrůdami Mosaic a Sabro, které podporují tropickou vůni a chuť.

Cherry Skies – Plný Sour Ale, do něhož byly přidány sladce šťavnaté třešně, trpký ibišek a voňavá vanilka.

Raspberry Sour – Šťavnatý a svěže trpký Sour Ale s malinami z úpatí skotského pohoří Cairngorms.

Strawberry Skies – Silnější Sour Ale se sladkými jahodami, osvěžujícím ibiškem a aromatickou vanilkou.

Tropical Sour – Pořádně tropický a osvěžující Sour Ale s ananasem, marakujou a guavou.

Raspberry Kir Royale – Perlivý a příjemně trpký Mixed Fermentation Sour Ale s malinami a bílými vinnými hrozny, inspirovaný francouzským koktejlem.

 

Tekuté dezerty

Sweet Cherry Bakewell Sour – Pastry Sour Ale s třešněmi, mandlemi a vanilkou, inspirovaný anglickým koláčem Bakewell Tart.

Guava Banana Banoffee Toffee Smoothie – Britským dezertem Banoffee inspirovaný Pastry Sour Ale s guavou, banány a karamelem.

Apple Cherry Cinnamon Swirl – Chuťově komplexní Pastry Sour Ale s jablky, třešněmi, skořicí a vanilkou, inspirovaný skořicovou rolkou.

Coffee Poached Pear Praline Crumble – Vyváženě jemný Pastry Sour Ale s kávou, hruškami, karamelem a pekanovými ořechy, inspirovaný dezertem ze soutěže Master Chef.

Apple Bramble Cinnamon Cobbler – Ovocným cobblerem inspirovaný trpko-sladký Pastry Sour Ale s jablky, ostružinami, skořicí a vanilkou.

 

Kolaborační speciality

Karleksmums Imperial Pastry Stout (s Nerdbrewing ze Švédska) – Masivní Imperial Pastry Stout s čokoládou, kávou, kokosem a vanilkou inspirovaný skandinávským dezertem kärleksmums.

Bruichladdich Barrel Aged Whisky Sour (s Brewgooder ze Skotska) – Sour Ale dozrávaný s meduňkou lékařskou a vřesovým medem po dobu 9 měsíců v sudech po skotské Whisky Bruichladdich.

SDIPA Strata (s Alpha Delta z Anglie) – Double Sour IPA nachmelená odrůdou Strata, jež svěží kyselý základ obohacuje o výrazné tóny citrusů, marakuji, bylinek a lesních plodů.

 

Tak která pivní pochoutka ze Skotska vás zaujala nejvíc? :)

 

Česká produktivita a pobaltský výběr

Všechny tři naše pivotéky (a samozřejmě i eshop) se poslední týdny plnily novými pivy až neuvěřitelným tempem, a tak jsme v průběhu března naskladnili cca 70 nových produktů. Výběr je nyní tedy opravdu velký, což je dobrá zpráva. Na druhou stranu může být orientace v tolika novinkách trochu náročnější, tak si v nich pojďme udělat přehled. Nejprve se podíváme na domácí piva a poté na dovážky z Pobaltí – konkrétně od lotyšského pivovaru Arpus a estonského pivovaru Tanker.

 

