Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Moderní IPAs od Fuerst Wiacek z Německa

Na přelomu jara a léta 2020 jsme poprvé měli v nabídce piva od berlínského pivovaru Fuerst Wiacek. Tenkrát to byly pouze tři druhy, ale co chybělo v kvantitě, bylo vyváženo vysokou kvalitou, a tak jsme se nemohli dočkat, až vám budeme moci nabídnout další počiny tohoto moderního německého pivovaru. Kdo si počká, ten se dočká, a Fuerst Wiacek je zpátky v našich pivotékách! Ani tentokrát není nabídka extra široká (celkem šest druhů), ale můžete si být jistí, že se jedná o jedny z nejlepších IPAs ve střední Evropě. A navíc mají moc povedené etikety.

 

Dream #12 – Série Dream je především o experimentování. Dvanáctý přírůstek do série je experimentem s množstvím chmelu. Jedná se o Double New England IPA, kterou sládci nachmelili za studena osvědčenými odrůdami Citra a Mosaic, a to v celkové intenzitě 40 gramů chmelu na 1 litr piva!

Dream #13 – Dalším experimentem v sérii Dream je extra lehká Session IPA (nebo také Micro IPA) s pouhými 2,8 % alkoholu. I s takto nízkým obsahem alkoholu si pivo zachovává překvapivě plné tělo. Na chmelení za studena byly použity odrůdy Mosaic, Cashmere, Sabro a Columbus, díky nimž v sobě tato IPA kombinuje modernější tóny tropického ovoce a kokosu s oldschoolovějším profilem pryskyřice a citrusů.

Duotone – Pěkně zakalená a hutná American IPA, které studené chmelení vyváženou dvojicí odrůd Mosaic a Amarillo dodalo tóny tropického ovoce a pomerančů, ale také příjemnou hořkost.

Scary Cassettes – Šťavnatá New England IPA s plným tělem, na jejíž chmelení za studena byly použity odrůdy Citra a Idaho 7, které pivu dodaly tóny citrusů, bylinek a ananasu.

Hotline – Double Hazy IPA za studena nachmelená odrůdami Citra, Idaho 7 a Amarillo. Tahle trojice se vyznačuje širokou škálou citrusových tónů, od limetek přes mandarinky až po grepy, a to vše podpořeno decentními tóny bylinek.

After Party – V tomto moderním lehkém New England Pale Ale se na studeném chmelení setkaly odrůdy Citra, Sabro a Columbus. Tahle trojice se postarala o zajímavou kombinaci tónů citrusů, kokosu a pryskyřice.

 

Tahle piva by měl ochutnat každý správný chmeložrout :)

  • Home
  • Design Shoptetak.cz