Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Chmel Sabro 100 gr baleno v ochranné atmosféře

Kód: 11385
199 Kč / ks 199 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.4.2024

Obsah alfa 15,6%

Sabro je odrůdou chmele, o které jste již jistě slyšeli. Hlasitá odezva na piva od Zichovce, Černého potoky a Sibeerie byla slyšet všude, kde se degustuje řemeslné pivo.
Odkud tato odrůda pochází a jak vznikla?


Sabro je výsledkem 20leté práce odborníků z Hop Breeding Company (USA), která sídlí v Yakima Valley. Sabro v sobě spojuje moderní pojetí chmelových vůní spolu s novomexickým dědictvím.


A teď pár podrobností pro vás, kdo máte rádi příběhy. Většina moderních amerických chmelů pochází ze starých evropských odrůd, které se přestěhovaly na novou půdu spolu s osadníky, kteří odešli za oceán vstříc nové budoucnosti. Na území Ameriky ve vlažném a vlhkém klimatu hor rostly divoké odrůdy, nativní pro území Mexika a jeho půdu. Oficiální název pro tuto praodrůdu je humulus lupulus var. neomexicanus.


Hop Breeding Company precizní agronomickou prací a opakovaným křížením divokých a nových odrůd docílili ohromujícího výsledku. Odrůda Sabro spojuje odkaz Mexičanů a Evropanů. První experimentální várky byly představeny na americké Craft Brewers Conference na jaře 2018. V roce 2019 nová odrůda rychle dobyla srdce většiny sládků a milovníků piva.

 

K osobnímu oběru na pobočce Anděl.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
  • Home
  • Design Shoptetak.cz