České březnové novinky

  • Thrills Citra On Me – Double Hazy IPA s jemným pšeničným a ovesným tělem, nachmelená pouze odrůdou Citra.
  • Thrills Echt IPA – Starou školou inspirovaná hořká a suchá IPA.
  • Clock DDH Wheat Ale – Wheat Ale s intenzivní vůni díky dvojitému studenému chmelení Sabrem a chmelovým blendem Cryo Pop.
  • Budějovický Budvar / Clock Bohemian Idols – Příjemně hořký 12stupňový světlý ležák nachmelený českými odrůdami Saaz Late a Kazbek.
  • Černý potoka Session Scanner Nelson Sabro – Session New England IPA s tóny tropického ovoce, citrusů, peckovin a kokosu díky chmelení odrůdami Nelson a Sabro.
  • Matuška Baby – Díky přídavku červené řepy narůžovělý American Pale Ale uvařený k příležitosti MDŽ, nachmelený chmelovým blendem Pink Boots.
  • Matuška La Playa – Skvěle pitelný Wheat Ale s tóny ananasu, limetky a kokosu, díky nachmelení Sabrem a El Doradem.
  • SQBRU Duna – Zakalený a chmelově krásně voňavý kříženec White IPA a Hopfenweizenu s banánovými tóny weizenových kvasnic.
  • SQBRU Pluto – Pořádně dank West Coast IPA nachmelená odrůdami Simcoe, Idaho 7 a Columbus s osvěžující hořkostí a suchým dozníváním.
  • Zichovec You Can Brew It – Session New England IPA s ibiškem uvařená k příležitosti MDŽ, nachmelená chmelovým blendem Pink Boots.
  • Zichovec Husaria (plechovka / lahev) – Velmi lehké Grodziskie s příjemně nakouřenou pšeničnou a čistě hořkou chutí.
  • Zichovec NEIPA Talus (plechovka / lahev) – Šťavnatá 17stupňová New England IPA nachmelená pouze moderní odrůdou Talus s bohatými tóny květin, lesních plodů, vanilky a dřeva.

 

Rozjetá Sibeeria

Jak už začíná být zvykem, obzvláště produktivní byl pivovar Sibeeria.

  • Sibeeria Moon Landing (plechovka / lahev) – Poctivě nachmelená American IPA čirá jako West Coast, ale jemná a šťavnatá jako New England.
  • Sibeeria Star Factory – Neprůhledná a hladká New England IPA nachmelená odrůdami Nelson Sauvin a Citra s tóny vanilky a manga.
  • Sibeeria / Funky Fluid Yummy/Gelato Strawberry & Rhubarb – Pastry Sour Ale s jahodami, rebarborou a vanilkou, který v sobě spojuje skvělé pivní série Yummy od Sibeerie a Gelato od Funky Fluidu.
  • Sibeeria Nectarine Sorbet (plechovka / lahev) – Lehký a kysele osvěžující Berliner Weisse s jemnou sladkostí přidaných nektarinek.
  • Sibeeria I Talus My NEIPA (plechovka / lahev) – New England IPA nachmelená pouze moderní odrůdou Talus s tóny kokosu, citrusů a borovic. 
  • Sibeeria / Piggy Jean-Pierre Lager – Netradiční 11stupňový světlý ležák s britským sladem Chevalier a francouzskými chmely Triskel a Barbe Rouge.
  • Sibeeria Big Maple Tree – Masivní Imperial Stout, který vyvažuje intenzivní hořkost a praženost se sladkostí kanadského javorového sirupu.

 

Modernita z Lotyšska

Pivovar Arpus máme v nabídce již podruhé, ale určitě ne naposledy. Moc nás baví, že působí až minimalistickým stylem, a zároveň jsou jejich piva veskrze moderní – od nabízených pivních stylů, přes použité suroviny, až po designové etikety. Samozřejmostí je prvotřídní kvalita, kterou potvrzují i vysoká hodnocení na Untappd.

 

Milovníci sauny z Estonska

Saunování patří v Estonsku k oblíbeným kratochvílím, a tak není divu, že se stalo inspirací pro několik piv našeho oblíbeného pivovaru Tanker, který máme v nabídce již poněkolikáté. Momentálně máme od Tankeru mimo jiné také několik nealkoholických piv a jedno bezlepkové.

  • Tanker Freedom to Roam – Kyselý a zároveň jemný borůvkový Berliner Weisse refermentovaný norskými Kveik kvasnicemi.
  • Tanker The Three Graces – Parádně kyselý a svěže trpký Sour Ale s kdoulemi, angreštem a aronií, jemně nachmelený odrůdou Nelson Sauvin.
  • Tanker Sauna Session – Neobvyklý osvěžující Pale Ale s výraznou vůní a chutí přidaných březových listů.
  • Tanker Masinaõli – Extrémně pražená a hodně hořká Black IPA.
  • Tanker Hallucination – Výrazně voňavý, silný a příjemně hořký India Pale Lager.
  • Tanker Taruk – Čistě sladový a poctivě nachmelný 12stupňový Pilsner.
  • Tanker Gluten Morgen – Lehká a skvěle pitelná bezlepková IPA s tóny citrusů a borovic a příjemnou hořkostí.
  • Tanker Sauna Session 0% – Nealkoholické pivo vařené s pravými březovými listy, které se používají v estonských saunách.
  • Tanker Mazu – Velmi osvěžující a nabuzující nealkoholický Berliner Weisse s maté a yuzu.
  • Tanker Popelsin – Parádně osvěžující nealkoholický Berliner Weisse netradičně ochucený pomerančem a mrkví.
Návrat Freigeistu a další novinky začátku března

