Osobní odběr PO-NE Slavíkova 1047/10, Praha. Pro odeslání objednávky musíte souhlasit, že jste starší 18 let.

Degustační sada 3x český Imperial Stout k archivaci

Kód: 12044
459 Kč / ks 24,41 Kč / 100 ml
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Nebojte se pustit do archivace piv, je to zábava a dobrodružství! Počítejte ale s tím, že buď budete muset nějaký ten rok vydržet, anebo objednat od každého druhu více lahví, abyste mohli průběžně degustovat a postupně kontrolovat průběh změn a vývoj chutí.

Můj osobní tip: objednávejte taková piva po několika kusech – jednu láhev si dejte hned a další uložte do budoucna. Při archivaci je důležité dodržovat několik základních bodů skladování:


1. tma
2. stálá teplota
3. klid


Stálost teploty zaručuje, že se v důsledku střídavého zahřívání a ochlazování nebude měnit průměr korunkového uzávěru, a tudíž se pod něj nedostane kyslík. Právě pronikání kyslíku chceme co nejvíce zamezit. Také pamatujte, že vyšší teplota výrazně urychlí proces stárnutí piva. Da se říci, že teplota kolem 10 °C až 12 °C je ideální.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je tu od Sibeerie Imperial Stout s praženým kokosem jménem Never Too Old. Název napovídá, že tento Stout nebude nikdy příliš starý a že se skvěle hodí k archivaci. Never Too Old stárne do krásy! Tento 27stupňový Imperial Stout s 9,8 % alkoholu vylepšený trochou kokosu je naprosto ideální k archivaci. Jeho tmavou barvu, hutné tělo a vyladěnou plnou hořkosladkou chuť si však rozhodně vychutnáte i zčerstva.

Dalším doporučeným kouskem k archivaci (nebo jako dárek) je Rohlíček od Zichovce. Tento Imperial Stout se vaří pouze jednou za rok, a to v předvánočním období. Před minulými Vánocemi byl Rohlíček pryč během pár dní, tentokrát jsme si udělali zásobu a uložili do archivu par kartonů. A to se vyplatí! Bez ohledu na to, že oficiálně udávané minimální datum spotřeby je v červenci, se Rohlíček za dobu jednoho roku krásně zakulatí, z chuti zmizí výrazná alkoholovost a zůstane jen krásný tekutý samet ozdobený vanilkou.

Třetím kouskem k archivaci je Early Glory – Imperial Stout od Černého potoky. V posledním adventním kalendáři jsem měla výbornou, dva roky uzrálou verzi Early Glory, a byl to velice lahodný zážitek!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
  • Home
  • Design Shoptetak.cz