Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Trofej z Lyon Bière Festival 2019. Český marcipánový porter a barrikovaná Black IPA

Tento týden máme tolik novinek, že jsme je museli rozdělit na dvě části. První patří ryze českým pivům, ta druhá pivům francouzským.

Na konci dubna jsme se vypravili s pivovarem Sibeeria, Falkon, Zichovec a Permon na pivní festival Lyon Bière Festival 2019. Šlo nám o to, aby francouzi poznali ten spravný český říz. Festival dopadl výborně!

Chtěli bychom se s vámi podělit o atmosféru Lyonského pivního festivalu alespoň prostředctvím francouzských piv, která jsme vám přivezli na ochutnání. Jde o limitku, nemáme jich moc, protože pořád jsme hlavně hrdí na naše skvělá česká piva :)

 

 

České novinky: barrikovaná Black IPA, Broumy Ale, Marcipanový Porter, NEIPA

 


Antoš Choo Choo Porto BarriqueAntoš Choo Choo Porto Barrique

Jak by se tak dala ještě vyladit pěkná tmavá IPA?
 
V pivovaru Antoš na to kápli a nechali ji 6 měsíců zrát na dubových čipsech, které byly předtím namočené v úžasném portském víně. Výsledkem je krásná tmavá IPA, ve které se snoubí jemná praženost, tóny hořké čokolády a sušených švestek s nádechem silného portského vína.
 
 
 
 
 

Matuška Bílá PerlaMatuška Bílá Perla

Snad ani neuvěříte, co za skvělou záležitost, může vzniknout, když se spojí několik nápadů a několik pivních stylů.
 
Tady se pivovaru Matuška podařilo udělat pivo, které je něco mězi pšeničným ejlem, New England IPA a Witbierem. Vyšla z toho krásně osvěžující a šťavnatá Bílá Perla s výraznými tóny pomeranče, díky přidané pomerančové kůře.
 
 
 
 
 
 
 
 

Černý Potoka StargazerČerný Potoka Stargazer

Tohle si musí zamilovat snad každý.
 
Už mnohokrát jsme se přesvědčili, že Vašek Vomáčko z létajícího pivovaru Černý Potoka to má prostě v malíku a i tentokrát pro vás uvařil skvělé pivo! Tahle osvěžující a šťavnatá New Englad IPA je nadupaná ovocnými vůněmi a chutěmi, kde dominuje hlavně božský žlutý meloun a tropické ovoce.
 
 
 
 
 
 
 

Crazy Clown DecadenceCrazy Clown Decadence

Říkáte si, čím že je tohle pivo tak zvláštní a zajímavé?
 
Napovíme vám. Marcipánem! Ale ne jen tak ledajakým. Pivovaru Crazy Clown se podařilo sehnat v podstatě skoro nedostupný pravý marcipán a do této várky úžasného porteru přidal celých 25kg! Ale nemusíte se bát, v pivu je cítit jen jeho velice příjemný nádech, který podtrhuje chuť tmavého piva. Tenhle porter bychom opravdu doporučili nepřehlížet :)
 
 

Úlovky z Lyon Bière Festival 2019


Brasserie NautileBrasserie Nautile

Poměrně nový francouzský pivovar Brasserie Nautile nás zaujal nejen svým designem lahví, ale také jeho všestranností a jak moc dobrá piva vaří.
 
Jeho cílem je vařit piva na vysoké úrovni, která jsou ve Francii zatím poměrně vzácná, jako IPA, black IPA nebo klasický světlý ejl, ale také vařit kvalitně piva, která jsou už v jejich oblasti známá (farmhouse ejl, porter nebo stout).
 
 
 
 
 
 
 
 

La MinotteLa Minotte

Pivovar La Minotte vznikl v roce 2015 v Marseille.
 
Tenhle poctivý řemeslný pivovar se snaží zůstat stále kreativní a tak i přesto, že má svou řadu 8 stálých piv v nabídce, vždy rád vaří nějaká sezónní nebo kooperační piva. Nyní od nich můžete vyzkoušet například jejich vynikající blond ejl Originale.
 
 
 
 
 
 
 

O'Clock BrewingLa Minotte

Pivovar O'Clock Brewing založili tři kamarádi. Ješte na škole se scházeli v garáži rodičů a dělali svoje první pivovarské pokusy. Po škole bylo jasno, že mají otevřít pivovar. Tihle tři kamarádi fandí intenzivně nachmeleným pivům s jasnou hořkostí. Kliknutím na fotku přejdete na kompletní sortiment tohoto pivovaru.
 
 
 
 
 
 
  • Home
  • Design Shoptetak.cz