Po delší době máme opět piva z našeho spřáteleného pivovaru Freigeist Bierkultur ze Stolbergu v nejzápadnější části Německa. Momentálně máme od Freigeistu 8 různých piv a jako obvykle se jedná především o staré, tradiční a někdy též dosti raritní pivní styly, často však moderně pojaté. Jen se podívejte na následující výčet a věříme, že budete upřímně zvědaví, jak ta piva asi chutnají.

  • Blaupause – Tradiční německý styl Weizenbock v netradičním provedení s přidanými borůvkami.
  • Room 1742 – Osvěžující Gose s mrkví a zázvorem.
  • Freigeist Chleudert den Purschen zu Poden – Kanadskou snídaní inspirovaný nakuřovaný Imperial Stout s javorovým sirupem.
  • Charlemagne – Polotmavý plný žitný Doppelbock, který je výborně vyvážený, s čitelnou linkou žitného sladu.
  • Schimmelreiter – Extra silné (14 % alkoholu) spontánně kvašené tmavé pivo v raritním stylu Danziger Jopenbier pocházejícím z Gdaňsku.
  • Stock Ale – V tancích dlouho odleželý Stock Ale v britském stylu s komplexním a vyváženým sladovým tělem a subtilním aroma amerických chmelů.
  • Amis Volume 4 – Silnější, ale osvěžující Gose se šťávou z fíků, koriandrem a mořskou solí.
  • Amis Volume 5 – Nezvykle silné Gose se šťávou z vinných hroznů, rozmarýnem, zázvorem a pomerančovou kůrou. Dozrávané dva roky v dubových sudech.

 

Tři nová piva (přesněji tři IPAs) nám dorazila také od skotského BrewDoga. Všechny tři moderní IPAs nachmeleny přesně třemi různými odrůdami. Obzvláště poutavý je "bonbónový" kousek Parma Violets, který rozhodně stojí za vyzkoušení.

  • Basic Shake – Lehká krémová Milkshake IPA s tóny kiwi, liči a lesních plodů z chmelových odrůd Ariana, Cascade a Chinook.
  • Parma Violets – Květinově voňavá New England IPA s příchutí bonbónů Parma Violets, nachmelená odrůdami Citra, Simcoe a HBC 692.
  • Arcade Made – Double New England IPA s tóny marakuji, jahod, bylinek a pryskyřice, nachmelená odrůdami Strata, Zappa a Centennial.

 

A co česká produkce? Hned na čtyřech novinkách pod hlavičkou dvou pivovarů se podílel Jiří Bauer, jeden z nejlepších českých sládků, kterého jste mohli potkávat také za barem a mezi lednicemi u nás v pivotéce :)

  • Valeč Sanace – Jarně svěží Witbier se špaldou, koriandrem, kůrou z citrusů a devaterem bylin z lihovaru Landcraft.
  • Valeč Práh – Řízné a suše prokvašené Helles v mnichovském stylu s německým chmelem Hallertau Tradition, dozrávané s dubovým dřevem.
  • Sibeeria No Coast No Problem – Hořký a zakalený India Pale Ale s tóny meruněk, manga a vanilky, nachmelený moderními českými odrůdami NŠH15 a NŠH90.
  • Sibeeria Rest in Space – New England IPA s chmelovým blendem Cryo Pop, který pivu dodává intenzivní tóny mandarinek, broskví, tropického ovoce a citrusů.

 

Také jsme v pivotéce po nějaké době přivítali dva navrátilce od Zichovce a jednoho navrátilce (který v mezičase převlékl pivně-stylový kabátek) od Falkona.

