Osobní odběr PO-NE Slavíkova 1047/10, Praha. Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

24 tyden. Sezona letních piv!

Tento týden je obzvláště bohatý na novinky. I skutečně zkušený znalec jako jste vy, si určitě vybere něco zajímavého.
 
Rozjíždí se sezóna letních lehkých piv, neboli Summer Ale. 
Matuška již tradičně na začátku léta uvařili svojí verzi Summer Ale. Letošní skladba chmelu byla upravena na: Centennial, Mosaic a Sabro. 5,3% ABV 
Plzeňský Raven zavezl Summer Mosaic, což je světlý svrchně kvašený ale nachmelený pouze jednou odrůdou chmele - Mosaic. 4,7% ABV 
Od Zichovce letní ale v podobě Padre Fucho se chmely Citra, Galaxy a Hull Melon. Vyvážená a krásně pitelna desítka. 4,1% ABV
Od Sibeeria je tu limitovaná edice Léto 2020. Jedná se o Session IPA. Session - v tomto případě znamená - neodolatelně pitelné, budete chtít si dát ještě jedno a ještě jedno. 4,2% ABV
Krkonošský Medvěd z Vrchlabí uvádí Summer Sunset s chmely Nelson Sauvin a Cascade. Polotmavá desítka barvy letního západu slunce na horách. 
Permon ze Sokolova každé léto vaří svůj Summer ale a výrazně dvoufázovým chmelením s třemi  druhy amerických chmelů. Hořkost je vyšší, podle Permonových standartů. 
Nachystali jsme pro vás sadu Summer Ales. Objednávejte a ochutnejte, všechno najednou! :) 
 
Kauza Zichovec x Matuška a "nový" pivní styl New Broumy otřásla pivní obor v posledních týdnech. Výsledkem je nové pivo od Zichovce - Double New Louny. Je v tom vše za co Zichovce máme rádi. Je to IPA s trochou pšeničného sladu pro plnější tělo, dvojitým chmelením, pomerančovou kůrou a vanilkovými lusky.
Hutné, aromatické, s plným tělem, které zaplní ústa a silnou chmelovou vůni zasáhne nos. Pomerančové kůry se nebojte, ta jen podporuje a prohlubuje celkový dojem.
 
 
Sibeeria zase má čerstvou várku malinového Sorbetu. Letní sezóna je o malinách, červené ovocné kyselkavost a svěžest. To vše najdete v Sibeeria Raspberry Sorbet. A doporučuju rovnou dvě láhve, protože v letních večerech toto pivo se pije krásně.
Bláznivý klaun přivedl Pornohvězdu svých snů. V jeho pojetí hvězda takového typu má chutnat jako borůvkový sour ale se skořicí. Podle našich BeerGeek názoru jde o jednu z nejzajímavějších chuťových kombinací. Moc moc nám chutnají takové hvězdy.
Motto pivovaru Černý Potoka? Nekonečné hledání ideálu. Asi proto jeho nové veledílo dostalo název Infinity. Je to dvanáctka, suchá, prokvašená. Nádherná ukázka toho, že skutečný mistr může pouze s čtyřmi základními surovinami docílit šťavnatosti ovocného smoothie z manga, nektarinek, citrusů a hrušek. Vřele doporučujeme.
Ze závozu od Clocku z Potštejna bych ráda zvýraznila Pineapple Session IPA.
Je to lehounká ipa světle žluté barvy, s vyšší hořkostí a jemnými bublinkami. Ananasová šťáva spolu s masivním chmelením tvoří osvěžující pivo pro letní den,  nebo večer.