Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Letní volba BeerGeeků. Česká piva, která vás budou bavit

<!doctype html>

*|MC:SUBJECT|*

Dobrý den, važení!

Ráda bych se s vámi podělila o to, co nás v BeerGeeku tento týden baví nejvíc :)

Létající pivovar Four Elements opět uvařil něco (pro český trh) neobvyklého. Four Elements Herbal Ale - bylinkový ale s meduňkou a šalvějí. Netradiční kombinace v době, kdy všichni cpou do piva ovoce. Samotné bylinky pocházejí z farmy jejich kamarádů Zuzky a Vojty, kteří pěstují všelijaké věci.

Přidávání bylinek do piva není novinkou. Ve starých časech, kdy chmel byl drahou a cennou komoditou dostupnou pouze pro pivovary s várečným právem, tak domácí výroba piva často spočívala v tom, že chmel byl zcela nebo částečně nahrazen různými bylinkami. Takový pivní styl dostal časem i svůj název - Gruit. Určitě doporučuji ochutnat ryze českou verzi Gruitu od Pavla Duška.
 
Pivovar Clock po roce zopakoval svou Brut IPA ze série Prototype. Co to je vlastně Brut IPA? Ráda vám povím. Jak napovídá název jde o hodně suché, hluboce prokvašené pivo. Míra prokvašenosti je pak ještě prohloubena použitím speciálního enzymu glukoamylázy, která rozštěpí veškerý zbytkový cukr. Ve výsledku je Brut IPA velmi osvěžující pivo, ve kterém se nejlépe projeví křehká vůně chmelu Nelson Sauvin. 
 

Abyste si nelámali hlavu se složitým výběrem, poskládala jsem pro vás novou sadu letních Summer Ales!https://pivoteka.beergeek.cz/ceske-pivo/sada-summer-ales/

1. Permon Summer Ale
2. Sibeeria Léto 2020
3. Matuška Summer AleVšechna tři piva jsou o letních večerech. Piva jsou světle slámové barvy, s nižší hořkostí a vyšší pitelností. Ochutnejte Summer Ale v podáni matadora českého řemeslného vaření Matušky. Posuďte, jak se povedlo permonským sládkům ze Sokolova dodržet křehkou rovnováhu. A užijte si léto 2020 spolu s pražskou Sibeerií.
Každé pivo má svůj tvar, svůj charakter.
Každé je projevem umění konkrétního sládka.

 

Druhá sada je ležáková. Tu doporučuji pro zastánce klasické chuti českého ležáku. Ale! Nebyli bychom beergeekové, kdybychom do ležákové sady nezařadili také pár více nachmelených ležáků.

1. Sibeeria Patronus 0,75. Česká desítka, ale nachmelená chmelem Citra. Něžná, svěží, jakoby s nepatrným závanem z pomerančového sadu.

2. Krkonošský medvěd Hopbit 0,75. Třináctka za studena chmelená Motuekou, NZ Cascadem, Rakau a Waimeou. Ve vůni dominuje intenzivní aroma novozélandských chmelů, které přechází od grepů, limetky a citronů přes květinové až k typické jehličnatě zelené vůni chmelu. V chuti se za intenzivní hořkostí ukrývá mírná a čistá sladovost. Toto pivo je svěží a aromatické, ale zároveň silné a hutné.

3. Clock No Idols India Pale Lager 0,75. Aroma pryskyřice, citrusů a tropického ovoce. Chuť středně plná, lehce obilná s výraznou chmelovou linkou. Velmi pitelná verze světlého ležáku nachmelená americkými odrůdami chmelů.

 

 
 

Třetí sada je poskládána ze zichoveckých šlágrů. Dostali jsme totiž neveřejnou nabídku několika posledních kousků, které jsou všude dávno vyprodané, ale na pivovaru v chlaďáku zůstalo několik bas pro vlastní spotřebu. S radosti tedy oznamuji, že do vyprodání zásob máme:

1. Passion. New England IPA s mučenkou. Mohutné ovocné tělo podpořené mučenkovým pyré. Sladkost, jemná hořkost a lehká mučenková nakyslost. Je to nektar bohů a jistá míra pivovarské vášně zabalená do pivní lahve.

2. Double New Louny. Milkshake White IPA s pomerančovou kůrou a vanilkou. Skandální pivo, které se dostalo i do deníku Euro a povídalo se o něm celý týden v každé hospodě s řemeslným pivem. Ale nebudeme už rozebírat, co se stalo a jak se to vyvíjelo. Pro nás, pro milovníky piva, je důležitá chuť! Hutné aromatické pivo s plným tělem, které zaplní ústa, a se silnou chmelovou vůní, která zasáhne nos. Pomerančové kůry se nebojte, ta jen podporuje a prohlubuje celkový dojem. Vanilka dodává ve vůni pocit sladkosti, která se ale v chuti projevuje méně výrazně.

3. Fruit Smoothie. Kyseláč s malinami, černým rybízem a vanilkou. Hutné a krémově ovocné smoothie, to chcete! A pokud nechcete, tak ochutnejte alespoň ze zvědavosti, protože je to taky pivo. Ale pivo z takových okrajů pivní mapy, kam se jen tak každý den nedostanete. Imperial Berliner Weisse, nacpaný ovocem, jako oblíbená zavařenina od babičky. Pak je tam také vanilkový lusk. Zážitek z napití se téměř nedá popsat slovy, je to exploze chutí a vůní. Vřele doporučuji, zásoby jsou omezené.

 
Přejít na Web Pivotéka BeerGeek

  • Home
  • Design Shoptetak.cz