  • Zichovec Cloud Sorachi Ace – Netradiční Saison za studena nachmelený japonskou odrůdou Sorachi Ace.
  • Zichovec Apricot Milk Power – Voňavá, jemná, šťavnatá a úžasně ovocná Milkshake IPA s meruňkami.
  • Falkon Kiss Please – Harmonický a výborně pitelný Porter s vanilkou macerovanou v karibském rumu.

 

Tak na který kousek máte největší chuť? :)

Vánoční piva 2021 se blíží

Ani jsme se nenaděli, rok utekl jako voda, a Vánoce jsou už zase za rohem. Pojďme se bez zdržování podívat na vánoční piva, na která se letos můžete těšit. Některá z nich již v pivotéce máme, další nám dorazí v nejbližších dnech.

 

Zichovec

Vánočka – 13stupňová Session IPA s příjemným chmelovým aroma a vysokou pitelností.

Rohlíček – tekutá verze oblíbeného cukroví v podobě Imperial Milk Stoutu s vanilkou.

Ježíšek – masivní Double IPA s plným tělem a řádnou chmelovou hořkostí.

Nadílka – zakalená, hutná a šťavnatá Double New England IPA napěchovaná tóny tropického ovoce z aromatických chmelů.

 

Sibeeria

Boží ležák – spodně kvašená světlá třináctka s plzeňským a britským sladem a těmi nejvybranějšími českými chmely.

Boží NEIPA – silnější, ale jemná New England IPA s úžasně ovocnými tóny chmelů Idaho 7, Cashmere a Citra.

Boží Stout – krásně hutný Stout s prvotřídní výběrovou kávou z pražské pražírny Candycane Coffee a špetkou vanilky.

 

Clock

Vánoční ležák – již tradiční polotmavý ležák v americkém stylu díky intenzivnímu chmelení odrůdou Citra.

Zlatý prasátko 2021 – pivní styl tohoto svátečního piva se každý rok mění, letos to bude Kveik IPA s chmely Talus a Citra.

Tekutý kapřík 2021 – také toto pivo je každý rok jiné, v letošní verzi půjde o moderní hybridní styl Cold IPA s chmelem Mosaic.

 

BrewDog

12 Beers of Christmas – skotský BrewDog opět připravil dárkovou krabici s 12 plechovkami, letos se však každá z nich obsahuje jiné pivo:

  • Punk IPA – legendární IPA
  • Lost Lager – za studena chmelený Pilsner v německém stylu
  • Elvis Juice – osvěžující IPA s grapefruitem
  • Hazy Jane – zakalená a šťavnatá New England IPA
  • Hoppy XMAS – příjemně sladová IPA s intenzivní chmelovou citrusovostí
  • Dead Pony Club – Session West Coast IPA s patřičnou hořkostí a citrusovými tóny
  • Jagged Edge – čistá West Coast IPA s výraznou hořkostí
  • Hazy Jane Guava – tropická New England IPA s přídavkem guavy
  • Lost in Mango – za studena chmelený Pilsner v německém stylu s přídavkem manga
  • Velvet Cake – Pastry Stout s pekanovými ořechy a slaným karamelem
  • Planet Pale – svěží American Pale Ale s ovocnými tóny amerických chmelů
  • Mallow Laser Quest – štědře nachmelená, ale zároveň jemná Milkshake IPA s marshmallows a ananasem
Mikkeller zpět v BeerGeeku!

Legendární dánský pivovar Mikkeller netřeba představovat. Jeden z nejvýznamnějších evropských craftových pivovarů provází BeerGeek již od počátků naší existence a my jsme rádi, že se do naších lednic pravidelně vrací. V aktuální zásobě najdeme kousky nejen z "hlavního" kodaňského pivovaru, ale také z Mikkeller San Diego a Mikkeller Baghaven, který se specializuje na spontánně kvašená piva dozrávaná v dřevěných sudech. Podívejme se na rychlý přehled, co u nás momentálně najdete.

 

Samozřejmě nemohou chybět pořádně nachmelené Pale Ales a IPAs: Do Stuff Together, Side Eyes, Evergreen, Heated Seats, Burst, Windy Hill a Humle Nord California.

