Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Skotský pivovar Vault City v BeerGeeku

Máme obrovskou radost, že se naše nabídka nově rozrostla o pivovar Vault City ze skotského Edinburghu. Vault City se nejvíce zaměřují na kyselá piva, která vyrábějí poctivě z prvotřídních ingrediencí a s dodržením náležitého procesu kvašení. Ve svých receptech jdou často až na stylovou hranici toho, co ještě označujeme jako Sour Ale, a zcela výjimečně nahlédnou také do jiných pivních žánrů. Dorazilo nám od nich 14 piv, která můžeme rozdělit do následujících tří skupin.

 

Základní kyseláče

Brave Noise – Osvěžující Mixed Fermentation Sour Ale s ananasem, za studena nachmelený odrůdami Mosaic a Sabro, které podporují tropickou vůni a chuť.

Cherry Skies – Plný Sour Ale, do něhož byly přidány sladce šťavnaté třešně, trpký ibišek a voňavá vanilka.

Raspberry Sour – Šťavnatý a svěže trpký Sour Ale s malinami z úpatí skotského pohoří Cairngorms.

Strawberry Skies – Silnější Sour Ale se sladkými jahodami, osvěžujícím ibiškem a aromatickou vanilkou.

Tropical Sour – Pořádně tropický a osvěžující Sour Ale s ananasem, marakujou a guavou.

Raspberry Kir Royale – Perlivý a příjemně trpký Mixed Fermentation Sour Ale s malinami a bílými vinnými hrozny, inspirovaný francouzským koktejlem.

 

Tekuté dezerty

Sweet Cherry Bakewell Sour – Pastry Sour Ale s třešněmi, mandlemi a vanilkou, inspirovaný anglickým koláčem Bakewell Tart.

Guava Banana Banoffee Toffee Smoothie – Britským dezertem Banoffee inspirovaný Pastry Sour Ale s guavou, banány a karamelem.

Apple Cherry Cinnamon Swirl – Chuťově komplexní Pastry Sour Ale s jablky, třešněmi, skořicí a vanilkou, inspirovaný skořicovou rolkou.

Coffee Poached Pear Praline Crumble – Vyváženě jemný Pastry Sour Ale s kávou, hruškami, karamelem a pekanovými ořechy, inspirovaný dezertem ze soutěže Master Chef.

Apple Bramble Cinnamon Cobbler – Ovocným cobblerem inspirovaný trpko-sladký Pastry Sour Ale s jablky, ostružinami, skořicí a vanilkou.

 

Kolaborační speciality

Karleksmums Imperial Pastry Stout (s Nerdbrewing ze Švédska) – Masivní Imperial Pastry Stout s čokoládou, kávou, kokosem a vanilkou inspirovaný skandinávským dezertem kärleksmums.

Bruichladdich Barrel Aged Whisky Sour (s Brewgooder ze Skotska) – Sour Ale dozrávaný s meduňkou lékařskou a vřesovým medem po dobu 9 měsíců v sudech po skotské Whisky Bruichladdich.

SDIPA Strata (s Alpha Delta z Anglie) – Double Sour IPA nachmelená odrůdou Strata, jež svěží kyselý základ obohacuje o výrazné tóny citrusů, marakuji, bylinek a lesních plodů.

 

Tak která pivní pochoutka ze Skotska vás zaujala nejvíc? :)

 

  • Home
  • Design Shoptetak.cz