Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Přiběh Adventního Pivního Kalendáře

A potřetí je tady náš Adventní Pivní Kalendář. Přátelé, je k tomu malý příběh. Vážně jsem přemýšlela, jestli jsem natolik odvážná se pustit do toho adventního šílenství potřetí. První myšlenka udělat český pivní kalendář s tím úplně nejlepším pivem mě napadla už v roce 2017, ale tehdy to ještě nebylo možné, náš pivní svět ještě nebyl dostatečně rozmanitý.

Čas běžel, věci se měnily, a v roce 2018 (už v dubnu!) jsme se do toho pustili. První ročník to bylo hodně hustý, strašně dlouho jsme hledali kartonážní fabriku, která by byla ochotna se podílet na vývoji nového tvaru tak, aby výsledný karton stál akceptovatelnou částku. Testovali jsme různé tvary i materiály, až jsme to dotlačili k výsledku: krásná, pevná kartonová krabice, která potěší svým zpracováním. Na designu pracoval geniální Jakub Wdowka z jednoho z nejlepších grafických ateliérů Artbuerau.

Samozřejmě jsem chtěla, aby v tom kalendáři nebylo jen tak něco obyčejného. Ukecávala jsem pivovarské, aby trochu zapracovali a vymysleli něco hezkého, unikátního. Třeba nějaké pivo, které ještě vůbec nebylo v jejich nabídce. A s některými se to fakt povedlo! Uvařili speciální pivko jenom pro nás. A za to jsem nesmírně vděčná. Samo o sobě lahvování do třetinek taky není žádná sranda. Skoro nikdo to předtím nedělal. Obdivovala jsem, se jak celá ta naše pivovarská rodina spojila, jeden pivovar pomáhal druhému s lahvováním i logistikou, byla to paráda. My sami jsme v pěti lidech, tehdy v úplně prázdné hale, balili každou lahvičku do bílého hedvábného papíru, jako malé milované miminko do zavinovačky. Ano, jsme trochu blázni - a já věřím, že to má smysl.

V době, kdy je všechno postaveno jen na tom, jak vysoká je marže, musí být někdo, kdo řekne, že to stejně bude dělat podle svého. Já prostě chci, aby každý náš zákazník zažil ten krásný pocit jako v dětství! 24 krásných rán, kdy budete rozbalovat jemný šustivý papír a odhalovat překvapení ukryté uvnitř.

Za tím naším kalendářem stojí práce mnoha českých sládků - starších a zkušených i odvážných nováčků, kteří se nebáli vstoupit na pivovarskou půdu. Mnoho z nich se nebojí experimentovat a posouvat ten obor dále. Letos jsme zažili krásný rozkvět pro Česko nových pivních stylů, stejně tak si upevnily svoji pozici oblíbená piva kyselkavé chuti, zároveň máme pořád stálou lásku ke klasickým ležákům, proběhly ale i úspěšné experimenty s dozráváním piva v dřevěných sudech, a za to vše vděčíme šikovným českým ručičkám.

Kupte pivní adventní kalendář pro sebe, nebo pro kamaráda/kamarádku, pro přítele/přítelkyni, pro manžela/manželku, pro dědečka/babičku. Je to nevšední dárek a skutečná přehlídka toho nejlepšího ze současného českého pivovarnictví.

https://pivoteka.beergeek.cz/adventni-pivni-kalendar/

  • Home
  • Design Shoptetak.cz