V nabídce spodně kvašených piv si konzervativnější pivaři mohou vybrat světlý ležák Midsummer Dream nebo vídeňský ležák Iskold Classic; milovníci méně tradičního pojetí "spodňáků" mohou sáhnout po India Pale Lager jménem American Dream Dry-Hopped nebo po silné višňové dvojici Doublebock Frederiksdal Cherries a Trippelbock Frederiksdal Cherries.

Pestrou paletu barev, vůní a chutí najdeme u kyselých piv, ať už se jedná o malinový Hallo Ich Bin Berliner Double Raspberry, divoké Spontanacai, Spontandoubleblueberry a Spontancherry Frederiksdal, anebo Barrel Aged selekci od Mikkeller Baghaven – Art of Decadence je plný různých druhů ovoce a vanilky, Rubus of Rose má krásně trpkou chuť po malinách, Feast of Solitude v sobě ukrývá šťavnaté meruňky, De Bijen obsahuje sladký med a Bière de Cabaret je extra suchý a pitelný Farmhouse Table Beer s pouhými 4 % alkoholu.

S blížícím se podzimem a chladnými dny přijde vhod nějaký Imperial Stout. Pokud chcete něco opravdu silného a hutného, doporučujeme George Bourbon Barrel Aged s kávou a vanilkou; pokud byste si spíše rádi zpříjemnili nedělní brunch, pak byste rozhodně neměli minout Beer Geek Peanut Butter Shake s kávou, kakaem a arašídovým máslem.

Pro všechny, kdo nemůžou lepek, je tu Peter Pale and Mary Gluten Free – osvěžující bezlepkový Pale Ale s tóny borovic a tropického ovoce.

Solidní výběr nabízí Mikkeller také na poli nealkoholických piv. Chmelem se nešetřilo na Weird Weather a Henry & His Science, moderní pšenici zastupuje Drink'in the Sun a fanoušci kyselých piv si vyberou z trojice Limbo Raspberry, Limbo Riesling a Limbo Yuzu.

 

Vybírejte online nebo se zastavte v naší pivotéce :)

Co přinesl začátek září?

Prázdniny sice skončily, ale počasí nám stále přeje. Pojďme se podívat, jaké novinky nám na toto povedené babí léto připravily české pivovary.

Pivovar Zichovec oslavuje 9 let své existence nádherně zakalenou a šťavnatou (ale s 10 % alkoholu také nebezpečně silnou) Anniversary Triple NEIPA. S oblíbenými chmely Sabro a Citra není těžké si tuto výroční dobrotu zamilovat.

Vysočanská Sibeeria vypustila další dvě IPAs. Chmelem posedlá Hopsese (v plechovkách i lahvích) je 13stupňová pořádně prokvašená Session West Coast IPA se suchým a hořkým dozníváním. Naproti tomu Tapawera (také v plechovkách i lahvích) je ukázkově šťavnatá New England IPA nacpaná chmelem Nelson Sauvin z čerstvé sklizně z nové chmelnice u novozélandského městečka Tapawera.

Nový kyseláč do série Sour Station přidal prostějovský Axiom. Tentokrát byl do základového Berliner Weisse přidán černý rybíz, pražený černý pepř a koření škumpa, čímž vznikl příjemně trpký a kořeněný Sour Station Black Currant.

 

Kromě domácích piv se v naší nabídce nově objevilo také pár zahraničních kousků.

Pokud hledáte piva z pivařsky exotických a nepříliš tradičních zemí, rozhodně by vám neměl uniknout pivovar Gweilo z Hong Kongu. Aktuálně máme tři druhy – Session IPA, Pale Ale a Rainbow Sherbet Sour (kyseláč s malinami a citrónovou kůrou) – všechny velmi osvěžující s obsahem alkoholu pod 5 %.

Od dvou matadorů amerického západu máme nově Stone Viking Space Probe (Double IPA) a Sierra Nevada Barrel-Aged Narwhal (Bourbon Barrel Aged Imperial Stout).

A výčet uzavírá jednoduchý, ale učebnicový Helles Landbier od legendární bavorského pivovaru Schneider Weisse.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz